Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

Dziobak Toto i drapieżniki - recenzja - EGMONT

 


Od pewnego czasu staram się sprawdzać tytuły komiksów, które chciałbym w przyszłości pokazać mojemu obecnie dwuletniemu synowi. Obecnie na celowniku znalazł się trzeci tom serii o dziobaku Toto.

„Dziobak Toto i drapieżniki” bo o nim mowa przedstawia nam historię, w której tytułowy dziobak wraz z przyjaciółmi spotyka niezwykle „przyjaźnie” nastawionego Diabła Tasmańskiego. Szybko jednak okazuje się, że zamiary przybysza nie są takie jak początkowo się wydawało. Historia niesie ze sobą bardzo dobry przekaz, że nie wolo od razu ufać każdej nowo napotkanej osobie. Zasada ta jest na tyle dosadnie przedstawiona, że dzieci bez większych problemów powinny wyciągnąć odpowiednie wnioski, a o to właśnie chodzi w tego typu tytułach.

Warstwa graficzna jest bardzo ciekawa i przypadła mi do gustu. Piękne kolory w połączeniu z łagodną kreską dają ciekawy wizualnie efekt. Komiks wyróżnia się pod tym względem na tle innych czytanych przeze mnie w ostatnim czasie tytułów. Zastanawiam się tylko czy takie połączenie będzie wystarczająco czytelne dla młodszego odbiorcy.

„Dziobak Toto i drapieżniki” to pouczający tytuł, który da odpowiednią lekcję o tym, że nie należy każdemu ufać i trzeba uważać na nieznajomych. Przydatna nauka dla najmłodszych połączona z ciekawą historią.

 

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń