Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 - recenzja

 


Gdy zobaczyłem, że wydany zostanie drugi tom „Czarodziejów” nie zastanawiałem się ani chwili, wiedziałem, że muszę poznać dalsze losy bohaterów. Wszakże początek tej przygody wręcz mnie zachwycił.

Otrzymujemy tutaj kontynuację historii z pierwszego tomu oraz jej rozwinięcie. Poszukiwanie elementów wielkiej zbroi nadal trwa, sukces misji może na zawsze zmienić oblicze tego świata.  Ale poznamy nie tylko tą historię, bowiem w tomie tym znajdują się również zamknięte przygody disneyowskich bohaterów. Komiks ten nadal mnie zachwyca, koncepcja Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofyego i reszty ferajny w stylu fantasy to coś co trafia do mnie w 100%. Oczywiście, jest to lektura skierowana głównie dla młodszego czytelnika, jednakże ci starsi również znajdą coś dla siebie. Mamy tutaj wiele nawiązań do klasyków gatunku fantasy, więc samo ich wyłapywanie stanowi świetną zabawę. Stworzono tutaj ciekawy i wciągający świat, w którym chętnie zostałbym na dłużej nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale również za sprawą przepięknych ilustracji, które towarzyszą na każdej stronie.

„Czarodzieje i ich dzieje” to komiks, który potrafi wciągnąć czytelnika i zainteresować go swoim światem oraz opowiedzianymi przygodami. Drugi tom utrzymuje wysoki poziom poprzednika, dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejny.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń