Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Smerfy i świat emocji - Smerf, który śmiecił - EGMONT

 


    Tematy segregacji, gospodarki odpadami oraz dbania o środowisko stają się coraz bardziej istotne dla naszego społeczeństwa. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wielu z nas ma z tym problem a nawet wręcz olewa ten temat. Wiem o tym bardzo dobrze, ponieważ zawodowo zajmuję się gospodarką odpadami i widzę ile nauki i samodyscypliny jest jeszcze przed nami. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy zobaczyłem, że nowym tematem serii „Smerfy i świat emocji” jest właśnie temat śmieci.

    Bohaterem komiksu jest Smerf, który śmiecił przy każdej możliwej okazji, na pikniku, podczas prac budowlanych, wyrzucał odpady do rzeki itp. Za każdym razem nie widział w tym żadnego problemu bo to przecież tylko jeden „śmieć”. Wiele osób może zobaczyć swoje odbicie w tym Smerfie. Jednak jak to w takich opowieściach bywa, przychodzi czas na refleksję i naukę. Cieszę się, że powstaje taka seria przygód o Smerfach. Najmłodsi nie dość, że poznają świat komiksu to dodatkowo wyciągają z lektury cenne nauki na przyszłość. Jest to dobry przykład nauki od podstaw.


    Równie cennym elementem tej serii są porady dla dzieci i rodziców zamieszczone po komiksie. Rozwijają one poruszone w historii problem, pogłębiają wiedzę dziecka i tłumaczą dlaczego pewne zachowania są dobre, a które złe. Rodzice zaś dostają porady jak poradzić sobie z pewnymi tematami, często bardzo trudnymi, jak reagować na różnego rodzaju problemy tak, aby jak najlepiej wpływać na swoje dziecko.

    „Smerf, który śmiecił” to kolejny zeszyt serii, który pokazuje zarówno dzieciom i rodzicom jak radzić sobie z konkretnymi problemami. Seria nie dość, że bawi to również uczy, a rodzicom pomaga radzić sobie z poruszanym problemem. Najnowszy tom nie jest tutaj wyjątkiem i w 100% spełnia swoją rolę.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń