Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wojna Łowców Nagród: Jeszcze Jedno Zadanie - EGMONT

  Uniwersum Star Wars rozwija się nieprzerwanie zarówno jeżeli chodzi o kolejne filmy czy seriale ale również w zakresie komiksowym. Co ciekawe i dla mnie ważne wiele z powstających tytułów omija temat mocy, Jedi itp., a skupia się na pozostałych strefach tego fascynującego świata. Idealnym przykładem jest komiksowy tom „Wojna Łowców Nagród: Jeszcze jedno zadanie”. Tytuł jest swego rodzaju uzupełnieniem wydanej przez EGMONT podserii „Wojny Łowców Nagród”. Otrzymujemy tutaj trzy historie osadzone we wspomnianej linii wydarzeń. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że każda z nich odwołuje się do innego wydarzenia i niekoniecznie są one ze sobą powiązane. I tak historia z Boba Fettem w roli głównej rozgrywa się przed i w trakcie     WŁN Alfa”. Przygody 4-Lom i Zuckussa odbywają się po pierwszym tomie „Wojny”. Zaś komiks o IG-88 to jeszcze inna para kaloszy. Mamy tu niezły misz-masz i trzeba wprost powiedzieć że osoby nieobyte z poprzednimi tomami będą mocno zagubione i raczej się tutaj nie od

Mix Tura - Muduko

 


Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych.

N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej na ciągnięcie karty ze stosu, robi to i znów wykonywana jest instrukcja z karty. Jeżeli w wyniku działania karty na tamten świat odejdzie inny goblin, my wracamy do żywych. Ze stosu poza kartami „instrukcji” możemy wylosować kradzież antidotum innemu graczowi lub zaklęcie. Te ostatnie sprawia, że nie wykonujemy polecenia z karty od razu lecz w momencie, gdy spełniony zostanie zapisany w zaklęciu warunek. Wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie wśród żywych.

Jak widzicie zasady gry są banalnie proste, przystępne i proste do wytłumaczenia. Tak naprawdę tłumaczenie zasad nowym graczom, nawet takim, którzy z tego typu grami nie mieli do czynienia, jest bezproblemowe. W zasadzie, pierwsza, może dwie pierwsze tury wyjaśniają wszystko i spokojnie możemy cieszyć się rozgrywką. No i co najważniejsze w grach imprezowych… ta gra naprawdę daje mnóstwo radości, zabawy i śmiechu. Posiadówa ze znajomymi przy „Mix turze” to wesoło spędzony czas, pełen napięcia co tym razem wylosuje kolejny gracz. No i właśnie przejdźmy do losowania kart. Owszem losowość jest tutaj bardzo widoczna, często padają karty, które z góry narzucają, które gobliny piją eliksiry. Sę jednak również i takie, które dają nam pełny wybór, który z przeciwników ma wypić kolejny napój. Dodatkowo mamy również wspomniane wcześniej antidota, które niwelują negatywne skutki. Ja osobiście nie miałem problemu z losowością, jak już wspomniałem ta jest tutaj często obecna, jednak nie jest tak, że nie mamy tutaj na nią żadnego wpływu.

Bardzo fajnym elementem, urozmaicającym rozgrywkę są wspomniane wcześniej karty zaklęć. Wprowadzają one dodatkowe zasady, które utrudniają graczom zadanie. Ale co kryje się w tych tajemniczych zaklęciach? Na przykład musimy zwracać się do innych graczy tylko i wyłącznie formą grzecznościową, w wypowiadanych słowach zamiast „s” używać „sz”, nie możemy patrzeć w oczy goblinowi, który wylosował te zaklęcie itp. Osoba, która jako pierwsza złamie zaklęcie pije eliksir. Może brzmi to banalnie, ale uwierzcie mi, karty te potrafią wprowadzić niemałe zamieszanie, każdy się pilnuje, uważa na słowa itd. A jest jeszcze ciekawiej w momencie, gdy na stole uaktywnionych jest kilka zaklęć.


Na opakowaniu napisane jest, że gra przeznaczona jest dla czterech do dziesięciu graczy. I rzeczywiście gra sprawdza się równie dobrze przy mniejszej jak i większej ilości osób.  Im więcej współzawodników tym więcej się dzieje, co chwila coś zmienia się na stole, gobliny zamieniają się w duchy i na odwrót, każdy pilnuje czy inni nie złamali zasad zaklęcia.

Gra „Mix tura” od wydawnictwa Muduko to przyjemna gra z prostymi zasadami, łatwymi do przyswojenia praktycznie w kilka chwil.  Jednocześnie rozgrywka przynosi dużo frajdy i zabawy, a to najważniejsze w grach imprezowych. Dzieje się tutaj naprawdę dużo i szybko, karty zaklęć to strzał w dziesiątkę i co ważne gra działa na większą ilość osób. Myślcie co chcecie, ale piszę szczerze – „Mix tura” to imprezówka, która trafia na mój stół zdecydowanie najczęściej spośród gier tego typu, które posiadam w kolekcji. Zdecydowanie jest to gra, którą warto poznać, dać jej szansę, a następnie spędzać przy niej kolejne wieczory z paczką znajomych.

Dziękuję wydawnictwu Muduko za grę do recenzji.

Komentarze

  1. They found that loot boxes not only shared ‘important structural and psychological similarities with gambling’, however that ‘100% enable for underage gamers to engage with these techniques'. Indeed, Drummond and Sauer concluded that the presence of loot boxes in video video games would possibly due to this fact be forming a ‘ripe breeding ground’ for the event of drawback gambling among children. Gambling typically preys on the most vulnerable individuals who seek ‘quick and simple money’ to alleviate their problems. Statistics point out that poor and dealing class people and families are disproportionately affected by the gambling trade . They could not gamble 우리카지노 more incessantly than the rich, however the costs they pay are greater.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń