Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Smerf, który czuł się odrzucony - recenzja - EGMONT

  Kolejny tom z serii „Smerfy i świat emocji” porusza niezwykle ważny temat odrzucenia przez społeczeństwo. Głównym bohaterem historii jest Smerf Słabeuszek. Powiedzieć o nim, że jest przeciętny to dużo, nie jest on ani silny ani zwinny, nie radzi sobie w zabawach z innymi Smerfami. Dla wielu mieszkańców wioski wystarczy to, aby odrzucić go od swojej grupy, nie brać pod uwagę w planach, wyśmiewać się z niego czy ignorować. Zachowania takie doprowadzą, że zrozpaczony Słabeuszek może sprowadzić na siebie i inne Smerfy wielkie niebezpieczeństwo. Komiks w dobitny sposób pokazuje czym jest i jak wygląda odrzucenie czy nawet prześladowanie. Dowiadujemy się jaki wpływ wyśmiewanie się i szyderstwa mogą mieć wpływ na inne osoby. Jak zawsze w tej serii komiksów na końcu zawarta jest obszerna porada dla rodziców napisana przez dziecięcą psycholożkę. Zawarto w niej m.in. informacje jak rozmawiać z dzieckiem, co czuje osoba prześladowana, czym jest prześladowanie itp. Kolejny raz napiszę, że ta

Miki podróżuje w czasie - recenzja - Egmont

 


„Miki podróżuje w czasie” to kolejny tom kolekcji dzieł europejskich autorów przedstawiających różne przygody znanej dosneyowskiej myszy. Tym razem możemy poznać historię autorstwa francuskiego scenarzysty Dab’sa oraz włoskiego rysownika Fabrizio Petrossi.

Przedstawili oni Mikiego jako dziennikarza poszukującego kolejnego ciekawego tematu na artykuł. Tym razem zapowiada się naprawdę ekscytująco ponieważ ma szansę przeprowadzić wywiad z twórcami maszyny do podróży w czasie. Ba, ma nawet okazję ją przetestować. Tu jednak nie wszystko idzie tak jak powinno i nasz bohater musi zmagać się z trudami podróży przez różne, często niebezpieczne epoki. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, z prędkością huraganu przemierzamy kolejne wydarzenia na przestrzeni historii. Odwiedzimy czasy starożytnego Rzymu, będziemy uciekać przed dinozaurami, wylądujemy na statku Krzysztofa Kolumba, a to zaledwie początek.

Również warstwa graficzna zachęca do zapoznania się z tym tytułem. Grafiki są naprawdę ciekawe, dynamiczne i barwne. Znajdziemy na nich wiele humorystycznych smaczków, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy. Jedyne co mi tutaj nie pasuje to wizualizacja bohaterów komiksu. Szczególnie chodzi mi o postaci Mikiego i Minnie, no totalnie ich wizerunek mnie drażni i męczy. Co prawda w trakcie lektury przyzwyczaiłem się do nich, jednak nie oznacza to, że w pełni te wizerunki zaakceptowałem.

„Miki podróżuje w czasie” to kolejny ciekawy tytuł poświęcony tytułowej postaci. Historia jest ciekawa i interesująca, dzieje się tutaj naprawdę dużo a i warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie. Jest to tytuł godny polecenia.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń