Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Magowie, tom 2: Eragan. Recenzja

  No, to po raz kolejny udajemy się do Świata Akwilonu! Przyznam, że przegapiłem tom 1, więc “Eragan” to moje pierwsze zetknięcie się z serią “Magowie”. W tomie 2 serii głównym bohaterem jest młody czarodziej o imieniu Eragan, który, mimo swojej niecierpliwości i lekkomyślności, emanuje autentycznością. Jego niebezpieczne eksperymenty z magią prowadzą do kolejnych przygód, które w finale zaskakują swoją konkluzją. Śledzimy losy Eragana i jego towarzyszy, którzy wyruszają do siedziby Zakonu Cieni, co zwiastuje wiele niebezpieczeństw i tajemnic. Jednym z mocnych punktów tej części jest szczegółowe wprowadzenie do magicznych run, co nadaje światu przedstawionemu większą głębię i wiarygodność. Niemniej jednak, niektóre wątki fabularne wydają się być powielaniem schematów znanych z innych serii, co może nieco osłabić świeżość tej historii (Nicolas Jarry, który w “Krasnoludach” nieraz sięga do długich partii opisowych tutaj jest jednak nieco bardziej powściągliwy). Eragan, mimo wszystko, jak

"Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia" Egmont

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać :)
Sporym problemem stał się dla mnie fakt pisania recenzji dotyczących książek dla dzieci - szczególnie komiksów.
Jeszcze większy mam problem, by pisać o tych pozycjach, które są ważne i niezwykle wartościowe.
Stwierdzicie - bzdura?!
Już Wam tłumaczę :)
Po pierwsze - nie chcę zbyt wiele zdradzić, bo cała frajda tkwi w poznawaniu tej historii bez jakichkolwiek spojlerów!
Po drugie - mogłabym pisać bezustannie: "jaka ta pozycja jest cudowna"! Tylko to szczera prawda.
Po trzecie - najczęściej zabieram się za recenzję zaraz po lekturze i mam w sobie tyle pozytywnych emocji, tyle wzruszeń..., że nie mogę skupić się chyba na samym pisaniu.
Po czwarte - nie wiem, choć bardzo bym chciała, jak zachęcić Was do czytania literatury dziecięcej.

W tym wszystkim, co napisałam, a co nie ma ładu i składu zapewne, pragnę Wam podkreślić, że "Królicza melodia" jest C U D O W N A!!!!


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń