Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Amazing Spider-Man: Zielony Goblin powraca - recenzja - EGMONT

 


W najnowszym tomie "Amazing Spider-Man. Zielony Goblin powraca", czytelnicy kontynuują podróż w świecie Pajączka. Scenarzyści podjęli się trudnego zadania poznania na nowo relacji Spider-Mana z jego najwiękzym wrogiem - Zielonym Goblinem. Wskutek pojawienia się Zjadacza Grzechów i jego polowania na Normana Osborna, Spider-Man stoi przed moralnym dylematem: czy pomóc Zielonemu Goblinowi. Ten moralny dylemat jest centralnym punktem całej opowieści, stawiając czytelników w centrum bohatera, który musi zdecydować, co jest właściwe.

Do akcji wkraczają również inne postacie z uniwersum Spider-Mana, takie jak Miles Morales, Madame Web, Spider-Woman, Spider-Girl i Ghost-Spider, które decydują się połączyć siły, aby stawić czoła nadchodzącemu zagrożeniu. Dodaje to kolorytu całej historii, jednak sądzę, że postaci te nie zostały wykorzystane w pełni i zmarnowano ich potencjał.

Artystyczna strona komiksu, z rysunkami autorstwa Marka Bagleya, Federico Vicentiniego, Ryana Ottleya i Humberto Ramosa, jest bezsprzecznie jednym z największych atutów tej publikacji. Nowoczesna, wyrazista kreska w połączeniu z ciekawym koloryzowaniem sprawia, że każda strona przyciąga i zatrzymuje uwagę czytelnika.

"Amazing Spider-Man. Zielony Goblin powraca" to zdecydowanie pozycja, która oferuje nie tylko dynamiczną akcję i zapierające dech w piersiach ilustracje, ale również zmusza do refleksji nad trudnymi wyborami, przed którymi stają nasi bohaterowie. Pomimo pewnych niedociągnięć w narracji, album ten stanowi ciekawą kontynuację serii.[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń