Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 - recenzja

 


Gdy zobaczyłem, że wydany zostanie drugi tom „Czarodziejów” nie zastanawiałem się ani chwili, wiedziałem, że muszę poznać dalsze losy bohaterów. Wszakże początek tej przygody wręcz mnie zachwycił.

Otrzymujemy tutaj kontynuację historii z pierwszego tomu oraz jej rozwinięcie. Poszukiwanie elementów wielkiej zbroi nadal trwa, sukces misji może na zawsze zmienić oblicze tego świata.  Ale poznamy nie tylko tą historię, bowiem w tomie tym znajdują się również zamknięte przygody disneyowskich bohaterów. Komiks ten nadal mnie zachwyca, koncepcja Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofyego i reszty ferajny w stylu fantasy to coś co trafia do mnie w 100%. Oczywiście, jest to lektura skierowana głównie dla młodszego czytelnika, jednakże ci starsi również znajdą coś dla siebie. Mamy tutaj wiele nawiązań do klasyków gatunku fantasy, więc samo ich wyłapywanie stanowi świetną zabawę. Stworzono tutaj ciekawy i wciągający świat, w którym chętnie zostałbym na dłużej nie tylko dzięki ciekawym historiom, ale również za sprawą przepięknych ilustracji, które towarzyszą na każdej stronie.

„Czarodzieje i ich dzieje” to komiks, który potrafi wciągnąć czytelnika i zainteresować go swoim światem oraz opowiedzianymi przygodami. Drugi tom utrzymuje wysoki poziom poprzednika, dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejny.

 Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom!

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń