Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zwycięstwo - recenzja - EGMONT

Rosyjska agresja na Ukrainę w każdym z nas odbiła swoje piętno. Każdy z nas w jakiś sposób przeżywał to co działo i dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nic dziwnego zatem, że znalazły się osoby, które uczucia te przelały na karty komiksu. Tak powstał zbiór komiksowych opowieści „Zwycięstwo”. Znajdziemy tutaj dziewięć mniej lub bardziej znanych historii ze wschodniego frontu. Przypomnimy sobie np. postaci fikcyjne jak „Duch Kijowa”, który napawał strachem rosyjskich lotników, zobaczymy przygodę traktorka, który holował czołg, weźmiemy udział w obronie Wyspy Węży czy też poznamy drogę kradzionej lodówki na tereny Syberii. Każda z opowieści ma inny wydźwięk, styl artystyczny, ton wydarzeń. Znajdziemy tutaj zarówno trochę baśni, fantastyki jak i realnej walki. Oczywiście każdy z komiksów ma wydźwięk propagandowy czego oczywiście należało się spodziewać po tego typu tytule. Znajdziemy tutaj propagandowe historie ku pokrzepieniu serc, obrazujące bohaterską walkę z najeźdźcą, jak i ośmies

Przygody Smerfów: Kosmosmerf - Recenzja - Egmont

 


Smerfy od lat bawiły i nadal bawią kolejne pokolenia. Ja swoją przygodę z niebieskimi ludzikami zacząłem wiele lat temu od animacji. Teraz równie chętnie czytam komiksy o mieszkańcach smerfnej wioski.

W tomie „Kosmosmerf” zaserwowano na dwie historie. W pierwszej, tytułowej jeden ze Smerfów realizuje swoje marzenie o podróżach na nieznane planety oraz poznaniu ich mieszkańców. Inne Smerfy pomagają mu zrealizować swój cel w dosyć nietypowy sposób. W związku z tym rodzi się wiele ciekawych i zabawnych sytuacji. W drugiej opowieści poznajemy najnowszą maszynę Pracusia – zmieniacz pogody, który ma pomóc przy kontrolowaniu klimatu. Jak to już życie wielokrotnie pokazywało próby kontrolowania matki natury nie kończyły się zbyt dobrze. Co wyjdzie z tej próby?

Mimo, że mam już ponad trzydzieści lat to nadal czytam przygody Smerfów z radością. Lekkie historie potrafią rozśmieszyć nawet dorosłych oraz pozwalają się odstresować. Zaś dla młodzieży stanowią nie tylko źródło zabawy, ale również cennych rad życiowych.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń