Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

Moon Knight - recenzja - EGMONT


Moon Knight to bardzo ciekawa i specyficzna postać. Można ją interpretować i przedstawiać na wiele różnych sposobów. Jego problemy natury psychicznej dają szerokie pole manewru, które chętnie jest wykorzystywane. Dlatego też ciekaw byłem co pokaże nam Brian Michael Bendis, autor mojej ukochanej serii Ultimate Spider-Man.


Bendis rzuca naszego bohatera w wir wydarzeń, na które Moon Knight niekoniecznie jest gotowy. Do Los Angeles przybywa coraz więcej przestępców, którzy chcą coś tutaj ugrać dla siebie. Jak się okazuje, wraz z nimi przybywa geniusz zbrodni, który chce pozyskać potężną broń - sztuczną inteligencję pochodzącą od Ultrona. Moon Knight sam nie da rady, dlatego na pomoc przybywają Avengers, a przynajmniej tak mu się wydaje.


W komiksie tym otrzymujemy naprawdę ciekawą, wciągającą fabułę. Podążamy za kolejnymi etapami poznania przeciwnika, jego możliwości oraz zatracania się Moon Knighta w jego świecie wymieszanego z realnych wydarzeń oraz wyimaginowanych relacji z członkami Avengers. Wydarzenia te niosą ze sobą poważne konsekwencje, a część z nich jest już nieodwracalna. Przedstawiony świat wydaje się brudny, przyzwyczajony do niesprawiedliwości, a to jeszcze bardziej potęguje zmiany u głównego bohatera. Każde wydarzenie ma na niego wpływ, rozwija go, czujemy, że to co się dzieje na kolejnych kartach komiksu ma odzwierciedlenie w naszym bohaterze.


Również szata graficzna prezentuje wysoki poziom. Grafiki, ich styl, kreska i barwy idealnie odzwierciedlają charakter przedstawionego świata, jego brud, zło, które się tutaj czai oraz stan Moon Knighta.


Moon Knight to naprawdę ciekawy komiks godny polecenia. Zarówno fabuła jak i szata graficzna bardzo dobrze się prezentuje tworząc jedną, wręcz doskonałą całość.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Zobacz również inne recenzje komiksów od Pokoju Geeka.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń