Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Egmont

 


Bez wątpienia postać Sknerusa McKwacza to jedna z najbarwniejszych osobistości Kaczogrodu. Znany jest on przede wszystkim z czasów gdy posiada już swój ogromny majątek. Jednak już Carl Branks i Don Rosa podjęli udane próby przedstawienia młodości McKwacza oraz jego początków działalności w mieście. Próby te kontynuuje  Kari Korhonen dzięki czemu możemy poznać historie zawarte w tomie „Wujek Sknerus.Pamiętniki Sknerusa McKwacza”.

Tom podzielony jest na trzy części. Pierwsza „Pamiętniki z Klondike” to pięć krótkich opowieści tworzących wspólnie  dłuższą przygodę. Opiera się ona na motywie „gorączki złota” oraz podróży Sknerusa w celu odnalezienia złotego kruszcu. Druga część „Pamiętniki z Kaczogrodu” to pięć komiksów opisujących pierwsze lata działalności McKwacza w mieście oraz jego bogacenie się. Trzecia, najkrótsza część „Pamiętniki z młodości” to dwie historie z wczesnych lat naszego bohatera. Wszystkie opowieści trzymają wysoki poziom i od samego początku wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Ciekawe przygody, charyzmatyczny bohater, specyficzny dla „kaczogrodzkich” opowieści humor oraz zróżnicowana fabuła to zdecydowane zalety tego tytułu. Z przyjemnością czyta się historię Sknerusa z okresu jego młodości, obserwuje zmiany jakie zaszły w jego postaci oraz obserwuje rozwój bohatera. Również warstwa graficzna to styl kreski tak dobrze znany przy tego typu tytułach. Każdy fan zarówno starszych jak i nowszych historii z Kaczogrodu odnajdzie się tutaj w 100%. Jest to zdecydowanie tom, który warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń