Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Grzesznica (2017-) 2 sezon


Grzesznica (2017-) 2 sezon
gatunek: thriller


„The Sinner” powrócił. W dobrym stylu, na wysokim poziomie. To serial, który na pewno wyląduje na listach wielu topek. Nas wciągnął niesamowicie mocno, pod każdym niemal względem.

Fabuła, jak w pierwszym sezonie, stanowi główny argument przemawiający za tym, że warto poświęcić chwilę na ową produkcję. Mały chłopiec popełnia okrutne morderstwo. Julian robi to bez jakiegoś oczywistego powodu. Wtedy do gry wkracza Harry Ambrose, który stara się rozwikłać wszystkie zagadki. Są one nieoczywiste, wstrząsające, a prawda bolesna. Śledztwo nie należy do łatwych. Za zbrodnią stoją konkretne osoby, których problemy i styl życia mrożą krew w żyłach. W tym sezonie pojawia się motyw tajemniczej, zamkniętej społeczności. Wszystko oczywiście powoli łączy się w jedną, logiczną całość. Ścieżki są rozwidlone na wiele motywów, a każdy z nich jest naprawdę ciekawy i chce się go poznawać jeszcze więcej.

Gra aktorska nie odbiega nawet minimalnie od pierwszego sezonu. Niezastąpiony Bill Pullman – doskonale odkrywa rolę zagubionego w swoim świecie detektywa. Każdy z aktorów ma tutaj konkretny zarys swojej postaci. Nie ma tych mdłych i nieciekawych osób, które zapychają sztucznie fabułę. Każdy z wątków jest interesujący i wciąga oglądającego dogłębnie.

Trzecim argumentem za jest poruszana tematyka. Ta produkcja porusza ewidentnie ciężkie aspekty. Zło czai się tuż za rogiem i ciężko jest uchronić się przed jego sidłami. Oprócz tego niesamowicie dobrze przedstawiono ludzką jednostkę, która gubi się w obliczu nagromadzonych problemów. Bezsilność głównego bohatera przeraża, wzrusza i sprawia, że kibicujemy mu niemal na każdym kroku. To skopiowany fragment z poprzedniej recenzji – bardzo aktualny. Dodatkowo na tacy podano nam tutaj problem zamkniętej społeczności – sekty . Nie zabraknie tutaj chorych ambicji i zbyt dużej pewności siebie niektórych osób. Gdy gra toczy się o wysoką stawkę, problemy rosną do rangi gigantycznej i to w bardzo szybkim tempie. Wszystko przez kłamstwa – wieloletnie kłamstwa.

Po czwarte, myślę, że po obejrzeniu „Grzesznicy” ciężko będzie Wam znaleźć serial o tak dobrym klimacie. Tutaj do samego końca nie wiadomo gdzie kryje się prawda. Do ostatniego odcinka na plecach czujemy spory ciężar zaskoczenia. Oglądamy i denerwujemy się obserwując ciąg wydarzeń. Co najważniejsze zaś, wszystko wyjaśnia się w logiczny i spójny sposób. Szczęka opada na podłogę!
Kolejny skopiowany fragment poprzedniej recenzji i bardzo aktualny. Dobrze, że znalazłam sezon drugi, który wciągnął mnie równie mocno i zaskoczył niebywale dramatycznie.   


Źródło zdjęcia: https://www.ufs.pt/forum/showthread.php?10273501-The-Sinner-Sezon-2-2018-WEB-DL-720p-x264-AC3-ENG  

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń