Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Miki podróżuje w czasie - recenzja - Egmont

 


„Miki podróżuje w czasie” to kolejny tom kolekcji dzieł europejskich autorów przedstawiających różne przygody znanej dosneyowskiej myszy. Tym razem możemy poznać historię autorstwa francuskiego scenarzysty Dab’sa oraz włoskiego rysownika Fabrizio Petrossi.

Przedstawili oni Mikiego jako dziennikarza poszukującego kolejnego ciekawego tematu na artykuł. Tym razem zapowiada się naprawdę ekscytująco ponieważ ma szansę przeprowadzić wywiad z twórcami maszyny do podróży w czasie. Ba, ma nawet okazję ją przetestować. Tu jednak nie wszystko idzie tak jak powinno i nasz bohater musi zmagać się z trudami podróży przez różne, często niebezpieczne epoki. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, z prędkością huraganu przemierzamy kolejne wydarzenia na przestrzeni historii. Odwiedzimy czasy starożytnego Rzymu, będziemy uciekać przed dinozaurami, wylądujemy na statku Krzysztofa Kolumba, a to zaledwie początek.

Również warstwa graficzna zachęca do zapoznania się z tym tytułem. Grafiki są naprawdę ciekawe, dynamiczne i barwne. Znajdziemy na nich wiele humorystycznych smaczków, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy. Jedyne co mi tutaj nie pasuje to wizualizacja bohaterów komiksu. Szczególnie chodzi mi o postaci Mikiego i Minnie, no totalnie ich wizerunek mnie drażni i męczy. Co prawda w trakcie lektury przyzwyczaiłem się do nich, jednak nie oznacza to, że w pełni te wizerunki zaakceptowałem.

„Miki podróżuje w czasie” to kolejny ciekawy tytuł poświęcony tytułowej postaci. Historia jest ciekawa i interesująca, dzieje się tutaj naprawdę dużo a i warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie. Jest to tytuł godny polecenia.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń