Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Magowie, tom 2: Eragan. Recenzja

  No, to po raz kolejny udajemy się do Świata Akwilonu! Przyznam, że przegapiłem tom 1, więc “Eragan” to moje pierwsze zetknięcie się z serią “Magowie”. W tomie 2 serii głównym bohaterem jest młody czarodziej o imieniu Eragan, który, mimo swojej niecierpliwości i lekkomyślności, emanuje autentycznością. Jego niebezpieczne eksperymenty z magią prowadzą do kolejnych przygód, które w finale zaskakują swoją konkluzją. Śledzimy losy Eragana i jego towarzyszy, którzy wyruszają do siedziby Zakonu Cieni, co zwiastuje wiele niebezpieczeństw i tajemnic. Jednym z mocnych punktów tej części jest szczegółowe wprowadzenie do magicznych run, co nadaje światu przedstawionemu większą głębię i wiarygodność. Niemniej jednak, niektóre wątki fabularne wydają się być powielaniem schematów znanych z innych serii, co może nieco osłabić świeżość tej historii (Nicolas Jarry, który w “Krasnoludach” nieraz sięga do długich partii opisowych tutaj jest jednak nieco bardziej powściągliwy). Eragan, mimo wszystko, jak

WASP: Małe światy - recenzja


 

WASP to raczej mało znana postać polskim czytelnikom komiksów.Dlatego też byłem ciekaw co zaoferuje nam komiks “WASP: Małe Światy”.


Poznajemy tu historię Janet van Dyne oraz jej przybranej córki Nadii. Autor w przedstawionej historii po znanego głównej bohaterce przeciwnika, który jest odpowiedzialny chociażby za śmierć jej ojca. I o ile nie ruch ten nie był dla mnie zawodem (który z bohaterów nie pojedynkuje się z teoretycznie dawno pokonanymi przeciwnikami), to już sam sposób poprowadzenia fabuły już tak.


A ta jest po prostu nudna, nieciekawa i mdła. Każda kolejna strona dłużyła mi się i zniechęcała do dalszej lektury. Niestety nie było tutaj ani jednego haczyka, który spowodowałby, że choć trochę zainteresowałaby mnie fabuła, choć jeden wątek.


Niestety “WASP: Małe Światy” zawiódł mnie.miałem nadzieję na komiks, który spowoduje, że z chęcią zacznę poznawać historię tej postaci, jej przeszłości i świat. Niestety po tej lekturze mój entuzjazm opadł.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń