Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Grzesznica (2017-) 1 sezon


Grzesznica (2017-) 1 sezon
gatunek: thriller


Kolejny serial za mną. Widocznie i książkoholik potrzebuje czasem oderwania się od codzienności. Szperając w otchłaniach Netflixa natrafiłam na „The sinner”. Krótkie zapoznanie się z ocenami innych i szybka decyzja – oglądamy! Po raz kolejny zachęciła mnie ilość odcinków. Tasiemce to nie moja bajka, no chyba, że „Kochane kłopoty”, za którymi wciąż tęsknię.

Jeśli chodzi o słowo wstępu i krótki zarys fabuły – w zasadzie już tym powinnam Was zaciekawić. Jessica Biel w roli Cory Tannetti pewnego dnia, brutalnie i niespodziewanie, podczas wycieczki rodzinnej, w obecności partnera i synka zabija przypadkowo napotkanego mężczyznę. Sama nie pojmuje co nią kierowało. Nie potrafi logicznie wytłumaczyć motywu swojego działania. Opętana ogromem myśli i niejasności z łatwością przyznaje się do winy, gubiąc się niemal na każdym kroku w swoich wspomnieniach. Bill Pullman jako Hary Ambrose zaczyna prowadzić śledztwo mające na celu wyjaśnienie ciągu przyczynowo-skutkowego tych dziwnych wydarzeń. Sama tematyka zachęca do włączania odcinka za odcinkiem. To pierwszy argument przemawiający za tym, że warto obejrzeć ten serial.

Po drugie, dość ważne drugie, sama gra aktorska naprawdę zachwyca. Jessica Biel ujmuje całościowo psychologiczny aspekt odgrywanej przez siebie bohaterki. Rola nie jest łatwa, a przedstawione przez aktorkę umiejętności stoją na naprawdę wysokim poziomie. Poprzeczkę podwyższa oczywiście Bill Pullman. Uwielbiam Go w tej roli.

Trzecim argumentem za jest poruszana tematyka. Ta produkcja odnosi się do ewidentnie ciężkich aspektów. Mamy na tacy relacje rodziców z dziećmi i ogromne konsekwencje jakie niosą w tej sytuacji niewłaściwe decyzje i zachowania. Podano nam dosyć brutalnie siostrzaną miłość, która przekracza granice przyzwoitości. Ukazano również problemy religijne. Wszystko ma swoje granice, a koszmarna dewocja nie prowadzi do niczego innego, jak do tragedii i wykończenia psychiki człowieka, który bierze udział w takich rytuałach. Nie ominięto tutaj tematyki brutalnego świata, w którym czają się narkotyki, źli ludzie, seks i przeokropne wybory. Zło czai się tuż za rogiem i ciężko jest uchronić się przed jego sidłami. Oprócz tego niesamowicie dobrze przedstawiono ludzką jednostkę, która gubi się w obliczu nagromadzonych problemów. Bezsilność głównej bohaterki przeraża, wzrusza i sprawia, że kibicujemy jej niemal na każdym kroku.

Po czwarte, myślę, że po obejrzeniu „Grzesznicy” ciężko będzie Wam znaleźć serial o tak dobrym klimacie. Tutaj do samego końca nie wiadomo gdzie kryje się prawda. Do ostatniego odcinka na plecach czujemy spory ciężar zaskoczenia. Oglądamy i denerwujemy się obserwując ciąg wydarzeń. Co najważniejsze zaś, wszystko wyjaśnia się w logiczny i spójny sposób. Szczęka opada na podłogę!

Piąty argument, który przedstawię, dla jednych będzie plusem dla drugich sporym minusem. Ja uwielbiam odwoływać się do innych produkcji, a kiedy oglądając, mam ochotę włączyć przy okazji coś, co przypomina mi obecnie oglądamy serial, to jestem zachwycona. Jeśli chodzi o tematykę związaną z relacją rodzicielską i siostrzaną od razu przychodzi mi na myśl film „Bez mojej zgody”. Nie mogłabym też zapomnieć o grze przygodowej na PS2 o tytule „Fahrenheit” – sporo tutaj powiązań.

Podsumowując – oglądajcie :)

Zobacz również:
- Grzesznica (2017-) 2 sezon

Źródło zdjęcia: https://www.telemagazyn.pl/artykuly/grzesznica-jessica-biel-w-serialu-the-sinner-od-stycznia-w-canal-wideo-zdjecia-62096.html 

   

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń