Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

Amazing Spider-Man: Szczątki - recenzja “Amazing Spider-Man: Szczątki” to kolejny, jedenasty tom serii z lini Marvel Fresh. Tom ten nie tylko kontynuuje wcześniejsze wątki, ale również znacznie je rozbudowuje i daje nam odpowiedzi na kilka ważnych kwestii z wcześniejszych domów.


Mocnym punktem tego tomu jest fabuła, która mocno rozwija wcześniejszy wątek i jeszcze bardziej angażuje czytelnika. Nie dośc, że dostajemy kilka odpowiedzi na znaczace kwestie, to pojawiają sie kolejne wątki, które zapewne znacząco wpłyną na dalszy rozwój fabuły. Jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych tomów i bardziej znaczących tomów tej serii. Powiedzieć, że “Amazing Spider-Man: Szczątki” akcją stoi to jak nic nie powiedzieć. Dzieje się tutaj naprawdę sporo, kolejne kadry wyglądaja bardzo efektownie. Szczególnie cieszy mocne zaangażowanie postaci Kindreda w wydarzenia z komiksu. Jest to postać ciekawa, charyzmatyczna, z ciekawą historią, która niejednego zaskoczy.


“Amazing Spider-Man: Szczątki” zadowoli każdego fana serii o pajączku. Daje również nadzieje na dalszy, ciekawy rozwój tej historii.


Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń