Przejdź do głównej zawartości

Polecane

„Świat Akwilonu. Orki i Gobliny”, tom 5 - recenzja

  Akwilon to kraina, w której przetrwają tylko najsilniejsi lub najbardziej przebiegli. Nie ma tu miejsca na słabość, bo za każdym rogiem czai się większe zagrożenie. Ale co, jeśli największym przeciwnikiem bohatera nie jest potwór, mag czy zdradliwy sprzymierzeniec, tylko... zwyczajny pech? Na to pytanie odpowiada piąta odsłona serii „Orki i Gobliny” z cyklu „Świat Akwilonu”... A przynajmniej tak się ten tom przedstawia. Francuskie uniwersum Akwilonu to rozbudowany świat fantasy, w którym bohaterowie zmagają się nie tylko z potężnymi siłami, ale też z własnymi słabościami. „Orki i Gobliny” to seria stawiająca w centrum postacie, które zwykle grają role drugoplanowe – brutalne, odrzucone, często nieprzystosowane. Tym razem śledzimy losy Pecha – orkogoblina, który od urodzenia nie może liczyć na łaskawość losu. Jego imię mówi wszystko. Prześladowany przez fatum, stara się znaleźć sposób na przetrwanie w świecie, który nie daje mu ani chwili wytchnienia. A jednak – mimo wszystkiego –...

Papuga z Singapuru i inne historie - Carl Barks - EGMONT

 


Wydawnictwo Egmont kolejny raz przenosi nas w magiczny świat wykreowany przez Carla Barksa. Tym razem odwiedzimy lata 1945 – 1946,w których powstały zawarte w tym tomie opowieści.

„Papuga z Singapuru i inne opowieści” bo tak brzmi tytuł tego tomu, zawiera w sobie dwadzieścia jeden komiksów, pełnych kaczych opowieści, w których Donald wpada w coraz to ciekawsze tarapaty. Zacznijmy od tytułowej papugi, która trafia do naszego bohatera i przysparza mu wielu problemów, przez siostrzeńców dających wujaszkowi siwe znaki po spotkanie z rzecznym potworem.
Wiele z tych historii to dla mnie nowość i pierwsze spotkanie 9lub po prostu ich nie pamiętam), ale kilka z nich przyniosło mi miłe wspomnienia, gdy mogłem je sobie przypomnieć i wrócić do lat młodości, w których czytałem z zapartym tchem przygody Kaczora Donalda”.
W serii tej nie mogło zabraknąć dodatków, które są stałym elementem. W „papudze” na wstępie Tadeusz Tedla wita nas bardzo ciekawym materiałem o historii tłumaczeń komiksów Carla Barksa w Polsce. Temat wstępnie może zaskakiwać, ale naprawdę bardzo dobrze się to czytało. Dodatkowo mamy wizualizację obrazu olejnego autorstwa Barksa, który nawiązuje do historii „Postrach rzeki”. Tom kończymy serią „Kto jest kim w Kaczogrodzie” w której tym razem poznajemy psich przedstawicieli pojawiających się w komiksach naszego autora.


Całość stanowi kapitalny i przepiękny zbiór, który pozwoli niejedne osobie wrócić do świata dzieciństwa, przypomnieć sobie znane historie oraz poznać te, które w przeszłości przeoczył. Zdecydowanie jest to seria, którą warto poznać i mieć w swojej bibliotece.

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń