Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

"Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3" i "Orki i gobliny. Tom 1" – Mroczna przygoda w mieście potworów - recenzja komiksów


"Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3" – Przenikliwa opowieść o przyjaźni, losie i gniewie

 Tom trzeci z serii "Elfy" przenosi czytelników w odległe i tajemnicze krainy białych elfów. Narracja skupia się na młodym elfie Fallu, którego losy splatają się z tajemniczym smokiem i nieoczekiwaną obecnością dwóch ludzi, których życie staje się kluczem do przyszłości Falla i wysp. Rozgrywająca się na tle egzotycznych wysp, opowieść rozwija się w niesamowitym tempie, skupiając się na początkowej przygodzie, by później przenieść czytelników w wir emocji, rozczarowania i gniewu.

Autorzy doskonale ukazują atmosferę białych wysp, eksponując tradycje i historię białych elfów. Bohaterowie, zwłaszcza Fallu i Alornell, stają się żywymi postaciami o wielowymiarowych osobowościach, co pozwala czytelnikom utożsamić się z ich przeżyciami i dylematami. Mimo że wyprawa za smokiem kończy się sukcesem, dalsze wydarzenia skrywają tragiczne losy, które testują granice bohaterów i wprowadzają głębokie emocje.

"Orki i gobliny. Tom 1" – Mroczna przygoda w mieście potworów

W kolejnej odsłonie komiksowego uniwersum Akwilonu, "Orki i gobliny", czytelnicy zostają zaproszeni do zanurzenia się w intrygującym świecie Arranii. Akcja toczy się w mieście potworów, gdzie ork Turuk budzi się bez pamięci w otoczeniu nieznanych istot. Ta tajemnicza i niebezpieczna sytuacja stawia go w centrum walki o przetrwanie w otoczeniu pełnym wrogów.

Scenarzyści Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, znani z tworzenia magicznych i mitycznych historii, doskonale ukazują atmosferę mrocznego miasta, a postać Turuka staje się symbolem determinacji w obliczu nieznanych zagrożeń. Czytelnicy podążają razem z Turukiem w poszukiwaniu tożsamości, a akcja pełna jest napięcia i nieoczekiwanych zwrotów.


Podsumowanie

Zarówno "Świat Akwilonu. Elfy. Biały Elf o czarnym sercu. Tom 3", jak i "Orki i gobliny" oferują czytelnikom bogaty (Egmont wydał już sześć albumów!) świat fantasy, w którym tajemnica i emocje splatają się w fascynujący sposób. Oba komiksy wciągają od pierwszych stron, prezentując interesujące postacie i intrygujące tła. Choć różnią się tematyką, oba zachęcają do zgłębienia opowieści, odkrywania ukrytych tajemnic i towarzyszenia bohaterom w ich emocjonalnych podróżach.

Polecam i będę sprawdzał kolejne wydania! Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnione do recenzji tomy! :-)


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń