Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

"Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia" Egmont

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać :)
Sporym problemem stał się dla mnie fakt pisania recenzji dotyczących książek dla dzieci - szczególnie komiksów.
Jeszcze większy mam problem, by pisać o tych pozycjach, które są ważne i niezwykle wartościowe.
Stwierdzicie - bzdura?!
Już Wam tłumaczę :)
Po pierwsze - nie chcę zbyt wiele zdradzić, bo cała frajda tkwi w poznawaniu tej historii bez jakichkolwiek spojlerów!
Po drugie - mogłabym pisać bezustannie: "jaka ta pozycja jest cudowna"! Tylko to szczera prawda.
Po trzecie - najczęściej zabieram się za recenzję zaraz po lekturze i mam w sobie tyle pozytywnych emocji, tyle wzruszeń..., że nie mogę skupić się chyba na samym pisaniu.
Po czwarte - nie wiem, choć bardzo bym chciała, jak zachęcić Was do czytania literatury dziecięcej.

W tym wszystkim, co napisałam, a co nie ma ładu i składu zapewne, pragnę Wam podkreślić, że "Królicza melodia" jest C U D O W N A!!!!


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń