Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 - recenzja

 


Gdy zobaczyłem, że wydany zostanie drugi tom „Czarodziejów” nie zastanawiałem się ani chwili, wiedziałem, że muszę poznać dalsze losy bohaterów. Wszakże początek tej przygody wręcz mnie zachwycił.

Otrzymujemy tutaj kontynuację historii z pierwszego tomu oraz jej rozwinięcie. Poszukiwanie elementów wielkiej zbroi nadal trwa, sukces misji może na zawsze zmienić oblicze tego świata.  Ale poznamy nie tylko tą historię, bowiem w tomie tym znajdują się również zamknięte przygody disneyowskich bohaterów. Komiks ten nadal mnie zachwyca, koncepcja Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofyego i reszty ferajny w stylu fantasy to coś co trafia do mnie w 100%. Oczywiście, jest to lektura skierowana głównie dla młodszego czytelnika, jednakże ci starsi również znajdą coś dla siebie. Mamy tutaj wiele nawiązań do klasyków gatunku fantasy, więc samo ich wyłapywanie stanowi świetną zabawę. Stworzono tutaj ciekawy i wciągający świat, w którym chętnie zostałbym na dłużej nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale również za sprawą przepięknych ilustracji, które towarzyszą na każdej stronie.

„Czarodzieje i ich dzieje” to komiks, który potrafi wciągnąć czytelnika i zainteresować go swoim światem oraz opowiedzianymi przygodami. Drugi tom utrzymuje wysoki poziom poprzednika, dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejny.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń