Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

"Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3" i "Orki i gobliny. Tom 1" – Mroczna przygoda w mieście potworów - recenzja komiksów


"Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3" – Przenikliwa opowieść o przyjaźni, losie i gniewie

 Tom trzeci z serii "Elfy" przenosi czytelników w odległe i tajemnicze krainy białych elfów. Narracja skupia się na młodym elfie Fallu, którego losy splatają się z tajemniczym smokiem i nieoczekiwaną obecnością dwóch ludzi, których życie staje się kluczem do przyszłości Falla i wysp. Rozgrywająca się na tle egzotycznych wysp, opowieść rozwija się w niesamowitym tempie, skupiając się na początkowej przygodzie, by później przenieść czytelników w wir emocji, rozczarowania i gniewu.

Autorzy doskonale ukazują atmosferę białych wysp, eksponując tradycje i historię białych elfów. Bohaterowie, zwłaszcza Fallu i Alornell, stają się żywymi postaciami o wielowymiarowych osobowościach, co pozwala czytelnikom utożsamić się z ich przeżyciami i dylematami. Mimo że wyprawa za smokiem kończy się sukcesem, dalsze wydarzenia skrywają tragiczne losy, które testują granice bohaterów i wprowadzają głębokie emocje.

"Orki i gobliny. Tom 1" – Mroczna przygoda w mieście potworów

W kolejnej odsłonie komiksowego uniwersum Akwilonu, "Orki i gobliny", czytelnicy zostają zaproszeni do zanurzenia się w intrygującym świecie Arranii. Akcja toczy się w mieście potworów, gdzie ork Turuk budzi się bez pamięci w otoczeniu nieznanych istot. Ta tajemnicza i niebezpieczna sytuacja stawia go w centrum walki o przetrwanie w otoczeniu pełnym wrogów.

Scenarzyści Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, znani z tworzenia magicznych i mitycznych historii, doskonale ukazują atmosferę mrocznego miasta, a postać Turuka staje się symbolem determinacji w obliczu nieznanych zagrożeń. Czytelnicy podążają razem z Turukiem w poszukiwaniu tożsamości, a akcja pełna jest napięcia i nieoczekiwanych zwrotów.


Podsumowanie

Zarówno "Świat Akwilonu. Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3", jak i "Orki i gobliny" oferują czytelnikom bogaty (Egmont wydał już sześć albumów!) świat fantasy, w którym tajemnica i emocje splatają się w fascynujący sposób. Oba komiksy wciągają od pierwszych stron, prezentując interesujące postacie i intrygujące tła. Choć różnią się tematyką, oba zachęcają do zgłębienia opowieści, odkrywania ukrytych tajemnic i towarzyszenia bohaterom w ich emocjonalnych podróżach.

Polecam i będę sprawdzał kolejne wydania! Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnione do recenzji tomy! :-)


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń