Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Kajko i Kokosz Złota Kolekcja tom 5

 

Piąty tom jubileuszowej „Złotej Kolekcji” kolejny raz zabiera nas w przygodę ze znanymi słowiańskimi wojami Kajko i Kokoszem. Jakie przygody tym razem na nas czekają?

Piąty tom zawiera w sobie siedem klasycznych  komiksów poddanych renowacji kolorystycznej. Są to:

- Wynalazek Profesora 100-Krotka,

- Urodziny Milusia,

- Łaźnia

- Koncert Kaprala,

- Skarby Mirmiła,

- Cudowny lek,

- Festiwal Czarownic.Wspomniane historie to wspaniałe klasyki, które każdy polski fan komiksu powinien poznać. Ale zbiór ten oferuje nam również ciekawą, dodatkową zawartość jak np. posłowie Krzystofa Janicza, szkice, zbiór oryginalnych okładek czy scenariusz niepublikowanej przygody pt. „Niespodzianka”. Wszystko otrzymujemy w solidnej, twardej oprawie. Od razu widać, że to wydanie specjalne, które wyróżnai się na tle innych egzemplarzy.

Jest to zdecydowanie ciekawa pozycja zarówno dla osób zaznajomionych z przygodami Kajka i Kokosza oraz dla nowych czytelników.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń