Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

Kajko i Kokosz Złota Kolekcja tom 5

 

Piąty tom jubileuszowej „Złotej Kolekcji” kolejny raz zabiera nas w przygodę ze znanymi słowiańskimi wojami Kajko i Kokoszem. Jakie przygody tym razem na nas czekają?

Piąty tom zawiera w sobie siedem klasycznych  komiksów poddanych renowacji kolorystycznej. Są to:

- Wynalazek Profesora 100-Krotka,

- Urodziny Milusia,

- Łaźnia

- Koncert Kaprala,

- Skarby Mirmiła,

- Cudowny lek,

- Festiwal Czarownic.Wspomniane historie to wspaniałe klasyki, które każdy polski fan komiksu powinien poznać. Ale zbiór ten oferuje nam również ciekawą, dodatkową zawartość jak np. posłowie Krzystofa Janicza, szkice, zbiór oryginalnych okładek czy scenariusz niepublikowanej przygody pt. „Niespodzianka”. Wszystko otrzymujemy w solidnej, twardej oprawie. Od razu widać, że to wydanie specjalne, które wyróżnai się na tle innych egzemplarzy.

Jest to zdecydowanie ciekawa pozycja zarówno dla osób zaznajomionych z przygodami Kajka i Kokosza oraz dla nowych czytelników.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń