Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Amazin Spider-Man: Rzeź absolutna - Egmont

 


Szósty tom przygód Spider-Mana to totalny misz-masz tematów i wydarzeń. W sumie znajdziemy tutaj trzy tematy przewodnie zupełnie ze sobą niepowiązane (poza postacią pajączka).

Pierwszy to powrót jednego ze znanych wrogów Parkera oraz ukazanie konfliktu „interesów” bycia Spider-Manem i zobowiązaniami wobec Mary Jane. Parker kolejny raz musi wybierać między swoją służbą a dobrymi relacjami w swoim związku. Wiadomo, że „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”, a te nie pozwalają naszemu bohaterowi wybrać po prostu swojego dobra. Część ta poza ukazaniem bolączek Petera w życiu codziennym nie wnosi w sumie nic w serię. Być może jest to początek zmian (który to już raz) w życiu Parkera? Zobaczymy. Samo pojawienie się pewnego złoczyńcy było zaledwie tłem do ukazania wspomnianych wcześniej relacji na linii Peter – Mary Jane. Czy to tylko występ epizodyczny czy początek czegoś większego? Okaże się, jednak jak na razie dla mnie był to zwykły zapychacz.

Druga część to uzupełnienie do wydarzeń z trzeciego tomu Venoma, w którym trwa walka z Carnagem. Tu jest już znacznie ciekawiej, dostajemy nowe wątki i smaczki do rzezi absolutnej.  Trzeba jednak od razu powiedzieć, że część tą należy przeczytać po lekturze Venoma, W innym wypadku nie zrozumiemy zupełnie nic z zawartej treści.

Trzecia część to powrót do motywu czerwonego goblina z linii Marvel Now 2.0 Historia ta jest zdecydowanie najciekawsza ze wszystkich zawartych w tym tomie. Jednak tutaj przydałaby się znajomość wcześniejszych epizodów z życia Spider-Mana. Nie mniej brak orientacji w temacie nie będzie aż tak uciążliwy jak w przypadku rzezi absolutnej.

    [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń