Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zwycięstwo - recenzja - EGMONT

Rosyjska agresja na Ukrainę w każdym z nas odbiła swoje piętno. Każdy z nas w jakiś sposób przeżywał to co działo i dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nic dziwnego zatem, że znalazły się osoby, które uczucia te przelały na karty komiksu. Tak powstał zbiór komiksowych opowieści „Zwycięstwo”. Znajdziemy tutaj dziewięć mniej lub bardziej znanych historii ze wschodniego frontu. Przypomnimy sobie np. postaci fikcyjne jak „Duch Kijowa”, który napawał strachem rosyjskich lotników, zobaczymy przygodę traktorka, który holował czołg, weźmiemy udział w obronie Wyspy Węży czy też poznamy drogę kradzionej lodówki na tereny Syberii. Każda z opowieści ma inny wydźwięk, styl artystyczny, ton wydarzeń. Znajdziemy tutaj zarówno trochę baśni, fantastyki jak i realnej walki. Oczywiście każdy z komiksów ma wydźwięk propagandowy czego oczywiście należało się spodziewać po tego typu tytule. Znajdziemy tutaj propagandowe historie ku pokrzepieniu serc, obrazujące bohaterską walkę z najeźdźcą, jak i ośmies

Smerfy i świat emocji - Smerf, który śmiecił - EGMONT

 


    Tematy segregacji, gospodarki odpadami oraz dbania o środowisko stają się coraz bardziej istotne dla naszego społeczeństwa. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wielu z nas ma z tym problem a nawet wręcz olewa ten temat. Wiem o tym bardzo dobrze, ponieważ zawodowo zajmuję się gospodarką odpadami i widzę ile nauki i samodyscypliny jest jeszcze przed nami. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy zobaczyłem, że nowym tematem serii „Smerfy i świat emocji” jest właśnie temat śmieci.

    Bohaterem komiksu jest Smerf, który śmiecił przy każdej możliwej okazji, na pikniku, podczas prac budowlanych, wyrzucał odpady do rzeki itp. Za każdym razem nie widział w tym żadnego problemu bo to przecież tylko jeden „śmieć”. Wiele osób może zobaczyć swoje odbicie w tym Smerfie. Jednak jak to w takich opowieściach bywa, przychodzi czas na refleksję i naukę. Cieszę się, że powstaje taka seria przygód o Smerfach. Najmłodsi nie dość, że poznają świat komiksu to dodatkowo wyciągają z lektury cenne nauki na przyszłość. Jest to dobry przykład nauki od podstaw.


    Równie cennym elementem tej serii są porady dla dzieci i rodziców zamieszczone po komiksie. Rozwijają one poruszone w historii problem, pogłębiają wiedzę dziecka i tłumaczą dlaczego pewne zachowania są dobre, a które złe. Rodzice zaś dostają porady jak poradzić sobie z pewnymi tematami, często bardzo trudnymi, jak reagować na różnego rodzaju problemy tak, aby jak najlepiej wpływać na swoje dziecko.

    „Smerf, który śmiecił” to kolejny zeszyt serii, który pokazuje zarówno dzieciom i rodzicom jak radzić sobie z konkretnymi problemami. Seria nie dość, że bawi to również uczy, a rodzicom pomaga radzić sobie z poruszanym problemem. Najnowszy tom nie jest tutaj wyjątkiem i w 100% spełnia swoją rolę.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń