Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - recenzja

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności to zaskakująca, ale w pełni udana mieszanka dwóch światów – disneyowskich kaczek i superbohaterskiego multiwersum. Jason Aaron, uznany scenarzysta komiksów, zgrabnie nawiązuje do klasyków Carla Barksa i Dona Rosy, tworząc opowieść pełną ukłonów w stronę fanów zarówno kaczkych przygód, jak i Marvela. To ciekawy eksperyment, który, choć mógł wydawać się ryzykowny, ostatecznie wypada świetnie. Fabuła koncentruje się na Dziesięciocentówce Nieskończoności – niezwykłym artefakcie, który prowadzi Sknerusa przez różne alternatywne rzeczywistości. W każdej z nich McKwacz spotyka swoje alternatywne wersje, a całość prowadzi do typowo superbohaterskiego starcia. Historia jest prosta, dynamiczna i lekka, ale jednocześnie dostarcza mnóstwa frajdy dzięki licznym odniesieniom do klasyki i nostalgicznej atmosferze. Warstwa wizualna to absolutny majstersztyk. Pięciu artystów stworzyło spójne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które świetnie oddają kli...

Ziemie Ogona. Zul Kassajowie – recenzja



„Ziemie Ogona” to kolejna seria, która wzbogaca rozległy i różnorodny świat Akwilonu, stworzony przez Jeana-Luca Istina i Nicolasa Jarry'ego. Jest to już piąty cykl, po cieszących się dużą popularnością seriach o Elfach, Krasnoludach, Magach oraz Orkach i Goblinach. Tym razem przenosimy się na tajemniczy kontynent Ogonia, gdzie rozgrywa się nowa, pełna przygód i niebezpieczeństw opowieść.


Pierwszy tom tej serii skupia się na losach Ubu, młodego chłopca z północnych krain Ogonii – miejsca owianego tajemnicą, do którego tylko nieliczne krasnoludy potrafią dotrzeć. Jean-Luc Istin, bretoński scenarzysta i grafik, doskonale znany z opowieści inspirowanych mitami celtyckimi, zgrabnie łączy elementy magii, przygody i odkrywania nieznanych światów. Tym razem jednak zamiast celtyckich baśni, eksplorujemy krainę pełną mroźnych pustkowi i zagadek, których rozwiązanie czeka na bohaterów.


Historia młodego Ubu wprowadza nas w nieznane tereny, pełne specyficznych plemion i lokalnych konfliktów, a także mrocznych tajemnic kryjących się w krainach Ogonii. Istin, jak zwykle, buduje narrację w sposób, który wciąga od pierwszej strony – dynamiczna akcja i głęboko osadzone w fantastyce uniwersum przyciągną zarówno nowych czytelników, jak i tych, którzy już dobrze znają świat Akwilonu.


Rysunki Kyka Duartego, hiszpańskiego artysty, wspaniale uzupełniają bogaty świat stworzony przez Istina. Jego kreska, szczegółowa i dynamiczna, doskonale oddaje atmosferę krain, w których rozgrywa się akcja. Duarte, znany z pracy nad komiksami różnych gatunków, doskonale radzi sobie z epickim rozmiarem tej opowieści, zarówno w scenach pełnych akcji, jak i w momentach bardziej lirycznych. Niezależnie, czy ilustruje potyczki plemion, czy tajemnicze krajobrazy Ogonii, jego prace doskonale oddają klimat groźnej, lecz fascynującej krainy.


„Ziemie Ogona” to nie tylko doskonała historia osadzona w świecie fantasy, ale także hołd dla klasycznej przygody. Każdy, kto ceni sobie dobrze skrojone opowieści pełne akcji, tajemnicy i magii, znajdzie tutaj coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest oczywiście to, że seria stanowi część większego uniwersum, co pozwala na eksplorację Akwilonu z różnych perspektyw, dając czytelnikom jeszcze więcej powodów do zagłębiania się w ten bogaty świat.


Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Dla fanów Akwilonu – pozycja obowiązkowa. Dla nowych czytelników – świetne miejsce, by zacząć swoją przygodę w świecie pełnym fantastyki i emocji. Wspaniale, że świat Akwilonu tak się rozwija i dostaliśmy możliwość eksploracji kolejnego kontynentu!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń