Przejdź do głównej zawartości

Polecane

„Świat Akwilonu. Orki i Gobliny”, tom 5 - recenzja

  Akwilon to kraina, w której przetrwają tylko najsilniejsi lub najbardziej przebiegli. Nie ma tu miejsca na słabość, bo za każdym rogiem czai się większe zagrożenie. Ale co, jeśli największym przeciwnikiem bohatera nie jest potwór, mag czy zdradliwy sprzymierzeniec, tylko... zwyczajny pech? Na to pytanie odpowiada piąta odsłona serii „Orki i Gobliny” z cyklu „Świat Akwilonu”... A przynajmniej tak się ten tom przedstawia. Francuskie uniwersum Akwilonu to rozbudowany świat fantasy, w którym bohaterowie zmagają się nie tylko z potężnymi siłami, ale też z własnymi słabościami. „Orki i Gobliny” to seria stawiająca w centrum postacie, które zwykle grają role drugoplanowe – brutalne, odrzucone, często nieprzystosowane. Tym razem śledzimy losy Pecha – orkogoblina, który od urodzenia nie może liczyć na łaskawość losu. Jego imię mówi wszystko. Prześladowany przez fatum, stara się znaleźć sposób na przetrwanie w świecie, który nie daje mu ani chwili wytchnienia. A jednak – mimo wszystkiego –...

Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Egmont

 


Bez wątpienia postać Sknerusa McKwacza to jedna z najbarwniejszych osobistości Kaczogrodu. Znany jest on przede wszystkim z czasów gdy posiada już swój ogromny majątek. Jednak już Carl Branks i Don Rosa podjęli udane próby przedstawienia młodości McKwacza oraz jego początków działalności w mieście. Próby te kontynuuje  Kari Korhonen dzięki czemu możemy poznać historie zawarte w tomie „Wujek Sknerus.Pamiętniki Sknerusa McKwacza”.

Tom podzielony jest na trzy części. Pierwsza „Pamiętniki z Klondike” to pięć krótkich opowieści tworzących wspólnie  dłuższą przygodę. Opiera się ona na motywie „gorączki złota” oraz podróży Sknerusa w celu odnalezienia złotego kruszcu. Druga część „Pamiętniki z Kaczogrodu” to pięć komiksów opisujących pierwsze lata działalności McKwacza w mieście oraz jego bogacenie się. Trzecia, najkrótsza część „Pamiętniki z młodości” to dwie historie z wczesnych lat naszego bohatera. Wszystkie opowieści trzymają wysoki poziom i od samego początku wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Ciekawe przygody, charyzmatyczny bohater, specyficzny dla „kaczogrodzkich” opowieści humor oraz zróżnicowana fabuła to zdecydowane zalety tego tytułu. Z przyjemnością czyta się historię Sknerusa z okresu jego młodości, obserwuje zmiany jakie zaszły w jego postaci oraz obserwuje rozwój bohatera. Również warstwa graficzna to styl kreski tak dobrze znany przy tego typu tytułach. Każdy fan zarówno starszych jak i nowszych historii z Kaczogrodu odnajdzie się tutaj w 100%. Jest to zdecydowanie tom, który warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń