Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Kajko i Kokosz Złota Kolekcja tom 5

 

Piąty tom jubileuszowej „Złotej Kolekcji” kolejny raz zabiera nas w przygodę ze znanymi słowiańskimi wojami Kajko i Kokoszem. Jakie przygody tym razem na nas czekają?

Piąty tom zawiera w sobie siedem klasycznych  komiksów poddanych renowacji kolorystycznej. Są to:

- Wynalazek Profesora 100-Krotka,

- Urodziny Milusia,

- Łaźnia

- Koncert Kaprala,

- Skarby Mirmiła,

- Cudowny lek,

- Festiwal Czarownic.Wspomniane historie to wspaniałe klasyki, które każdy polski fan komiksu powinien poznać. Ale zbiór ten oferuje nam również ciekawą, dodatkową zawartość jak np. posłowie Krzystofa Janicza, szkice, zbiór oryginalnych okładek czy scenariusz niepublikowanej przygody pt. „Niespodzianka”. Wszystko otrzymujemy w solidnej, twardej oprawie. Od razu widać, że to wydanie specjalne, które wyróżnai się na tle innych egzemplarzy.

Jest to zdecydowanie ciekawa pozycja zarówno dla osób zaznajomionych z przygodami Kajka i Kokosza oraz dla nowych czytelników.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń