Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy - recenzja - EGMONT

 

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy jest kolejnym tomem przygód Spider-Mana w linii wydawniczej MARVEL Fresh

„Dranie i łajdacy” to już ósmy album z serii Amazing Spider-Man z linii Marvel Fresh, wydany w Polsce przez wydawnictwo EGMONT. Na album składają się materiały pierwotnie wydane w zeszytach Amazing Spider-Man #37-43.

Album składa się z dwóch głównych wątków fabularnych. Pierwszy z nich to nowa praca J. Jonaha Jamesona i prowadzony przez niego podcast z pajączkiem w roli głównej oraz pewien zakład w kasynie superłotrów. O ile sam motyw zakładu nie zrobił na mnie większego wrażenie i mógłby zostać pominięty (choć dodał dużo ekspresji i żywiołu w trakcie wywiadu) to wspomniany wcześniej podcast zapamiętam na długo. Nowa rola Jamesona jako obrońcy Spider-Mana jak się okazuje wcale nie jest taka prosta. I to nie tyle z powodu przeciwników ścianołaza co odmiennych perspektyw obu panów. Podcast moim zdaniem wypadł świetnie, został on dobrze rozpisany i zaprezentowany.

Druga część historii to współpraca Spider-Mana z Bumerangiem i próba powstrzymania Fiska. Wydarzenia te są kontynuacją motywu Bumeranga i Fiska z poprzenich zeszytów i czyta się go naprawdę nieźle, a sama kooperacja pajączka z Bumerangiem wygląda całkiem ciekawie (a może lepiej by napisać specyficznie i komicznie) i to na tyle, że z chęcią zobaczyłbym ich dłuższą współpracę.

„Amazing Spider-Man” wypada naprawdę dobrze. Tematy zawarte w kolejnych zeszytach są zróżnicowane i ciekawe. Może nie jest to szczyt fabularny, a sam komiks nie wnosi nic nowatorskiego, jednak był to dla mnie miło spędzony czas i z chęcią do tego albumu wrócę.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń