Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Skarga Utraconych Ziem. Regina Obscura - recenzja Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w najbliższym czasie otrzymam kolejne wydanie przepięknej wizualnie “Skargi Utraconych Ziem”. Egmont zrobił mi więc wspaniałą niespodziankę! :-D


Trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja mrocznej i pełnej intryg opowieści osadzonej w celtyckim królestwie Marchii. Jean Dufaux, znany francuski twórca, stworzył scenariusz, który w połączeniu z rysunkami Béatrice Tillier (to niewątpliwie najmocniejszy atut tej serii!) tworzy fascynującą opowieść o walce o władzę, magii, miłości i zemście.


W trzecim tomie "Czarownic" kontynuujemy podróż po krwawym konflikcie między Elgarem z Marchii a jego przyrodnim bratem Vivienem. Walka o tron Marchii to nie tylko bój o władzę, ale także osobiste rozgrywki, zemsta i rozliczenie z przeszłością. To opowieść o dążeniu do odzyskania utraconych ziem, które są obok bohaterów głównym motywem sagi.


Jednym z najbardziej intrygujących aspektów tego tomu jest rozwijający się konflikt Elgara z własną matką, królową Jamaniel, wspieraną przez Czarnogłowego, demona przywróconego do życia. To zestawienie władzy, magii i rodzinnych więzi tworzy niezwykle emocjonalną dynamikę, której towarzyszy napięcie i dramat.


Béatrice Tillier potrafi przekazać wizje Dufauxa na papierze w sposób niezwykle sugestywny i ekspresyjny. Jej rysunki odzwierciedlają mroczność i piękno świata, w którym rozgrywa się akcja, co dodaje tej opowieści niezwykłego uroku.


Warto także zaznaczyć, że saga "Skarga Utraconych Ziem" jest kontynuacją cyklu, co oznacza, że czytelnikom zapewniono rozbudowane tło fabularne, które sprawia, że historia nabiera głębi i znaczenia. Bogactwo postaci, motywów i kultury celtyckiej, która stanowi tło dla wydarzeń, dodaje tej serii smaku i autentyczności.


Jednak warto podkreślić, że trzeci tom "Czarownic" to opowieść pełna przemocy i krwawych scen, która nie jest odpowiednia dla każdego czytelnika. Jest to historia, która wzbogaca sagę o elementy ciemne i nieco brutalne, co może nie przypaść do gustu wszystkim.


Podsumowując, trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja fascynującej sagi fantasy, która zachwyci fanów mrocznych i intrygujących opowieści. Scenariusz Jean Dufauxa i rysunki Béatrice Tillier tworzą niezwykle sugestywną opowieść o walce, magii i miłości, która prowadzi do nieuchronnego finału. Dla tych, którzy już pokochali tę sagę, trzeci tom jest obowiązkowym czytaniem.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Zobacz również inne recenzje komiksów od Pokoju Geeka.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń