Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Rok szarańczy" Terry Hayes

      „Rok szarańczy” to powieść, na którą czekałam ponad trzy lata. Terry Hayes zaskarbił sobie mój podziw „Pielgrzymem” i od tamtej pory zdecydowanie częściej sięgam po pozycje o szpiegowskiej i terrorystycznej tematyce. Nadal uważam, że na tym polu Terry Hayes nie ma sobie równych.     „Rok szarańczy” w dużym skrócie opowiada o tym jak jeden z agentów specjalnych od Regionów Niedostępnych wyrusza na misję, której celem jest zdobycie informacji o planowanym ewenemencie – groźnym zdarzeniu terrorystycznym o globalnym zasięgu. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nasz bohater wpada w ręce przywódcy Armii Czystych, który powinien był zginąć w zamachu rakietowym. Jako jeniec poznaje bardzo ważne informacje, które mogą ocalić wiele istnień, dlatego robi wszystko by przeżyć i uciec. Nie będę zdradzać więcej szczegółów żeby nie psuć zabawy, ale mogłabym bardzo długo opowiadać o tej książce.     Podobnie jak „Pielgrzym” tak i ten tytuł to dość spora gabarytowo książka na kilka wieczorów. I p

Kajko i Kokosz: Opowieści z Mirmiłowa - Obłęd Hegemona - Recenzja - EGMONT

 


„Kajko i Kokosz: Opowieści z Mirmiłowa” to nowa seria poświęcona znanemu komiksowemu uniwersum. W każdym zeszycie znajduje się kilka krótkich historii poświęconych różnym, najczęściej drugoplanowym postaciom. Trzeba wspomnieć o tym, że zamieszczone opowieści tworzone są przez różnych autorów, dlatego mamy możliwość poznać zupełnie różne podejście do tematu oraz zróżnicowany styl graficzny.

„Obłęd Hegemona” to pierwszy zeszyt z tej serii, który trafił w moje ręce. Znajdują się w nim cztery historie. W pierwszej z nich poznamy kulisy tytułowego obłędu herszta Zbójcerzy, druga przedstawi walkę Milusia z kłusownikami. Trzecia, moim zdaniem najsłabsza historia to perypetie Skrzatów pilnujących domowego łady w chacie księcia Próchmiła. Czwarta opowieść zdecydowanie najlepsza, opowiada o prowadzeniu szkoły zbójowania przez Łamignata. Wszystkie opowieści poza trzecią czytało mi się naprawdę dobrze i przyjemnie, historie były zabawne, kiedy trzeba pouczające i zapadły mi w pamięć. Wspomniana trzecia historia zawiodła mnie, szczerze męczyłem się przy niej, a lektura przyniosła mi więcej trudu i zniechęcenia.



Gorzej prezentuje się moim zdaniem warstwa graficzna. Ok, „Obłęd Hegemona” to typowa, lubiana przeze mnie kreska nawiązująca do klasycznych zeszytów, a Szkoła zbójowania wygląda całkiem nieźle to pozostałe dwie historie (znów w szczególności trzecia) prezentują się znacznie gorzej, wręcz momentami odrzucały od zeszytu. Oczywiście, to tylko moja osobista opinia i mam świadomość, że znajdą się zwolennicy takiego stylu, jednak to zupełnie nie moja kreska.

Zeszyt „Obłęd Hegemona” fabularnie prezentuje się naprawdę nieźle i z jednym wyjątkiem czyta się go z wielką przyjemnością. Niestety graficznie jest tutaj moim zdaniem trochę gorzej. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy kto pokochał przygody z serii Kajko i Kokosz powinien poznać ten tytuł ponieważ poza drobnymi wadami spotka tutaj wszystko za co ceni sobie tą serię.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń