Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - recenzja

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności to zaskakująca, ale w pełni udana mieszanka dwóch światów – disneyowskich kaczek i superbohaterskiego multiwersum. Jason Aaron, uznany scenarzysta komiksów, zgrabnie nawiązuje do klasyków Carla Barksa i Dona Rosy, tworząc opowieść pełną ukłonów w stronę fanów zarówno kaczkych przygód, jak i Marvela. To ciekawy eksperyment, który, choć mógł wydawać się ryzykowny, ostatecznie wypada świetnie. Fabuła koncentruje się na Dziesięciocentówce Nieskończoności – niezwykłym artefakcie, który prowadzi Sknerusa przez różne alternatywne rzeczywistości. W każdej z nich McKwacz spotyka swoje alternatywne wersje, a całość prowadzi do typowo superbohaterskiego starcia. Historia jest prosta, dynamiczna i lekka, ale jednocześnie dostarcza mnóstwa frajdy dzięki licznym odniesieniom do klasyki i nostalgicznej atmosferze. Warstwa wizualna to absolutny majstersztyk. Pięciu artystów stworzyło spójne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które świetnie oddają kli...

"Pustynny książę" kięga 2 Peter V. Brett

 

  
„Pustynny Książę księga II” to drugi tom Cyklu Zmroku, który stanowi kontynuację Cyklu  Demonicznego.  Poprzednia seria opisywała zmagania Leeshy, Arlena, Renny, Ahmanna i Rojera z  Otchłańcami. Teraz do walki staną ich dzieci: Olive, Darin, Rojvah i Arick. Już od najmłodszych lat oczekuje się od nich, że spełnią stawiane im oczekiwania. Tylko ich samych nikt nie pyta o zdanie.

    Fabuła tej części rozpoczyna się w momencie zmasowanego ataku Alagai na Pustynną Włócznię. Olive i Chadan okrywają się chwałą za waleczną postawę. Tymczasem Darin, Rojvah, Arick i Selen potajemnie wymykają się z Lenna Everama, aby odszukać i uwolnić Olive z niewoli Majah.

    Tak jak pozostałe części, również i ta pełna jest intryg, zawiłych przepowiedni, spisków, niebezpieczeństw i zagrożeń ze strony Otchłańców. Bez czujnego wzroku rodziców młodzi mają wreszcie stać się tymi, kim zawsze chcieli. Z jednej strony są ich własne pragnienia a z drugiej przepowiednie, które czasami brzmią niemal jak wyrok. Na ile można zmienić własne przeznaczenie i co tak naprawdę mogą oznaczać słowa przepowiedni? Te pytania niejednokrotnie wpędzają naszych bohaterów w kłopoty. Jednak te rozterki schodzą na drugi plan kiedy okazuje się, że Alagai Ka przetrwał atak Arlena i zbiera siły do stworzenia nowego Roju.

    Po lekturze tej części z przyjemnością mogę powiedzieć, że forma nie opuszcza Petera V. Bretta. To już 12 książka traktująca o wojnie ludzi z Otchłańcami a mimo to nadal się nie nudzę. Opisy pojedynków z wykorzystaniem sharusak jak zwykle genialne. Otchłańce coraz groźniejsze, akcja szybka i nieprzewidywalna. Bohaterowie rozwijają się i budzą sympatię. Nie wszystkie wątki kończą się szczęśliwie a to sprawia, że nie można być pewnym niczego. Nie mogę się już doczekać kiedy dowiem się, co będzie dalej. Jestem zaintrygowana i podekscytowana, a to chyba najlepsze świadectwo, że warto sięgnąć nie tylko po tę książkę, ale i po wcześniejsze.

Dziękujemy Fabryce Słów za zaufanie.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń