Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Smerfy w Pilulicie - recenzja - EGMONT


 

Czy w świecie Smerfów może znaleźć się ktoś jeszcze mniejszy niż nasze ulubione niebieskie ludziki. Czy ktokolwiek może wziąć Smerfy za olbrzymy. Choć wydaje się to śmieszne i nieprawdopodobne to okazuje się prawdą.


Wszystko za sprawą niefortunnej podróży grupy Smerfów, która kończy się dotarciem do zupełnie innego miejsca niż pierwotnie planowali. Tam nasi bohaterowie poznają grupę Pilutów - maleńkich ludzików. Smerfy poznają ich obyczaje i problemy. Okazuje się, że to co dla Pilutów może być sporym wyzwaniem, dla Smerfów nie jest żadnym wysiłkiem. Stwarza to kolejne sytuacje, w których “niebieskie olbrzymy” mogą wyciągnąć pomocną dłoń dla swoich nowych znajomków.


Smerfy kolejny raz wraz z ciekawą, często zabawna historią przekazują młodym czytelnikom kolejną naukę. Pokazują jak można wykorzystać swoje atuty, aby pomóc mniejszym i słabszym. Dzięki temu ich świat staje się prostszy, a my możemy mieć satysfakcję z pomocy innym.


“Smerfy w Pilulicie” to kolejny ciekawy tom, który poza zabawą i ciekawą historią niesie naszym dzieciom naukę o tym jak potrzebna jest pomoc innym.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń