Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Rok szarańczy" Terry Hayes

      „Rok szarańczy” to powieść, na którą czekałam ponad trzy lata. Terry Hayes zaskarbił sobie mój podziw „Pielgrzymem” i od tamtej pory zdecydowanie częściej sięgam po pozycje o szpiegowskiej i terrorystycznej tematyce. Nadal uważam, że na tym polu Terry Hayes nie ma sobie równych.     „Rok szarańczy” w dużym skrócie opowiada o tym jak jeden z agentów specjalnych od Regionów Niedostępnych wyrusza na misję, której celem jest zdobycie informacji o planowanym ewenemencie – groźnym zdarzeniu terrorystycznym o globalnym zasięgu. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nasz bohater wpada w ręce przywódcy Armii Czystych, który powinien był zginąć w zamachu rakietowym. Jako jeniec poznaje bardzo ważne informacje, które mogą ocalić wiele istnień, dlatego robi wszystko by przeżyć i uciec. Nie będę zdradzać więcej szczegółów żeby nie psuć zabawy, ale mogłabym bardzo długo opowiadać o tej książce.     Podobnie jak „Pielgrzym” tak i ten tytuł to dość spora gabarytowo książka na kilka wieczorów. I p

Doktor Strange tom 2 - EGMONT

 


Mimo, że jeszcze do niedawna przygody Doktora „Dziwnego” ;) nie należały do moich ulubionych to pomału zaczyna się to zmieniać. Absurdalne i dziwne pomysły są domeną komiksów superhero, jednak to co się dzieje w przygodach Strangea przerasta moje oczekiwania i… odpowiada mi to. Co prawda fabuła pierwszego tomu nie była zachwycająca, jednak drugi tom wciągnął mnie w 100%.

W końcu nieczęsto zdarza się, aby Doktor Strange został heroldem Galaktusa. Tak tego Galaktusa, pożeracza światów. Ten bowiem trafił do zaświatów przepełnionych magią, a każda pochłonięta tu planeta może spowodować zniszczenie granicy między magią a nauką. Naszemu bohaterowi nie pozostaje nic innego jak poszukać rozwiązania tego problemu i „sprzymierzyć” się z wrogiem. A w międzyczasie żeby nie było za łatwo pojawią się  jeszcze inne problemy i postaci, które chcą wykorzystać obecną sytuację.

Komiks ten naprawdę mnie zachwycił pod każdym względem. Fabuła nie pozwoliła mi oderwać się od komiksu nawet na chwilę, każda kolejna strona ciekawi, co chwila pojawiają się nowe motywy, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają tą historię. Co ważne w porównaniu do tomu pierwszego, mimo takiego natłoku wydarzeń i postaci ani razu nie odczułem tutaj galopu tej historii. Wszystko toczy się w odpowiednim tempie, akcje są poukładane i składne. Co również ważne nie odczułem tutaj przesytu ani ilością postaci, ani wydarzeń. Na pochwałę zasługuje również warstwa wizualna. Mimo, że znacznie bardziej lubię grafiki z większą ilością szczegółów, to styl graficzny tutaj zastosowany pasuje idealnie. Jedyny element, który mnie zaskoczył na minus to mało widowiskowe pojedynki. Tych jest naprawdę sporo i aż się proszą o chociaż kilka „fajerwerków”. Tych jednak niestety nie uświadczymy.

Dzięki temu komiksowi zaczynam przychylniej patrzeć na postać Doktora Starngea, a to już duża pochwała ;) Praktycznie wszystko mi tutaj pasuje i odpowiada, a lektura tomu należała do naprawdę przyjemnych. Gdyby tylko walki były bardziej widowiskowe to byłbym zachwycony w 100%.

 Dziękuję Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń