Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Egmont

 


Bez wątpienia postać Sknerusa McKwacza to jedna z najbarwniejszych osobistości Kaczogrodu. Znany jest on przede wszystkim z czasów gdy posiada już swój ogromny majątek. Jednak już Carl Branks i Don Rosa podjęli udane próby przedstawienia młodości McKwacza oraz jego początków działalności w mieście. Próby te kontynuuje  Kari Korhonen dzięki czemu możemy poznać historie zawarte w tomie „Wujek Sknerus.Pamiętniki Sknerusa McKwacza”.

Tom podzielony jest na trzy części. Pierwsza „Pamiętniki z Klondike” to pięć krótkich opowieści tworzących wspólnie  dłuższą przygodę. Opiera się ona na motywie „gorączki złota” oraz podróży Sknerusa w celu odnalezienia złotego kruszcu. Druga część „Pamiętniki z Kaczogrodu” to pięć komiksów opisujących pierwsze lata działalności McKwacza w mieście oraz jego bogacenie się. Trzecia, najkrótsza część „Pamiętniki z młodości” to dwie historie z wczesnych lat naszego bohatera. Wszystkie opowieści trzymają wysoki poziom i od samego początku wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Ciekawe przygody, charyzmatyczny bohater, specyficzny dla „kaczogrodzkich” opowieści humor oraz zróżnicowana fabuła to zdecydowane zalety tego tytułu. Z przyjemnością czyta się historię Sknerusa z okresu jego młodości, obserwuje zmiany jakie zaszły w jego postaci oraz obserwuje rozwój bohatera. Również warstwa graficzna to styl kreski tak dobrze znany przy tego typu tytułach. Każdy fan zarówno starszych jak i nowszych historii z Kaczogrodu odnajdzie się tutaj w 100%. Jest to zdecydowanie tom, który warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń