Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Perswazje - Jane Austen - recenzja - Zysk i S-ka

  Właśnie przypomniała mi się pewna rozmowa w pracy, podczas której wypowiedziałem - ,,Jak możesz nie znać Jane Austen?!” . Wredne? Pyszałkowate? Nie wiem. Wiem natomiast, że Jane Austen ma gwarantowane miejsce wśród największych pisarzy. Urodzona w 1775, a zmarła w 1817 r. autorka ,,Dumy i uprzedzenia” to postać tak ikoniczna, że sportretowano ją nawet w campowych ,,Legends of Tomorrow” (swoją drogą - ten serial właśnie się zakończył i w najbliższej przyszłości nie omieszkam poświęcić mu paru zdań). Jak to stało, że znów mówimy o madame Jane i jej ostatniej powieści - ,,Perswazje”? Ano Netflix w bieżącym roku te dzieło zekranizował (oglądał ktoś?). Jak widać, zestawienie Jane Austen z Mickiem “Heatwavem” Rorym wcale nie jest aż tak absurdalne; popkultura raz po raz sięga po kulturę wysoką (może to i dobrze?). Ja netfliksowej wersji nie oglądałem i nie zamierzam, ale z przyjemnością przeczytałem oryginał (i już tutaj dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka za mój recenzencki egzemplarz <3)

"Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia" Egmont

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać :)
Sporym problemem stał się dla mnie fakt pisania recenzji dotyczących książek dla dzieci - szczególnie komiksów.
Jeszcze większy mam problem, by pisać o tych pozycjach, które są ważne i niezwykle wartościowe.
Stwierdzicie - bzdura?!
Już Wam tłumaczę :)
Po pierwsze - nie chcę zbyt wiele zdradzić, bo cała frajda tkwi w poznawaniu tej historii bez jakichkolwiek spojlerów!
Po drugie - mogłabym pisać bezustannie: "jaka ta pozycja jest cudowna"! Tylko to szczera prawda.
Po trzecie - najczęściej zabieram się za recenzję zaraz po lekturze i mam w sobie tyle pozytywnych emocji, tyle wzruszeń..., że nie mogę skupić się chyba na samym pisaniu.
Po czwarte - nie wiem, choć bardzo bym chciała, jak zachęcić Was do czytania literatury dziecięcej.

W tym wszystkim, co napisałam, a co nie ma ładu i składu zapewne, pragnę Wam podkreślić, że "Królicza melodia" jest C U D O W N A!!!!


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń