Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Papuga z Singapuru i inne historie - Carl Barks - EGMONT

 


Wydawnictwo Egmont kolejny raz przenosi nas w magiczny świat wykreowany przez Carla Barksa. Tym razem odwiedzimy lata 1945 – 1946,w których powstały zawarte w tym tomie opowieści.

„Papuga z Singapuru i inne opowieści” bo tak brzmi tytuł tego tomu, zawiera w sobie dwadzieścia jeden komiksów, pełnych kaczych opowieści, w których Donald wpada w coraz to ciekawsze tarapaty. Zacznijmy od tytułowej papugi, która trafia do naszego bohatera i przysparza mu wielu problemów, przez siostrzeńców dających wujaszkowi siwe znaki po spotkanie z rzecznym potworem.
Wiele z tych historii to dla mnie nowość i pierwsze spotkanie 9lub po prostu ich nie pamiętam), ale kilka z nich przyniosło mi miłe wspomnienia, gdy mogłem je sobie przypomnieć i wrócić do lat młodości, w których czytałem z zapartym tchem przygody Kaczora Donalda”.
W serii tej nie mogło zabraknąć dodatków, które są stałym elementem. W „papudze” na wstępie Tadeusz Tedla wita nas bardzo ciekawym materiałem o historii tłumaczeń komiksów Carla Barksa w Polsce. Temat wstępnie może zaskakiwać, ale naprawdę bardzo dobrze się to czytało. Dodatkowo mamy wizualizację obrazu olejnego autorstwa Barksa, który nawiązuje do historii „Postrach rzeki”. Tom kończymy serią „Kto jest kim w Kaczogrodzie” w której tym razem poznajemy psich przedstawicieli pojawiających się w komiksach naszego autora.


Całość stanowi kapitalny i przepiękny zbiór, który pozwoli niejedne osobie wrócić do świata dzieciństwa, przypomnieć sobie znane historie oraz poznać te, które w przeszłości przeoczył. Zdecydowanie jest to seria, którą warto poznać i mieć w swojej bibliotece.

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń