Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Smerfy i świat emocji - Smerf, który śmiecił - EGMONT

 


    Tematy segregacji, gospodarki odpadami oraz dbania o środowisko stają się coraz bardziej istotne dla naszego społeczeństwa. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wielu z nas ma z tym problem a nawet wręcz olewa ten temat. Wiem o tym bardzo dobrze, ponieważ zawodowo zajmuję się gospodarką odpadami i widzę ile nauki i samodyscypliny jest jeszcze przed nami. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy zobaczyłem, że nowym tematem serii „Smerfy i świat emocji” jest właśnie temat śmieci.

    Bohaterem komiksu jest Smerf, który śmiecił przy każdej możliwej okazji, na pikniku, podczas prac budowlanych, wyrzucał odpady do rzeki itp. Za każdym razem nie widział w tym żadnego problemu bo to przecież tylko jeden „śmieć”. Wiele osób może zobaczyć swoje odbicie w tym Smerfie. Jednak jak to w takich opowieściach bywa, przychodzi czas na refleksję i naukę. Cieszę się, że powstaje taka seria przygód o Smerfach. Najmłodsi nie dość, że poznają świat komiksu to dodatkowo wyciągają z lektury cenne nauki na przyszłość. Jest to dobry przykład nauki od podstaw.


    Równie cennym elementem tej serii są porady dla dzieci i rodziców zamieszczone po komiksie. Rozwijają one poruszone w historii problem, pogłębiają wiedzę dziecka i tłumaczą dlaczego pewne zachowania są dobre, a które złe. Rodzice zaś dostają porady jak poradzić sobie z pewnymi tematami, często bardzo trudnymi, jak reagować na różnego rodzaju problemy tak, aby jak najlepiej wpływać na swoje dziecko.

    „Smerf, który śmiecił” to kolejny zeszyt serii, który pokazuje zarówno dzieciom i rodzicom jak radzić sobie z konkretnymi problemami. Seria nie dość, że bawi to również uczy, a rodzicom pomaga radzić sobie z poruszanym problemem. Najnowszy tom nie jest tutaj wyjątkiem i w 100% spełnia swoją rolę.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń