Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Świt X: Wolverine - recenzja - EGMONT


 

Komiks "Świt X: Wolverine" to najnowszy rozdział w długiej i barwnej historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów Marvela - Wolverinea. W komiksie, autorstwa Benjamina Percy'ego, mamy okazję ponownie zanurzyć się w skomplikowanym świecie Logana.

Komiks otwiera nowy rozdział w życiu Wolverinea, umieszczając go na wyspie Krakoa - azylu dla mutantów, gdzie Ci mają szansę na spokój po latach walki. Spokój jest jednak szybko przerwany, gdy nieznany przeciwnik przerabia kwiaty z Krakoi na narkotyki. Automatycznie ludzkość kolejny raz zrzuca winę na mutanty i ich odmienność.

W "Świt X: Wolverine" nie brakuje walki i brutalnych scen. Jednak autor nie ogranicza się jedynie do akcji. Percy wplata w narrację głębokie refleksje nad przeszłością i przyszłością Logana, co pozwala czytelnikom na nowo odkryć i zrozumieć postać Wolverinea. Próba znalezienia równowagi między brutalnością a ludzkością w Logan jest przedstawiona z niespotykaną dotąd głębią, co sprawia, że ta opowieść wyróżnia się na tle innych przygód mutanta.

Strona wizualna komiksu, dzięki pracy Bogdanovicia i Kuberta, jest niczym mniej niż spektakularna. Artyści doskonale oddają zarówno intensywność akcji, jak i bardziej intymne momenty, tworząc wizualną opowieść, która doskonale wpasowuje się w klimat głównego wątku.

Dla fanów Wolverinea, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komiksami Marvela, "Świt X: Wolverine" oferuje intensywne, emocjonujące i wielowarstwowe doświadczenie. Percy, Bogdanovic i Kubert wspólnie tworzą dzieło, które jest hołdem dla przeszłości Wolverinea, jednocześnie rzucając światło na jego potencjalną przyszłość. 


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń