Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

Pałac wszystkich przeszłości - recenzja “Pałac wszystkich przeszłości” oferuje nam trzy obrazy Polski z alternatywnych rzeczywistości. Uwielbiam taką tematykę, dlatego z ciekawością wypatrywałem tego komiksu.


Autor oferuje nam trzy zupełnie różne historie. W jednej z nich poznajemy alternatywną rzeczywistość, w której Polska jest supermocarstwem chronionym przez superbohatera, w innej jeden z wojskowych porzuca swoje człowieczeństwo, aby mścić się na zaborcach, a na dokładkę mamy historię z kosmitami w tle. Motywy zawarte w tych historiach są naprawdę ciekawe i potrafią zachęcić czytelnika. Niestety równocześnie fabuły nie są porywające. Jednak liczę na to, że motywy te zostaną rozwinięte i fabuły wraz z kolejnymi tomami się rozkręcą.


Na najwyższe pochwały zasługuje za to warstwa graficzna. Do każdej z historii został zaangażowany inny autor. I wyszło to na dobre. Każda opowieść to zupełnie inny styl, inne barwy i klimat. Co ważne idzie za tym również jakość, ponieważ każdy z komiksów wygląda fenomenalnie. 


“Pałac wszystkich przeszłości” tom 1, to początek serii z dużym potencjałem. Co prawda album ma swoje mankamenty, jednak całokształt prezentuje się naprawdę dobrze i liczę, że kolejne tomy będa już tylko lepsze.

Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń