Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

"Zielony Kapelusz i jego czereda" Weronika Kurosz


"Zielony Kapelusz i jego czereda"
Weronika Kurosz
ilustracje: Monika Urbaniak
Wydawnictwo Zysk i S-ka
2019


Czy macie wrażenie, że literatura dziecięca czasem bardziej przemawia do osoby dorosłej? Jeśli tak, już teraz zapraszamy do Pokoju Geeka – gdzie co jakiś czas będą pojawiać się recenzje właśnie takich książek. Mamy dla kogo czytać – to główny argument. Kolejny jest taki, że nie są to nasze początki w tej dziedzinie – książki dla dzieci od zawsze były dla nas bardzo ważne. Oprócz recenzji, postaramy się umieszczać z czasem ciekawe zestawienia takich dzieł oraz listy tematyczne. Warto czytać – to wiemy, czytać dzieciom – trzeba! Nic nie jest lepszym lekarstwem na wszystko, od dziecięcej wyobraźni. 

Do nowego cyklu na naszym blogu zainspirowało nas Wydawnictwo Zysk i S-ka, których oferta, nakierowana na dzieci, jest niesamowicie rozbudowana i piękna. Na pierwszy ogień pójdzie „Zielony Kapelusz i jego czereda” Pani Weroniki Kurosz, z ilustracjami Pani Moniki Urbaniak. 

Wyruszamy tutaj na niesamowitą wycieczkę w świat przyrody, poznając dzikie zwierzęta. Od razu można się z nimi zaprzyjaźnić – mają świetne imiona, „ludzkie” problemy oraz ogrom pozytywnej energii. Chociaż nie chodzą do szkoły i pracy, nie mają w obowiązku wyrzucać śmieci czy wstawać rano, przy dźwiękach budzika, okazuje się, że na ich główkach spoczywa wiele innych – ważnych obowiązków. Muszą zdobywać drogocenną wiedzę, szanować bliskich, zakładać rodziny, dbać o swoje „cztery kąty”, planować przyszłość związaną z potomstwem i zdobywać jedzenie. Nie jest więc łatwo. W całym tym ich spisie zadań do zrobienia, na podium widnieje fakt, że wiele, z tego co robią, jest pożyteczne dla innych. Każdy zwierzak ma swoje miejsce i zadanie, które wpływają na funkcjonowanie całego ekosystemu. 

Dzieci zapoznają się tutaj z pięknem przyrody. Nauczą się szanować małe stworzenia. Zrozumieją, jak ważną rolę odgrywają i jak wiele mają do zrobienia, by ratować świat. Na pewno zaprzyjaźnią się z wieloma bohaterami tej książki. Nie da się ich nie lubić – to na pewno. Oprócz tego, Pani Weronika Kurosz, w bardzo przystępny sposób przemyca odpowiednie przesłania, wartościowe zachowania, które powinny być fundamentem funkcjonowania nas – ludzi. W każdym z rozdziałów znajdzie się głęboki morał. Sporo tutaj zasadniczej wiedzy – ciekawostki, po każdej historii, naprawdę wzbogacają całą książeczkę. Sama dowiedziałam się o wielu nowych faktach, o których wcześniej nie słyszałam! „Zielony Kapelusz i jego czereda” składa się z opowieści o wilku, remizie, żurawiu, żuczku leśnym, rysiu, trzmielu ziemnym, jaskółce, bocianie, wiewiórce, dzięciole dużym – do wyboru do koloru. Umieszczony na końcu książeczki quiz, mobilizuje Maluchy do skupienia swojej uwagi – co oczywiście uważam, za ogromy plus.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o pięknych ilustracjach Pani Moniki Urbaniak. Dodają niesamowitego ciepła i uroku całej książce. 

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Zysk i S-ka. 


  


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń