Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

"Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia" Egmont

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać :)
Sporym problemem stał się dla mnie fakt pisania recenzji dotyczących książek dla dzieci - szczególnie komiksów.
Jeszcze większy mam problem, by pisać o tych pozycjach, które są ważne i niezwykle wartościowe.
Stwierdzicie - bzdura?!
Już Wam tłumaczę :)
Po pierwsze - nie chcę zbyt wiele zdradzić, bo cała frajda tkwi w poznawaniu tej historii bez jakichkolwiek spojlerów!
Po drugie - mogłabym pisać bezustannie: "jaka ta pozycja jest cudowna"! Tylko to szczera prawda.
Po trzecie - najczęściej zabieram się za recenzję zaraz po lekturze i mam w sobie tyle pozytywnych emocji, tyle wzruszeń..., że nie mogę skupić się chyba na samym pisaniu.
Po czwarte - nie wiem, choć bardzo bym chciała, jak zachęcić Was do czytania literatury dziecięcej.

W tym wszystkim, co napisałam, a co nie ma ładu i składu zapewne, pragnę Wam podkreślić, że "Królicza melodia" jest C U D O W N A!!!!


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń