Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Egmont

 


Bez wątpienia postać Sknerusa McKwacza to jedna z najbarwniejszych osobistości Kaczogrodu. Znany jest on przede wszystkim z czasów gdy posiada już swój ogromny majątek. Jednak już Carl Branks i Don Rosa podjęli udane próby przedstawienia młodości McKwacza oraz jego początków działalności w mieście. Próby te kontynuuje  Kari Korhonen dzięki czemu możemy poznać historie zawarte w tomie „Wujek Sknerus.Pamiętniki Sknerusa McKwacza”.

Tom podzielony jest na trzy części. Pierwsza „Pamiętniki z Klondike” to pięć krótkich opowieści tworzących wspólnie  dłuższą przygodę. Opiera się ona na motywie „gorączki złota” oraz podróży Sknerusa w celu odnalezienia złotego kruszcu. Druga część „Pamiętniki z Kaczogrodu” to pięć komiksów opisujących pierwsze lata działalności McKwacza w mieście oraz jego bogacenie się. Trzecia, najkrótsza część „Pamiętniki z młodości” to dwie historie z wczesnych lat naszego bohatera. Wszystkie opowieści trzymają wysoki poziom i od samego początku wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Ciekawe przygody, charyzmatyczny bohater, specyficzny dla „kaczogrodzkich” opowieści humor oraz zróżnicowana fabuła to zdecydowane zalety tego tytułu. Z przyjemnością czyta się historię Sknerusa z okresu jego młodości, obserwuje zmiany jakie zaszły w jego postaci oraz obserwuje rozwój bohatera. Również warstwa graficzna to styl kreski tak dobrze znany przy tego typu tytułach. Każdy fan zarówno starszych jak i nowszych historii z Kaczogrodu odnajdzie się tutaj w 100%. Jest to zdecydowanie tom, który warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń