Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Grzesznica (2017-) 2 sezon


Grzesznica (2017-) 2 sezon
gatunek: thriller


„The Sinner” powrócił. W dobrym stylu, na wysokim poziomie. To serial, który na pewno wyląduje na listach wielu topek. Nas wciągnął niesamowicie mocno, pod każdym niemal względem.

Fabuła, jak w pierwszym sezonie, stanowi główny argument przemawiający za tym, że warto poświęcić chwilę na ową produkcję. Mały chłopiec popełnia okrutne morderstwo. Julian robi to bez jakiegoś oczywistego powodu. Wtedy do gry wkracza Harry Ambrose, który stara się rozwikłać wszystkie zagadki. Są one nieoczywiste, wstrząsające, a prawda bolesna. Śledztwo nie należy do łatwych. Za zbrodnią stoją konkretne osoby, których problemy i styl życia mrożą krew w żyłach. W tym sezonie pojawia się motyw tajemniczej, zamkniętej społeczności. Wszystko oczywiście powoli łączy się w jedną, logiczną całość. Ścieżki są rozwidlone na wiele motywów, a każdy z nich jest naprawdę ciekawy i chce się go poznawać jeszcze więcej.

Gra aktorska nie odbiega nawet minimalnie od pierwszego sezonu. Niezastąpiony Bill Pullman – doskonale odkrywa rolę zagubionego w swoim świecie detektywa. Każdy z aktorów ma tutaj konkretny zarys swojej postaci. Nie ma tych mdłych i nieciekawych osób, które zapychają sztucznie fabułę. Każdy z wątków jest interesujący i wciąga oglądającego dogłębnie.

Trzecim argumentem za jest poruszana tematyka. Ta produkcja porusza ewidentnie ciężkie aspekty. Zło czai się tuż za rogiem i ciężko jest uchronić się przed jego sidłami. Oprócz tego niesamowicie dobrze przedstawiono ludzką jednostkę, która gubi się w obliczu nagromadzonych problemów. Bezsilność głównego bohatera przeraża, wzrusza i sprawia, że kibicujemy mu niemal na każdym kroku. To skopiowany fragment z poprzedniej recenzji – bardzo aktualny. Dodatkowo na tacy podano nam tutaj problem zamkniętej społeczności – sekty . Nie zabraknie tutaj chorych ambicji i zbyt dużej pewności siebie niektórych osób. Gdy gra toczy się o wysoką stawkę, problemy rosną do rangi gigantycznej i to w bardzo szybkim tempie. Wszystko przez kłamstwa – wieloletnie kłamstwa.

Po czwarte, myślę, że po obejrzeniu „Grzesznicy” ciężko będzie Wam znaleźć serial o tak dobrym klimacie. Tutaj do samego końca nie wiadomo gdzie kryje się prawda. Do ostatniego odcinka na plecach czujemy spory ciężar zaskoczenia. Oglądamy i denerwujemy się obserwując ciąg wydarzeń. Co najważniejsze zaś, wszystko wyjaśnia się w logiczny i spójny sposób. Szczęka opada na podłogę!
Kolejny skopiowany fragment poprzedniej recenzji i bardzo aktualny. Dobrze, że znalazłam sezon drugi, który wciągnął mnie równie mocno i zaskoczył niebywale dramatycznie.   


Źródło zdjęcia: https://www.ufs.pt/forum/showthread.php?10273501-The-Sinner-Sezon-2-2018-WEB-DL-720p-x264-AC3-ENG  

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń