Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Skarga Utraconych Ziem. Regina Obscura - recenzja Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w najbliższym czasie otrzymam kolejne wydanie przepięknej wizualnie “Skargi Utraconych Ziem”. Egmont zrobił mi więc wspaniałą niespodziankę! :-D


Trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja mrocznej i pełnej intryg opowieści osadzonej w celtyckim królestwie Marchii. Jean Dufaux, znany francuski twórca, stworzył scenariusz, który w połączeniu z rysunkami Béatrice Tillier (to niewątpliwie najmocniejszy atut tej serii!) tworzy fascynującą opowieść o walce o władzę, magii, miłości i zemście.


W trzecim tomie "Czarownic" kontynuujemy podróż po krwawym konflikcie między Elgarem z Marchii a jego przyrodnim bratem Vivienem. Walka o tron Marchii to nie tylko bój o władzę, ale także osobiste rozgrywki, zemsta i rozliczenie z przeszłością. To opowieść o dążeniu do odzyskania utraconych ziem, które są obok bohaterów głównym motywem sagi.


Jednym z najbardziej intrygujących aspektów tego tomu jest rozwijający się konflikt Elgara z własną matką, królową Jamaniel, wspieraną przez Czarnogłowego, demona przywróconego do życia. To zestawienie władzy, magii i rodzinnych więzi tworzy niezwykle emocjonalną dynamikę, której towarzyszy napięcie i dramat.


Béatrice Tillier potrafi przekazać wizje Dufauxa na papierze w sposób niezwykle sugestywny i ekspresyjny. Jej rysunki odzwierciedlają mroczność i piękno świata, w którym rozgrywa się akcja, co dodaje tej opowieści niezwykłego uroku.


Warto także zaznaczyć, że saga "Skarga Utraconych Ziem" jest kontynuacją cyklu, co oznacza, że czytelnikom zapewniono rozbudowane tło fabularne, które sprawia, że historia nabiera głębi i znaczenia. Bogactwo postaci, motywów i kultury celtyckiej, która stanowi tło dla wydarzeń, dodaje tej serii smaku i autentyczności.


Jednak warto podkreślić, że trzeci tom "Czarownic" to opowieść pełna przemocy i krwawych scen, która nie jest odpowiednia dla każdego czytelnika. Jest to historia, która wzbogaca sagę o elementy ciemne i nieco brutalne, co może nie przypaść do gustu wszystkim.


Podsumowując, trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja fascynującej sagi fantasy, która zachwyci fanów mrocznych i intrygujących opowieści. Scenariusz Jean Dufauxa i rysunki Béatrice Tillier tworzą niezwykle sugestywną opowieść o walce, magii i miłości, która prowadzi do nieuchronnego finału. Dla tych, którzy już pokochali tę sagę, trzeci tom jest obowiązkowym czytaniem.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Zobacz również inne recenzje komiksów od Pokoju Geeka.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń