Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Thor tom 1: Thor Odrodzony - EGMONT


Thor Odrodzony to pierwszy tom przygód Gromowładnego w nowej linii wydawniczej „Marvel Fresh”. No i jakby nie patrzeć dla Odisona start ten nie jest łatwy i przyjemny.

Asgard został zniszczony, wszystkie magiczne artefakty są rozrzucone po wszechświecie, Mroczny Elf – Malekith prowadzi wojnę, a do tego Mjolnir spłonął w Słońcu. Thor stara się ratować sytuację jak może, jednak nie jest to takie proste. Na domiar złego wojna przenosi się do krainy umarłych – Hel. Jeżeli Thor poniesie porażkę, świat czeka niechybne zniszczenie. Na szczęście z pomocą przychodzi Loki (podejrzane), który przenosi się z bratem do krainy umarłych. Tu rozpoczyna się prawdziwa walka, której zakończenie może być niemałym zaskoczeniem.

Za scenariusz odpowiada Jason Aaron i trzeba przyznać, że wykonał tutaj kawał dobrej roboty. Historia jest naprawdę ciekawa i wciągająca od pierwszej strony. Akcja rozgrywa się w dobrym tempie, nie ma niepotrzebnych i sztucznych przestojów, a fabuła kilkukrotnie może zaskoczyć. Nawet wprowadzenie po raz kolejny (który to już raz? ;) ) postać Lokiego mącącego w życiu Odisona jest dobrze wplecione i nie przeszkadza. Pojawia się sporo znanych i mniej znanych postaci z uniwersum, które są dobrze i ciekawie wkomponowane w samą historię. „Thora Odrodzonego” czytało mi się bardzo dobrze i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że osoby, które nie miały styczności z wcześniejszymi przygodami Thora, momentami mogą czuć się lekko zagubione. Na szczęście „luki” te nie są konieczne do zrozumienia aktualnej opowieści.

Niestety przyjemność z poznawania tego tomu utrudniał mi styl graficzny. O ile kadry stworzone przez Christiana Warda mi nie przeszkadzały, to zeszyty 1-4 autorstwa Mike del Mundo były dla mnie koszmarem. Zlewające się elementy kadrów, specyficzna gra światłem i cieniem oraz kolorystyka totalnie do mnie nie trafiły  i wręcz odrzucały.

Warstwa graficzna tego zeszytu to dla mnie ogromny zawód. Jednak przedstawiona historia jest na tyle ciekawa, że oceniam ten tom bardzo pozytywnie i chętnie jeszcze nie raz po niego sięgnę. A teraz nie pozostaje mi  nic innego jak czekać na drugą część przygód Thora Odisona.

  Dziękuję Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/
https://www.instagram.com/swiatkomiksu


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń