Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

Marvel Faza 4 - zapowiedzi
Wielu fanów (o ile nie wszyscy) filmów Marvela wyczekiwało informacji o kolejnych produkcjach z tego Universum. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o przyklepaniu realizacji czwartej części Thora, ale bomba miała wybuchnąć na Comic Conie w San Diego. No i chyba się udało, bo co niektóre tytuły zaskoczyły.
Na czwartą fazę MCU składać się będą następujące filmy: Black Widow, Eternals, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Thor: Love and Thunder. Poza filmami na czwartą fazę składać się będą seriale z Universum Marvela, które będą dostępne na platformie Disney +. Zapowiedziane seriale to: The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki, What If oraz Hawkeye.
Te filmy i seriale mają pojawić się w latach 2020-2021, w latach kolejnych fazę czwartą kontynuować mają Strażnicy Galaktyki 3, Kapitan Marvel 2, Czarna Pantera 2, Fantastyczna Czwórka, X-Men, Ant Man 3, Spider-Man 3 oraz BLADE!


Z zapowiedzianych tytułów filmowych zdecydowanie najbardziej czekam na Black Widow, Thor: Love and Thunder, Spider-Man 3, Strażnicy Galaktyki 3 oraz Blade. Akcja Black Widow rozgrywać się będzie po wydarzeniach z trzeciej części Kapitana Ameryki, do tego przedstawione zostaną retrospekcje wydarzeń z innych okresów oraz poznamy wydarzenia z akcji w Budapeszcie, o której wspominano w ostatniej odsłonie Avengers. Głównym antagonistą będzie tu Taskmaster, posiadający zdolność odtwarzania stylu walki przeciwnika. O nowym Thorze wiemy mniej. Z tego co podano to fabuła ma rozgrywać się bezpośrednie przed wydarzeniami ze Strażników Galaktyki 3 (którzy do czwartej fazy nie należą) oraz, że przedstawiona będzie nam Lady Thor. O Strażnikach Galaktyki, Spider-Manie oraz Blade nie mamy niestety żadnych informacji, dotyczących fabuły. Interesuje mnie szczególnie to, jak świat wampirów zostanie wprowadzony w istniejące już Universum, tym bardziej, że wcześniej nie wspominano o tych istotach.
Na resztę filmów oczywiście również czekam z niecierpliwością, jednak nie wzbudzają one mojego większego entuzjazmu. Szczególnie druga część Doktora Strange, który do moich ulubionych postaci zdecydowanie nie należy, a film z nim uważam za najgorszy z całej dotychczasowej serii.


Jeżeli chodzi o seriale to najciekawiej zapowiadają się Loki oraz What If. Pierwszy to oczywiście przedstawienie przygód boga kłamstwa, jednak nie chodzi tu o Lokiego, którego śmierć ujrzeliśmy w Avengers: Wojna bez granic, a Lokiego, który ukradł Tesserakt w ENDGAME czyli postaci z innej linii czasowej. What If zapowiada się równie ciekawie, a może nawet bardziej. Będzie to serial animowany, przedstawiający alternatywne wydarzenia do tych poznanych już w filmach.


A Wy na które filmy i seriale czekacie najbardziej? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu :)

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń