Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 - recenzja

 


Gdy zobaczyłem, że wydany zostanie drugi tom „Czarodziejów” nie zastanawiałem się ani chwili, wiedziałem, że muszę poznać dalsze losy bohaterów. Wszakże początek tej przygody wręcz mnie zachwycił.

Otrzymujemy tutaj kontynuację historii z pierwszego tomu oraz jej rozwinięcie. Poszukiwanie elementów wielkiej zbroi nadal trwa, sukces misji może na zawsze zmienić oblicze tego świata.  Ale poznamy nie tylko tą historię, bowiem w tomie tym znajdują się również zamknięte przygody disneyowskich bohaterów. Komiks ten nadal mnie zachwyca, koncepcja Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofyego i reszty ferajny w stylu fantasy to coś co trafia do mnie w 100%. Oczywiście, jest to lektura skierowana głównie dla młodszego czytelnika, jednakże ci starsi również znajdą coś dla siebie. Mamy tutaj wiele nawiązań do klasyków gatunku fantasy, więc samo ich wyłapywanie stanowi świetną zabawę. Stworzono tutaj ciekawy i wciągający świat, w którym chętnie zostałbym na dłużej nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale również za sprawą przepięknych ilustracji, które towarzyszą na każdej stronie.

„Czarodzieje i ich dzieje” to komiks, który potrafi wciągnąć czytelnika i zainteresować go swoim światem oraz opowiedzianymi przygodami. Drugi tom utrzymuje wysoki poziom poprzednika, dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejny.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń