Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Grzesznica (2017-) 1 sezon


Grzesznica (2017-) 1 sezon
gatunek: thriller


Kolejny serial za mną. Widocznie i książkoholik potrzebuje czasem oderwania się od codzienności. Szperając w otchłaniach Netflixa natrafiłam na „The sinner”. Krótkie zapoznanie się z ocenami innych i szybka decyzja – oglądamy! Po raz kolejny zachęciła mnie ilość odcinków. Tasiemce to nie moja bajka, no chyba, że „Kochane kłopoty”, za którymi wciąż tęsknię.

Jeśli chodzi o słowo wstępu i krótki zarys fabuły – w zasadzie już tym powinnam Was zaciekawić. Jessica Biel w roli Cory Tannetti pewnego dnia, brutalnie i niespodziewanie, podczas wycieczki rodzinnej, w obecności partnera i synka zabija przypadkowo napotkanego mężczyznę. Sama nie pojmuje co nią kierowało. Nie potrafi logicznie wytłumaczyć motywu swojego działania. Opętana ogromem myśli i niejasności z łatwością przyznaje się do winy, gubiąc się niemal na każdym kroku w swoich wspomnieniach. Bill Pullman jako Hary Ambrose zaczyna prowadzić śledztwo mające na celu wyjaśnienie ciągu przyczynowo-skutkowego tych dziwnych wydarzeń. Sama tematyka zachęca do włączania odcinka za odcinkiem. To pierwszy argument przemawiający za tym, że warto obejrzeć ten serial.

Po drugie, dość ważne drugie, sama gra aktorska naprawdę zachwyca. Jessica Biel ujmuje całościowo psychologiczny aspekt odgrywanej przez siebie bohaterki. Rola nie jest łatwa, a przedstawione przez aktorkę umiejętności stoją na naprawdę wysokim poziomie. Poprzeczkę podwyższa oczywiście Bill Pullman. Uwielbiam Go w tej roli.

Trzecim argumentem za jest poruszana tematyka. Ta produkcja odnosi się do ewidentnie ciężkich aspektów. Mamy na tacy relacje rodziców z dziećmi i ogromne konsekwencje jakie niosą w tej sytuacji niewłaściwe decyzje i zachowania. Podano nam dosyć brutalnie siostrzaną miłość, która przekracza granice przyzwoitości. Ukazano również problemy religijne. Wszystko ma swoje granice, a koszmarna dewocja nie prowadzi do niczego innego, jak do tragedii i wykończenia psychiki człowieka, który bierze udział w takich rytuałach. Nie ominięto tutaj tematyki brutalnego świata, w którym czają się narkotyki, źli ludzie, seks i przeokropne wybory. Zło czai się tuż za rogiem i ciężko jest uchronić się przed jego sidłami. Oprócz tego niesamowicie dobrze przedstawiono ludzką jednostkę, która gubi się w obliczu nagromadzonych problemów. Bezsilność głównej bohaterki przeraża, wzrusza i sprawia, że kibicujemy jej niemal na każdym kroku.

Po czwarte, myślę, że po obejrzeniu „Grzesznicy” ciężko będzie Wam znaleźć serial o tak dobrym klimacie. Tutaj do samego końca nie wiadomo gdzie kryje się prawda. Do ostatniego odcinka na plecach czujemy spory ciężar zaskoczenia. Oglądamy i denerwujemy się obserwując ciąg wydarzeń. Co najważniejsze zaś, wszystko wyjaśnia się w logiczny i spójny sposób. Szczęka opada na podłogę!

Piąty argument, który przedstawię, dla jednych będzie plusem dla drugich sporym minusem. Ja uwielbiam odwoływać się do innych produkcji, a kiedy oglądając, mam ochotę włączyć przy okazji coś, co przypomina mi obecnie oglądamy serial, to jestem zachwycona. Jeśli chodzi o tematykę związaną z relacją rodzicielską i siostrzaną od razu przychodzi mi na myśl film „Bez mojej zgody”. Nie mogłabym też zapomnieć o grze przygodowej na PS2 o tytule „Fahrenheit” – sporo tutaj powiązań.

Podsumowując – oglądajcie :)

Zobacz również:
- Grzesznica (2017-) 2 sezon

Źródło zdjęcia: https://www.telemagazyn.pl/artykuly/grzesznica-jessica-biel-w-serialu-the-sinner-od-stycznia-w-canal-wideo-zdjecia-62096.html 

   

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń