Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

"Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia" Egmont

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać :)
Sporym problemem stał się dla mnie fakt pisania recenzji dotyczących książek dla dzieci - szczególnie komiksów.
Jeszcze większy mam problem, by pisać o tych pozycjach, które są ważne i niezwykle wartościowe.
Stwierdzicie - bzdura?!
Już Wam tłumaczę :)
Po pierwsze - nie chcę zbyt wiele zdradzić, bo cała frajda tkwi w poznawaniu tej historii bez jakichkolwiek spojlerów!
Po drugie - mogłabym pisać bezustannie: "jaka ta pozycja jest cudowna"! Tylko to szczera prawda.
Po trzecie - najczęściej zabieram się za recenzję zaraz po lekturze i mam w sobie tyle pozytywnych emocji, tyle wzruszeń..., że nie mogę skupić się chyba na samym pisaniu.
Po czwarte - nie wiem, choć bardzo bym chciała, jak zachęcić Was do czytania literatury dziecięcej.

W tym wszystkim, co napisałam, a co nie ma ładu i składu zapewne, pragnę Wam podkreślić, że "Królicza melodia" jest C U D O W N A!!!!


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń