Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Dungeons & Dragons: Zło u Wrót Baldura - recenzja "Dungeons & Dragons: Zło u Wrót Baldura" to czwarty tom serii osadzonej w uniwersum “Baldur’s Gate”. Czy warto sięgnąć po ten album? Czy przypadnie do gustu fanom tego uniwersum? Myślę, że tak! I nie tylko im!


Tom został napisany przez kanadyjskiego scenarzystę i rysownika, Jima Zuba.To nie byle jakie nazwisko, bo pracował m.in. nad "Batman: Urban Legends" i "Uncanny Avengers". Wykorzystując bogate możliwości oferowane przez uniwersum Dungeons & Dragons, autor stara się rozwijać wątki poszczególnych bohaterów, co sprawia, że każdy zeszyt opowiada inną, fascynującą historię.


Kontynuując przygody Minsca (i Boo!), Krydla, Shandie, Deliny i Nerys akcja (po przygodach w Ravenlofcie i na mroźnej północy) przenosi się do “zwyczajnego” miasta. Jednakże, nieświadomi zmian, jakie w nich zaszły, każdy z bohaterów musi zmierzyć się z własnym przeznaczeniem, nim będzie gotowy stawić czoła nowym wyzwaniom.


Wśród opowieści Zuba znajdują się zarówno lepsze, jak i gorsze, ale całość zapewnia dobrą rozrywkę. Miłośnicy dobrej fantastyki na pewno znajdą w nim coś dla siebie, zwłaszcza ci zafascynowani światem Dungeons & Dragons. Warto jednak zaznaczyć, że komiks może być bardziej atrakcyjny właśnie dla pasjonatów D&D, niż dla innych czytelników, bo tym razem fabuła może okazać się nieco specyficzna.


Podobnie jak poprzednie tomy, również ten świetnie się czyta. Rysunki zostały wykonane przez Deana Kotza, Stevena Cummingsa, Harveya Toliba, Ramona Bachsa i Francesco Mortarino; są kolorowe, efektowne i estetyczne, co dodaje całości dodatkowego uroku.


Polecam ten tomik! Bardzo lubię tę serię i dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony ezgemplarz! :-)


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń