Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Magowie, tom 2: Eragan. Recenzja

  No, to po raz kolejny udajemy się do Świata Akwilonu! Przyznam, że przegapiłem tom 1, więc “Eragan” to moje pierwsze zetknięcie się z serią “Magowie”. W tomie 2 serii głównym bohaterem jest młody czarodziej o imieniu Eragan, który, mimo swojej niecierpliwości i lekkomyślności, emanuje autentycznością. Jego niebezpieczne eksperymenty z magią prowadzą do kolejnych przygód, które w finale zaskakują swoją konkluzją. Śledzimy losy Eragana i jego towarzyszy, którzy wyruszają do siedziby Zakonu Cieni, co zwiastuje wiele niebezpieczeństw i tajemnic. Jednym z mocnych punktów tej części jest szczegółowe wprowadzenie do magicznych run, co nadaje światu przedstawionemu większą głębię i wiarygodność. Niemniej jednak, niektóre wątki fabularne wydają się być powielaniem schematów znanych z innych serii, co może nieco osłabić świeżość tej historii (Nicolas Jarry, który w “Krasnoludach” nieraz sięga do długich partii opisowych tutaj jest jednak nieco bardziej powściągliwy). Eragan, mimo wszystko, jak

Smerfy i świat emocji - Smerf, który śmiecił - EGMONT

 


    Tematy segregacji, gospodarki odpadami oraz dbania o środowisko stają się coraz bardziej istotne dla naszego społeczeństwa. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wielu z nas ma z tym problem a nawet wręcz olewa ten temat. Wiem o tym bardzo dobrze, ponieważ zawodowo zajmuję się gospodarką odpadami i widzę ile nauki i samodyscypliny jest jeszcze przed nami. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy zobaczyłem, że nowym tematem serii „Smerfy i świat emocji” jest właśnie temat śmieci.

    Bohaterem komiksu jest Smerf, który śmiecił przy każdej możliwej okazji, na pikniku, podczas prac budowlanych, wyrzucał odpady do rzeki itp. Za każdym razem nie widział w tym żadnego problemu bo to przecież tylko jeden „śmieć”. Wiele osób może zobaczyć swoje odbicie w tym Smerfie. Jednak jak to w takich opowieściach bywa, przychodzi czas na refleksję i naukę. Cieszę się, że powstaje taka seria przygód o Smerfach. Najmłodsi nie dość, że poznają świat komiksu to dodatkowo wyciągają z lektury cenne nauki na przyszłość. Jest to dobry przykład nauki od podstaw.


    Równie cennym elementem tej serii są porady dla dzieci i rodziców zamieszczone po komiksie. Rozwijają one poruszone w historii problem, pogłębiają wiedzę dziecka i tłumaczą dlaczego pewne zachowania są dobre, a które złe. Rodzice zaś dostają porady jak poradzić sobie z pewnymi tematami, często bardzo trudnymi, jak reagować na różnego rodzaju problemy tak, aby jak najlepiej wpływać na swoje dziecko.

    „Smerf, który śmiecił” to kolejny zeszyt serii, który pokazuje zarówno dzieciom i rodzicom jak radzić sobie z konkretnymi problemami. Seria nie dość, że bawi to również uczy, a rodzicom pomaga radzić sobie z poruszanym problemem. Najnowszy tom nie jest tutaj wyjątkiem i w 100% spełnia swoją rolę.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń