Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Smerf, który czuł się odrzucony - recenzja - EGMONT

  Kolejny tom z serii „Smerfy i świat emocji” porusza niezwykle ważny temat odrzucenia przez społeczeństwo. Głównym bohaterem historii jest Smerf Słabeuszek. Powiedzieć o nim, że jest przeciętny to dużo, nie jest on ani silny ani zwinny, nie radzi sobie w zabawach z innymi Smerfami. Dla wielu mieszkańców wioski wystarczy to, aby odrzucić go od swojej grupy, nie brać pod uwagę w planach, wyśmiewać się z niego czy ignorować. Zachowania takie doprowadzą, że zrozpaczony Słabeuszek może sprowadzić na siebie i inne Smerfy wielkie niebezpieczeństwo. Komiks w dobitny sposób pokazuje czym jest i jak wygląda odrzucenie czy nawet prześladowanie. Dowiadujemy się jaki wpływ wyśmiewanie się i szyderstwa mogą mieć wpływ na inne osoby. Jak zawsze w tej serii komiksów na końcu zawarta jest obszerna porada dla rodziców napisana przez dziecięcą psycholożkę. Zawarto w niej m.in. informacje jak rozmawiać z dzieckiem, co czuje osoba prześladowana, czym jest prześladowanie itp. Kolejny raz napiszę, że ta

Marvel Faza 4 - zapowiedzi
Wielu fanów (o ile nie wszyscy) filmów Marvela wyczekiwało informacji o kolejnych produkcjach z tego Universum. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o przyklepaniu realizacji czwartej części Thora, ale bomba miała wybuchnąć na Comic Conie w San Diego. No i chyba się udało, bo co niektóre tytuły zaskoczyły.
Na czwartą fazę MCU składać się będą następujące filmy: Black Widow, Eternals, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Thor: Love and Thunder. Poza filmami na czwartą fazę składać się będą seriale z Universum Marvela, które będą dostępne na platformie Disney +. Zapowiedziane seriale to: The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki, What If oraz Hawkeye.
Te filmy i seriale mają pojawić się w latach 2020-2021, w latach kolejnych fazę czwartą kontynuować mają Strażnicy Galaktyki 3, Kapitan Marvel 2, Czarna Pantera 2, Fantastyczna Czwórka, X-Men, Ant Man 3, Spider-Man 3 oraz BLADE!


Z zapowiedzianych tytułów filmowych zdecydowanie najbardziej czekam na Black Widow, Thor: Love and Thunder, Spider-Man 3, Strażnicy Galaktyki 3 oraz Blade. Akcja Black Widow rozgrywać się będzie po wydarzeniach z trzeciej części Kapitana Ameryki, do tego przedstawione zostaną retrospekcje wydarzeń z innych okresów oraz poznamy wydarzenia z akcji w Budapeszcie, o której wspominano w ostatniej odsłonie Avengers. Głównym antagonistą będzie tu Taskmaster, posiadający zdolność odtwarzania stylu walki przeciwnika. O nowym Thorze wiemy mniej. Z tego co podano to fabuła ma rozgrywać się bezpośrednie przed wydarzeniami ze Strażników Galaktyki 3 (którzy do czwartej fazy nie należą) oraz, że przedstawiona będzie nam Lady Thor. O Strażnikach Galaktyki, Spider-Manie oraz Blade nie mamy niestety żadnych informacji, dotyczących fabuły. Interesuje mnie szczególnie to, jak świat wampirów zostanie wprowadzony w istniejące już Universum, tym bardziej, że wcześniej nie wspominano o tych istotach.
Na resztę filmów oczywiście również czekam z niecierpliwością, jednak nie wzbudzają one mojego większego entuzjazmu. Szczególnie druga część Doktora Strange, który do moich ulubionych postaci zdecydowanie nie należy, a film z nim uważam za najgorszy z całej dotychczasowej serii.


Jeżeli chodzi o seriale to najciekawiej zapowiadają się Loki oraz What If. Pierwszy to oczywiście przedstawienie przygód boga kłamstwa, jednak nie chodzi tu o Lokiego, którego śmierć ujrzeliśmy w Avengers: Wojna bez granic, a Lokiego, który ukradł Tesserakt w ENDGAME czyli postaci z innej linii czasowej. What If zapowiada się równie ciekawie, a może nawet bardziej. Będzie to serial animowany, przedstawiający alternatywne wydarzenia do tych poznanych już w filmach.


A Wy na które filmy i seriale czekacie najbardziej? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu :)

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń