Przejdź do głównej zawartości

Polecane

“Catwoman. Samotne Miasto” - recenzja - EGMONT

“Jedna z najpełniejszych, tętniących życiem i najlepiej przemyślanych opowieści z Gotham City w ostatnim czasie… potencjalny współczesny klasyk”. - SKTCHD “Kiedy komiks naprawdę działa, jest w nim nienamacalna magia… czułem ją przez całą lekturę tego cudownego komiksu. 10/10” - Comics Bookcase Za “najlepszy, osadzony w Gotham, komiks ostatnich lat” ,dzieło Chianga uznał także Michał Chudoliński z Gotham w Deszczu (wspominał o tym w wywiadzie dla nas - Wywiad z Michałem Chudolińskim ) Ja, na wstępie, przyznam - “Catwoman. Samotne Miasto” to komiks bardzo dobry… ale z tym “współczesnym klasykiem” czy “10/10” bym nie przesadzał. ;-) Cliff Chiang to ciekawy autor, który przemierzył drogę… zasadniczo odwrotną do innych twórców. Zaczynał jako zastępca redaktora DC Comics… by zostać ilustratorem. “Catwoman. Samotne Miasto” to w pełni jego dzieło - sam przygotował scenariusz, dialogi oraz rysunki. Od tego ostatniego może rozpocznijmy - rysunki Chianga są na wysokim poziomie; miło patrzyło się

Miki podróżuje w czasie - recenzja - Egmont

 


„Miki podróżuje w czasie” to kolejny tom kolekcji dzieł europejskich autorów przedstawiających różne przygody znanej dosneyowskiej myszy. Tym razem możemy poznać historię autorstwa francuskiego scenarzysty Dab’sa oraz włoskiego rysownika Fabrizio Petrossi.

Przedstawili oni Mikiego jako dziennikarza poszukującego kolejnego ciekawego tematu na artykuł. Tym razem zapowiada się naprawdę ekscytująco ponieważ ma szansę przeprowadzić wywiad z twórcami maszyny do podróży w czasie. Ba, ma nawet okazję ją przetestować. Tu jednak nie wszystko idzie tak jak powinno i nasz bohater musi zmagać się z trudami podróży przez różne, często niebezpieczne epoki. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, z prędkością huraganu przemierzamy kolejne wydarzenia na przestrzeni historii. Odwiedzimy czasy starożytnego Rzymu, będziemy uciekać przed dinozaurami, wylądujemy na statku Krzysztofa Kolumba, a to zaledwie początek.

Również warstwa graficzna zachęca do zapoznania się z tym tytułem. Grafiki są naprawdę ciekawe, dynamiczne i barwne. Znajdziemy na nich wiele humorystycznych smaczków, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy. Jedyne co mi tutaj nie pasuje to wizualizacja bohaterów komiksu. Szczególnie chodzi mi o postaci Mikiego i Minnie, no totalnie ich wizerunek mnie drażni i męczy. Co prawda w trakcie lektury przyzwyczaiłem się do nich, jednak nie oznacza to, że w pełni te wizerunki zaakceptowałem.

„Miki podróżuje w czasie” to kolejny ciekawy tytuł poświęcony tytułowej postaci. Historia jest ciekawa i interesująca, dzieje się tutaj naprawdę dużo a i warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie. Jest to tytuł godny polecenia.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń