Przejdź do głównej zawartości

Polecane

„Świat Akwilonu. Orki i Gobliny”, tom 5 - recenzja

  Akwilon to kraina, w której przetrwają tylko najsilniejsi lub najbardziej przebiegli. Nie ma tu miejsca na słabość, bo za każdym rogiem czai się większe zagrożenie. Ale co, jeśli największym przeciwnikiem bohatera nie jest potwór, mag czy zdradliwy sprzymierzeniec, tylko... zwyczajny pech? Na to pytanie odpowiada piąta odsłona serii „Orki i Gobliny” z cyklu „Świat Akwilonu”... A przynajmniej tak się ten tom przedstawia. Francuskie uniwersum Akwilonu to rozbudowany świat fantasy, w którym bohaterowie zmagają się nie tylko z potężnymi siłami, ale też z własnymi słabościami. „Orki i Gobliny” to seria stawiająca w centrum postacie, które zwykle grają role drugoplanowe – brutalne, odrzucone, często nieprzystosowane. Tym razem śledzimy losy Pecha – orkogoblina, który od urodzenia nie może liczyć na łaskawość losu. Jego imię mówi wszystko. Prześladowany przez fatum, stara się znaleźć sposób na przetrwanie w świecie, który nie daje mu ani chwili wytchnienia. A jednak – mimo wszystkiego –...

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy - recenzja - EGMONT

 

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy jest kolejnym tomem przygód Spider-Mana w linii wydawniczej MARVEL Fresh

„Dranie i łajdacy” to już ósmy album z serii Amazing Spider-Man z linii Marvel Fresh, wydany w Polsce przez wydawnictwo EGMONT. Na album składają się materiały pierwotnie wydane w zeszytach Amazing Spider-Man #37-43.

Album składa się z dwóch głównych wątków fabularnych. Pierwszy z nich to nowa praca J. Jonaha Jamesona i prowadzony przez niego podcast z pajączkiem w roli głównej oraz pewien zakład w kasynie superłotrów. O ile sam motyw zakładu nie zrobił na mnie większego wrażenie i mógłby zostać pominięty (choć dodał dużo ekspresji i żywiołu w trakcie wywiadu) to wspomniany wcześniej podcast zapamiętam na długo. Nowa rola Jamesona jako obrońcy Spider-Mana jak się okazuje wcale nie jest taka prosta. I to nie tyle z powodu przeciwników ścianołaza co odmiennych perspektyw obu panów. Podcast moim zdaniem wypadł świetnie, został on dobrze rozpisany i zaprezentowany.

Druga część historii to współpraca Spider-Mana z Bumerangiem i próba powstrzymania Fiska. Wydarzenia te są kontynuacją motywu Bumeranga i Fiska z poprzenich zeszytów i czyta się go naprawdę nieźle, a sama kooperacja pajączka z Bumerangiem wygląda całkiem ciekawie (a może lepiej by napisać specyficznie i komicznie) i to na tyle, że z chęcią zobaczyłbym ich dłuższą współpracę.

„Amazing Spider-Man” wypada naprawdę dobrze. Tematy zawarte w kolejnych zeszytach są zróżnicowane i ciekawe. Może nie jest to szczyt fabularny, a sam komiks nie wnosi nic nowatorskiego, jednak był to dla mnie miło spędzony czas i z chęcią do tego albumu wrócę.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń