Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Rok szarańczy" Terry Hayes

      „Rok szarańczy” to powieść, na którą czekałam ponad trzy lata. Terry Hayes zaskarbił sobie mój podziw „Pielgrzymem” i od tamtej pory zdecydowanie częściej sięgam po pozycje o szpiegowskiej i terrorystycznej tematyce. Nadal uważam, że na tym polu Terry Hayes nie ma sobie równych.     „Rok szarańczy” w dużym skrócie opowiada o tym jak jeden z agentów specjalnych od Regionów Niedostępnych wyrusza na misję, której celem jest zdobycie informacji o planowanym ewenemencie – groźnym zdarzeniu terrorystycznym o globalnym zasięgu. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nasz bohater wpada w ręce przywódcy Armii Czystych, który powinien był zginąć w zamachu rakietowym. Jako jeniec poznaje bardzo ważne informacje, które mogą ocalić wiele istnień, dlatego robi wszystko by przeżyć i uciec. Nie będę zdradzać więcej szczegółów żeby nie psuć zabawy, ale mogłabym bardzo długo opowiadać o tej książce.     Podobnie jak „Pielgrzym” tak i ten tytuł to dość spora gabarytowo książka na kilka wieczorów. I p

Papuga z Singapuru i inne historie - Carl Barks - EGMONT

 


Wydawnictwo Egmont kolejny raz przenosi nas w magiczny świat wykreowany przez Carla Barksa. Tym razem odwiedzimy lata 1945 – 1946,w których powstały zawarte w tym tomie opowieści.

„Papuga z Singapuru i inne opowieści” bo tak brzmi tytuł tego tomu, zawiera w sobie dwadzieścia jeden komiksów, pełnych kaczych opowieści, w których Donald wpada w coraz to ciekawsze tarapaty. Zacznijmy od tytułowej papugi, która trafia do naszego bohatera i przysparza mu wielu problemów, przez siostrzeńców dających wujaszkowi siwe znaki po spotkanie z rzecznym potworem.
Wiele z tych historii to dla mnie nowość i pierwsze spotkanie 9lub po prostu ich nie pamiętam), ale kilka z nich przyniosło mi miłe wspomnienia, gdy mogłem je sobie przypomnieć i wrócić do lat młodości, w których czytałem z zapartym tchem przygody Kaczora Donalda”.
W serii tej nie mogło zabraknąć dodatków, które są stałym elementem. W „papudze” na wstępie Tadeusz Tedla wita nas bardzo ciekawym materiałem o historii tłumaczeń komiksów Carla Barksa w Polsce. Temat wstępnie może zaskakiwać, ale naprawdę bardzo dobrze się to czytało. Dodatkowo mamy wizualizację obrazu olejnego autorstwa Barksa, który nawiązuje do historii „Postrach rzeki”. Tom kończymy serią „Kto jest kim w Kaczogrodzie” w której tym razem poznajemy psich przedstawicieli pojawiających się w komiksach naszego autora.


Całość stanowi kapitalny i przepiękny zbiór, który pozwoli niejedne osobie wrócić do świata dzieciństwa, przypomnieć sobie znane historie oraz poznać te, które w przeszłości przeoczył. Zdecydowanie jest to seria, którą warto poznać i mieć w swojej bibliotece.

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń