Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Przygody Smerfów: Kosmosmerf - Recenzja - Egmont

 


Smerfy od lat bawiły i nadal bawią kolejne pokolenia. Ja swoją przygodę z niebieskimi ludzikami zacząłem wiele lat temu od animacji. Teraz równie chętnie czytam komiksy o mieszkańcach smerfnej wioski.

W tomie „Kosmosmerf” zaserwowano na dwie historie. W pierwszej, tytułowej jeden ze Smerfów realizuje swoje marzenie o podróżach na nieznane planety oraz poznaniu ich mieszkańców. Inne Smerfy pomagają mu zrealizować swój cel w dosyć nietypowy sposób. W związku z tym rodzi się wiele ciekawych i zabawnych sytuacji. W drugiej opowieści poznajemy najnowszą maszynę Pracusia – zmieniacz pogody, który ma pomóc przy kontrolowaniu klimatu. Jak to już życie wielokrotnie pokazywało próby kontrolowania matki natury nie kończyły się zbyt dobrze. Co wyjdzie z tej próby?

Mimo, że mam już ponad trzydzieści lat to nadal czytam przygody Smerfów z radością. Lekkie historie potrafią rozśmieszyć nawet dorosłych oraz pozwalają się odstresować. Zaś dla młodzieży stanowią nie tylko źródło zabawy, ale również cennych rad życiowych.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń