Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - recenzja

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności to zaskakująca, ale w pełni udana mieszanka dwóch światów – disneyowskich kaczek i superbohaterskiego multiwersum. Jason Aaron, uznany scenarzysta komiksów, zgrabnie nawiązuje do klasyków Carla Barksa i Dona Rosy, tworząc opowieść pełną ukłonów w stronę fanów zarówno kaczkych przygód, jak i Marvela. To ciekawy eksperyment, który, choć mógł wydawać się ryzykowny, ostatecznie wypada świetnie. Fabuła koncentruje się na Dziesięciocentówce Nieskończoności – niezwykłym artefakcie, który prowadzi Sknerusa przez różne alternatywne rzeczywistości. W każdej z nich McKwacz spotyka swoje alternatywne wersje, a całość prowadzi do typowo superbohaterskiego starcia. Historia jest prosta, dynamiczna i lekka, ale jednocześnie dostarcza mnóstwa frajdy dzięki licznym odniesieniom do klasyki i nostalgicznej atmosferze. Warstwa wizualna to absolutny majstersztyk. Pięciu artystów stworzyło spójne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które świetnie oddają kli...

Dungeons & Dragons: Zło u Wrót Baldura - recenzja



 "Dungeons & Dragons: Zło u Wrót Baldura" to czwarty tom serii osadzonej w uniwersum “Baldur’s Gate”. Czy warto sięgnąć po ten album? Czy przypadnie do gustu fanom tego uniwersum? Myślę, że tak! I nie tylko im!


Tom został napisany przez kanadyjskiego scenarzystę i rysownika, Jima Zuba.To nie byle jakie nazwisko, bo pracował m.in. nad "Batman: Urban Legends" i "Uncanny Avengers". Wykorzystując bogate możliwości oferowane przez uniwersum Dungeons & Dragons, autor stara się rozwijać wątki poszczególnych bohaterów, co sprawia, że każdy zeszyt opowiada inną, fascynującą historię.


Kontynuując przygody Minsca (i Boo!), Krydla, Shandie, Deliny i Nerys akcja (po przygodach w Ravenlofcie i na mroźnej północy) przenosi się do “zwyczajnego” miasta. Jednakże, nieświadomi zmian, jakie w nich zaszły, każdy z bohaterów musi zmierzyć się z własnym przeznaczeniem, nim będzie gotowy stawić czoła nowym wyzwaniom.


Wśród opowieści Zuba znajdują się zarówno lepsze, jak i gorsze, ale całość zapewnia dobrą rozrywkę. Miłośnicy dobrej fantastyki na pewno znajdą w nim coś dla siebie, zwłaszcza ci zafascynowani światem Dungeons & Dragons. Warto jednak zaznaczyć, że komiks może być bardziej atrakcyjny właśnie dla pasjonatów D&D, niż dla innych czytelników, bo tym razem fabuła może okazać się nieco specyficzna.


Podobnie jak poprzednie tomy, również ten świetnie się czyta. Rysunki zostały wykonane przez Deana Kotza, Stevena Cummingsa, Harveya Toliba, Ramona Bachsa i Francesco Mortarino; są kolorowe, efektowne i estetyczne, co dodaje całości dodatkowego uroku.


Polecam ten tomik! Bardzo lubię tę serię i dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony ezgemplarz! :-)


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń