Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Przygody Smerfów: Kosmosmerf - Recenzja - Egmont

 


Smerfy od lat bawiły i nadal bawią kolejne pokolenia. Ja swoją przygodę z niebieskimi ludzikami zacząłem wiele lat temu od animacji. Teraz równie chętnie czytam komiksy o mieszkańcach smerfnej wioski.

W tomie „Kosmosmerf” zaserwowano na dwie historie. W pierwszej, tytułowej jeden ze Smerfów realizuje swoje marzenie o podróżach na nieznane planety oraz poznaniu ich mieszkańców. Inne Smerfy pomagają mu zrealizować swój cel w dosyć nietypowy sposób. W związku z tym rodzi się wiele ciekawych i zabawnych sytuacji. W drugiej opowieści poznajemy najnowszą maszynę Pracusia – zmieniacz pogody, który ma pomóc przy kontrolowaniu klimatu. Jak to już życie wielokrotnie pokazywało próby kontrolowania matki natury nie kończyły się zbyt dobrze. Co wyjdzie z tej próby?

Mimo, że mam już ponad trzydzieści lat to nadal czytam przygody Smerfów z radością. Lekkie historie potrafią rozśmieszyć nawet dorosłych oraz pozwalają się odstresować. Zaś dla młodzieży stanowią nie tylko źródło zabawy, ale również cennych rad życiowych.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń