Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Ogromna maszyna - Kaczogród - Egmont

  Oto kolejny zbiór komiksów Carla Barksa, legendarnego twórcy kaczego uniwersum. Co za dużo, to niezdrowo, ale nadal proszę o więcej  "Ogromna maszyna" zawiera 25 komiksów z lat 1959-1960. Z każdym przeczytanym kadrem utwierdzam się w przekonaniu, że Barks nadal pozostaje specjalistą od dziesieciostronicówek - humor wypływający z krótkich i intensywnych historii jest niepowtarzalny. Wiem, znowu to mówię, ale ten wniosek powraca za każdym razem, gdy sięgam po "Kaczogród". W najnowszym tomie dominują przygody Diodaka oraz Kaczki Daisy - dla tej dwójki przeznaczono jakieś 80 stron - też się zdziwiłem. Nie skakałem jakoś szczególnie z radości, bo wiadomo, że Donald i siostrzeńcy na pierwszym miejscu, ale przynajmniej odkryłem zupełnie nowe historie więc ogółem zabieg oceniam na plus. Poza tym jak zwykle sporo Wujka Sknerusa, symboliczny wstęp przedstawiający nieco bliżej Braci Be, oraz "Dobre uczynki" - remake historii stworzonej 15 lat wcześniej. Zabawne, że

Przygody Smerfów: Kosmosmerf - Recenzja - Egmont

 


Smerfy od lat bawiły i nadal bawią kolejne pokolenia. Ja swoją przygodę z niebieskimi ludzikami zacząłem wiele lat temu od animacji. Teraz równie chętnie czytam komiksy o mieszkańcach smerfnej wioski.

W tomie „Kosmosmerf” zaserwowano na dwie historie. W pierwszej, tytułowej jeden ze Smerfów realizuje swoje marzenie o podróżach na nieznane planety oraz poznaniu ich mieszkańców. Inne Smerfy pomagają mu zrealizować swój cel w dosyć nietypowy sposób. W związku z tym rodzi się wiele ciekawych i zabawnych sytuacji. W drugiej opowieści poznajemy najnowszą maszynę Pracusia – zmieniacz pogody, który ma pomóc przy kontrolowaniu klimatu. Jak to już życie wielokrotnie pokazywało próby kontrolowania matki natury nie kończyły się zbyt dobrze. Co wyjdzie z tej próby?

Mimo, że mam już ponad trzydzieści lat to nadal czytam przygody Smerfów z radością. Lekkie historie potrafią rozśmieszyć nawet dorosłych oraz pozwalają się odstresować. Zaś dla młodzieży stanowią nie tylko źródło zabawy, ale również cennych rad życiowych.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń