Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Perswazje - Jane Austen - recenzja - Zysk i S-ka

  Właśnie przypomniała mi się pewna rozmowa w pracy, podczas której wypowiedziałem - ,,Jak możesz nie znać Jane Austen?!” . Wredne? Pyszałkowate? Nie wiem. Wiem natomiast, że Jane Austen ma gwarantowane miejsce wśród największych pisarzy. Urodzona w 1775, a zmarła w 1817 r. autorka ,,Dumy i uprzedzenia” to postać tak ikoniczna, że sportretowano ją nawet w campowych ,,Legends of Tomorrow” (swoją drogą - ten serial właśnie się zakończył i w najbliższej przyszłości nie omieszkam poświęcić mu paru zdań). Jak to stało, że znów mówimy o madame Jane i jej ostatniej powieści - ,,Perswazje”? Ano Netflix w bieżącym roku te dzieło zekranizował (oglądał ktoś?). Jak widać, zestawienie Jane Austen z Mickiem “Heatwavem” Rorym wcale nie jest aż tak absurdalne; popkultura raz po raz sięga po kulturę wysoką (może to i dobrze?). Ja netfliksowej wersji nie oglądałem i nie zamierzam, ale z przyjemnością przeczytałem oryginał (i już tutaj dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka za mój recenzencki egzemplarz <3)

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 - recenzja

 


Gdy zobaczyłem, że wydany zostanie drugi tom „Czarodziejów” nie zastanawiałem się ani chwili, wiedziałem, że muszę poznać dalsze losy bohaterów. Wszakże początek tej przygody wręcz mnie zachwycił.

Otrzymujemy tutaj kontynuację historii z pierwszego tomu oraz jej rozwinięcie. Poszukiwanie elementów wielkiej zbroi nadal trwa, sukces misji może na zawsze zmienić oblicze tego świata.  Ale poznamy nie tylko tą historię, bowiem w tomie tym znajdują się również zamknięte przygody disneyowskich bohaterów. Komiks ten nadal mnie zachwyca, koncepcja Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofyego i reszty ferajny w stylu fantasy to coś co trafia do mnie w 100%. Oczywiście, jest to lektura skierowana głównie dla młodszego czytelnika, jednakże ci starsi również znajdą coś dla siebie. Mamy tutaj wiele nawiązań do klasyków gatunku fantasy, więc samo ich wyłapywanie stanowi świetną zabawę. Stworzono tutaj ciekawy i wciągający świat, w którym chętnie zostałbym na dłużej nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale również za sprawą przepięknych ilustracji, które towarzyszą na każdej stronie.

„Czarodzieje i ich dzieje” to komiks, który potrafi wciągnąć czytelnika i zainteresować go swoim światem oraz opowiedzianymi przygodami. Drugi tom utrzymuje wysoki poziom poprzednika, dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejny.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń