Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

I Ciechocińskie Spotkanie Planszówkowe - Relacja




Zawsze zazdrościłem graczom w większych miastach różnego rodzaju spotkań, nocek czy klubów planszówkowych, podczas których można się spotkać i pograć w „gry bez prądu”, spotkać nowe osoby o podobnym hobby i wymienić się swoimi opiniami na temat konkretnych tytułów. Niestety w mojej najbliższej okolicy nie uświadczyłem takiego dobra. Pewnego dnia padł pomysł, że trzeba ten stan rzeczy zmienić i wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechocinku oraz Klubem Gier Niekomputerowych rozpoczęliśmy projekt pod nazwą Ciechocińskie Spotkania Planszówkowe.

Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w sobotę 15.02.2020 od godziny 10:00 w Miejskiej Publicznej Bibliotece w Ciechocinku. Plan był prosty ;) Na samym wstępie rozpoczęła się prezentacja gry POLA Magnetic Game, a następnie uczestnicy mogli skupić się na tzw. „wolnym graniu”. Gra POLA Magnetic Game po raz kolejny zebrała same przychylne opinie i zaskoczyła wiele osób tym ile daje zabawy mimo nieskomplikowanych zasad. Następnie, każdy z uczestników mógł przystąpić do rozgrywek. Organizatorzy przygotowali ponad trzydzieści tytułów, w które można było zagrać, cieszy nas to, że pojawiły się również osoby, które przyniosły swoje gry. W trakcie całego spotkania pojawiło się łącznie ponad dwadzieścia osób, a w szczytowym momencie przy stołach grało jednocześnie osiemnaście osób. Nie są to może liczby, które zachwyciłyby największe kluby planszówkowe, nas jednak ten stan cieszy patrząc na „planszówkową pustynię”, która panuje w okolicach Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego. Wśród uczestników spotkania znaleźli się zarówno najmłodsi z rodzicami jak i starsi gracze. To bardzo ważne, aby integrować społeczeństwo graczy oraz pokazywać już najmłodszym dzieciakom ile zabawy mogą przynieść gry planszowe. Przyniesie to również inne pozytywne skutki jak chociażby umiejętność budowy relacji z rówieśnikami nie tylko za pomocą komórek i internetu.

I Ciechocińskie Spotkanie Planszówkowe pokazało, że jesteśmy w stanie uwolnić potencjał, który gromadzi się na Kujawach. Czas pokaże, my cieszymy się, że wystartowaliśmy z inicjatywą i mamy nadzieję, że w przyszłości zbudujemy dużą, planszówkową brać :)

Na koniec najważniejsze. Chciałbym podziękować pracownikom Miejskiej Publicznej Biblioteki oraz Klubowi Gier Niekomputerowych, bez Was by się nie udało :)


























Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń