Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Kajko i Kokosz Złota Kolekcja tom 5

 

Piąty tom jubileuszowej „Złotej Kolekcji” kolejny raz zabiera nas w przygodę ze znanymi słowiańskimi wojami Kajko i Kokoszem. Jakie przygody tym razem na nas czekają?

Piąty tom zawiera w sobie siedem klasycznych  komiksów poddanych renowacji kolorystycznej. Są to:

- Wynalazek Profesora 100-Krotka,

- Urodziny Milusia,

- Łaźnia

- Koncert Kaprala,

- Skarby Mirmiła,

- Cudowny lek,

- Festiwal Czarownic.Wspomniane historie to wspaniałe klasyki, które każdy polski fan komiksu powinien poznać. Ale zbiór ten oferuje nam również ciekawą, dodatkową zawartość jak np. posłowie Krzystofa Janicza, szkice, zbiór oryginalnych okładek czy scenariusz niepublikowanej przygody pt. „Niespodzianka”. Wszystko otrzymujemy w solidnej, twardej oprawie. Od razu widać, że to wydanie specjalne, które wyróżnai się na tle innych egzemplarzy.

Jest to zdecydowanie ciekawa pozycja zarówno dla osób zaznajomionych z przygodami Kajka i Kokosza oraz dla nowych czytelników.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń