Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Magowie, tom 2: Eragan. Recenzja

  No, to po raz kolejny udajemy się do Świata Akwilonu! Przyznam, że przegapiłem tom 1, więc “Eragan” to moje pierwsze zetknięcie się z serią “Magowie”. W tomie 2 serii głównym bohaterem jest młody czarodziej o imieniu Eragan, który, mimo swojej niecierpliwości i lekkomyślności, emanuje autentycznością. Jego niebezpieczne eksperymenty z magią prowadzą do kolejnych przygód, które w finale zaskakują swoją konkluzją. Śledzimy losy Eragana i jego towarzyszy, którzy wyruszają do siedziby Zakonu Cieni, co zwiastuje wiele niebezpieczeństw i tajemnic. Jednym z mocnych punktów tej części jest szczegółowe wprowadzenie do magicznych run, co nadaje światu przedstawionemu większą głębię i wiarygodność. Niemniej jednak, niektóre wątki fabularne wydają się być powielaniem schematów znanych z innych serii, co może nieco osłabić świeżość tej historii (Nicolas Jarry, który w “Krasnoludach” nieraz sięga do długich partii opisowych tutaj jest jednak nieco bardziej powściągliwy). Eragan, mimo wszystko, jak

Gigant poleca Extra - Galaxy“GIGANT poleca Extra” to kolejna seria komiksów z kaczymi przygodami wydawana przez EGMONT. Drugi tergoroczny tom serii o podtytule “Galaxy” ponownie zabiera nas w niesamowite przygody z ulubionymi bohaterami z Kaczogrodu.


Najnowszy tom to 10 historii, a każda z nich związana jest tematycznie z kosmicznymi podróżami oraz pozaziemskimi cywilizacjami. Zdecydowanie jest to tom godny polecenia fanom science-fiction.


Kacze (a czasami i mysie) historie stoją jak zwykle na wysokim poziomie, wciągają od pierwszej strony i ciągle bawią czytelnika. Powtarzam się, ale mimo swojego wieku, Giganty nadal pozwalają mi ciekawie i miło spędzić czas. Kolejna podróż do tego świata to czysta przyjemność. Tym bardziej, że uwielbiam klimaty s-f, a połączenie ich z postaciami Kaczora Donalda, siostrzeńców czy Wujka Sknerusa to coś wspaniałego.


Wspomnę jeszcze o samym wydaniu serii. Jakość papieru jest identyczna jak u “zwykłego” Giganta, ta seria różni się natomiast formatem wydania. “GIGANT poleca Extra” jest większy, poręczniejszy, a co za tym idzie wygodniejszy w czytaniu. 


“Galaxy” to świetna propozycja dla fanów świata Kaczora donalda oraz klimatów S-F. Jak zawsze bawiłem się bardzo dobrze podczas lektury, czas mijał mi niezwykle przyjemnie i  z chęcią sięgnę po kolejne tytuły z tej serii.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń