Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

"Poza nawiasem" Marzena Hryniszak

 


    "POZA NAWIASEM" autorstwa Marzeny Hryniszak. Powieść wciąga od pierwszych stron. Poznajemy główna bohaterkę - Żanetę kobietę bezdomną, sięgającą dna. Kobietę, która miała "wszystko", a która znalazła się poza nawiasem, od której przechodnie odwracają wzrok, która myśli tylko on tym jak przewegetować kolejny dzień, móc się napić, zagłuszyć swoje myśli, zapomnieć. Wątek bezdomności w tej powieści zrobił na mnie największe wrażenie, uświadomił, że niewiele trzeba, aby znaleźć się na dnie. Wątek kryminalny, który pojawia się na początku powieści wciąga. Mamy tu misternie utkaną sieć intryg, czarne charaktery, chciwość, zazdrość, skomplikowane relacje rodzinne. Z drugiej strony mamy również pokrzepiającą wiarę w drugiego człowieka, wyciągniętą pomocną dłoń i... pomocną psią łapę.  To wszystko sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Książka warta uwagi, warta przeczytania, na pewno pozostanie w pamięci na dłużej i skłoni do refleksji.
EJ

    Współpraca reklamowa. Egzemplarz powieści został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa ZYSK I S-KA, Wydawnictwo ZYSK I S-KA nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu ZYSK I S-KA za udostępniony do recenzji tom. 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń