Przejdź do głównej zawartości

Polecane

“Catwoman. Samotne Miasto” - recenzja - EGMONT

“Jedna z najpełniejszych, tętniących życiem i najlepiej przemyślanych opowieści z Gotham City w ostatnim czasie… potencjalny współczesny klasyk”. - SKTCHD “Kiedy komiks naprawdę działa, jest w nim nienamacalna magia… czułem ją przez całą lekturę tego cudownego komiksu. 10/10” - Comics Bookcase Za “najlepszy, osadzony w Gotham, komiks ostatnich lat” ,dzieło Chianga uznał także Michał Chudoliński z Gotham w Deszczu (wspominał o tym w wywiadzie dla nas - Wywiad z Michałem Chudolińskim ) Ja, na wstępie, przyznam - “Catwoman. Samotne Miasto” to komiks bardzo dobry… ale z tym “współczesnym klasykiem” czy “10/10” bym nie przesadzał. ;-) Cliff Chiang to ciekawy autor, który przemierzył drogę… zasadniczo odwrotną do innych twórców. Zaczynał jako zastępca redaktora DC Comics… by zostać ilustratorem. “Catwoman. Samotne Miasto” to w pełni jego dzieło - sam przygotował scenariusz, dialogi oraz rysunki. Od tego ostatniego może rozpocznijmy - rysunki Chianga są na wysokim poziomie; miło patrzyło się

Papuga z Singapuru i inne historie - Carl Barks - EGMONT

 


Wydawnictwo Egmont kolejny raz przenosi nas w magiczny świat wykreowany przez Carla Barksa. Tym razem odwiedzimy lata 1945 – 1946,w których powstały zawarte w tym tomie opowieści.

„Papuga z Singapuru i inne opowieści” bo tak brzmi tytuł tego tomu, zawiera w sobie dwadzieścia jeden komiksów, pełnych kaczych opowieści, w których Donald wpada w coraz to ciekawsze tarapaty. Zacznijmy od tytułowej papugi, która trafia do naszego bohatera i przysparza mu wielu problemów, przez siostrzeńców dających wujaszkowi siwe znaki po spotkanie z rzecznym potworem.
Wiele z tych historii to dla mnie nowość i pierwsze spotkanie 9lub po prostu ich nie pamiętam), ale kilka z nich przyniosło mi miłe wspomnienia, gdy mogłem je sobie przypomnieć i wrócić do lat młodości, w których czytałem z zapartym tchem przygody Kaczora Donalda”.
W serii tej nie mogło zabraknąć dodatków, które są stałym elementem. W „papudze” na wstępie Tadeusz Tedla wita nas bardzo ciekawym materiałem o historii tłumaczeń komiksów Carla Barksa w Polsce. Temat wstępnie może zaskakiwać, ale naprawdę bardzo dobrze się to czytało. Dodatkowo mamy wizualizację obrazu olejnego autorstwa Barksa, który nawiązuje do historii „Postrach rzeki”. Tom kończymy serią „Kto jest kim w Kaczogrodzie” w której tym razem poznajemy psich przedstawicieli pojawiających się w komiksach naszego autora.


Całość stanowi kapitalny i przepiękny zbiór, który pozwoli niejedne osobie wrócić do świata dzieciństwa, przypomnieć sobie znane historie oraz poznać te, które w przeszłości przeoczył. Zdecydowanie jest to seria, którą warto poznać i mieć w swojej bibliotece.

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń