Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Miki podróżuje w czasie - recenzja - Egmont

 


„Miki podróżuje w czasie” to kolejny tom kolekcji dzieł europejskich autorów przedstawiających różne przygody znanej dosneyowskiej myszy. Tym razem możemy poznać historię autorstwa francuskiego scenarzysty Dab’sa oraz włoskiego rysownika Fabrizio Petrossi.

Przedstawili oni Mikiego jako dziennikarza poszukującego kolejnego ciekawego tematu na artykuł. Tym razem zapowiada się naprawdę ekscytująco ponieważ ma szansę przeprowadzić wywiad z twórcami maszyny do podróży w czasie. Ba, ma nawet okazję ją przetestować. Tu jednak nie wszystko idzie tak jak powinno i nasz bohater musi zmagać się z trudami podróży przez różne, często niebezpieczne epoki. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, z prędkością huraganu przemierzamy kolejne wydarzenia na przestrzeni historii. Odwiedzimy czasy starożytnego Rzymu, będziemy uciekać przed dinozaurami, wylądujemy na statku Krzysztofa Kolumba, a to zaledwie początek.

Również warstwa graficzna zachęca do zapoznania się z tym tytułem. Grafiki są naprawdę ciekawe, dynamiczne i barwne. Znajdziemy na nich wiele humorystycznych smaczków, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy. Jedyne co mi tutaj nie pasuje to wizualizacja bohaterów komiksu. Szczególnie chodzi mi o postaci Mikiego i Minnie, no totalnie ich wizerunek mnie drażni i męczy. Co prawda w trakcie lektury przyzwyczaiłem się do nich, jednak nie oznacza to, że w pełni te wizerunki zaakceptowałem.

„Miki podróżuje w czasie” to kolejny ciekawy tytuł poświęcony tytułowej postaci. Historia jest ciekawa i interesująca, dzieje się tutaj naprawdę dużo a i warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie. Jest to tytuł godny polecenia.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń