Przejdź do głównej zawartości

Polecane

„Świat Akwilonu. Orki i Gobliny”, tom 5 - recenzja

  Akwilon to kraina, w której przetrwają tylko najsilniejsi lub najbardziej przebiegli. Nie ma tu miejsca na słabość, bo za każdym rogiem czai się większe zagrożenie. Ale co, jeśli największym przeciwnikiem bohatera nie jest potwór, mag czy zdradliwy sprzymierzeniec, tylko... zwyczajny pech? Na to pytanie odpowiada piąta odsłona serii „Orki i Gobliny” z cyklu „Świat Akwilonu”... A przynajmniej tak się ten tom przedstawia. Francuskie uniwersum Akwilonu to rozbudowany świat fantasy, w którym bohaterowie zmagają się nie tylko z potężnymi siłami, ale też z własnymi słabościami. „Orki i Gobliny” to seria stawiająca w centrum postacie, które zwykle grają role drugoplanowe – brutalne, odrzucone, często nieprzystosowane. Tym razem śledzimy losy Pecha – orkogoblina, który od urodzenia nie może liczyć na łaskawość losu. Jego imię mówi wszystko. Prześladowany przez fatum, stara się znaleźć sposób na przetrwanie w świecie, który nie daje mu ani chwili wytchnienia. A jednak – mimo wszystkiego –...

Avengers: Wojna wampirów

 


Dwa pierwsze tomy przygód Avengers z linii Marvel Fresh zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie. Budowanie starej – nowej drużyny pod wodzą Czarnej Pantery, budowanie trudnych relacji na linii Avengers – rząd USA czy chociażby pojawienie się prehistorycznej drużyny mścicieli. Może nie każdemu część z tych motywów się podoba, dla mnie jednak był to dobry kierunek, który angażuje czytelnika.

Dlatego też liczyłem, że trzeci tom pójdzie w tym samym kierunku i pociągnie dalej dobry poziom. Jednak trochę się przeliczyłem. Zeszyt ten odbiega tutaj trochę od poprzedników. Owszem temat wojny wampirów, ucieczka Drakuli z zamku, pojawienie się nowego przeciwnika. Brzmi dobrze i o ile początek był naprawdę bardzo obiecujący to im dalej, tym robiło się nudniej. Owszem mieliśmy sporo walk, które wypadły w większości wypadków całkiem nieźle, jednak sama historia nie zaangażowała mnie aż tak, jak tego oczekiwałem. Na szczęście twist fabularny na samo zakończenie trzeciego tomu daje nadzieję, że później będzie tylko lepiej.

Ciekawie za to rozwija się temat Robbiego Reyesa – Ghost Raidera. Możemy zobaczyć kolejny raz, jaka potęga w nim drzemie, ile możliwości jest w tej postaci, ciekaw jestem co jeszcze autorzy zaplanowali ;) Naprawdę z bohatera początkowo niepozornego, niewyróżniającego się na tle innych Ghost Raiderów, rośnie nam bardzo ciekawa osobistość w gronie Avengers. Ciekaw jestem również, jak w Avengers rozwinie się postać Blade’a. Łowca wampirów idealnie pasuje do obecnych wydarzeń, mam jednak wrażenie, że mimo to jest tylko tłem, które niewiele wnosi do historii. Mam nadzieję, że się to zmieni.

Nie będę ukrywał, że trzeci tom, fabularnie mnie zawiódł. Patrząc na poparzenie tomy liczyłem na coś więcej. Na szczęście są też pozytywy chociażby w postaci rozwoju bohaterów, obiecującego twistu fabularnego czy kontynuacji motywu prehistorycznych Avengers. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, mam nadzieję, ze będzie tylko lepiej.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń