Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Star Wars Wielka Republika: Szlak Cieni - recenzja - EGMONT

 


Dwa pierwsze tomy historii Jedi z czasów Wielkiej Republiki” wciągnęły mnie na dobre i spowodowały, że z wielką chęcią poznaję kolejne wydarzenia z tego okresu. Nic więc dziwnego, że „Szlak Cieni” był dla mnie pozycją obowiązkową na liście lektur.

Fabuła rozpoczyna się od mocnego uderzenia. W dosyć makabryczny sposób ginie jeden z rycerzy Jedi, drugi jest w stanie wielkiego szoku. Nie wiadomo do czego doszło podczas ich misji, a zagadkową śmierć członka Zakonu trzeba ewidentnie rozwiązać i wyjaśnić. Dlatego też sprawą zajmuje się śledczy Jedi Emerick Cophtor oraz prywatna detektyw Sian Holt. Razem muszą podjąć się wyzwania i stawić czoła niebezpieczeństwu, które na nich czeka.

Początek historii i główny wątek zapowiadają świetną i ciekawą lekturę, która przyniesie czytelnikowi masę przygodę i akcji. Niestety w mojej opinii nic takiego nie zaoferowała. Historia się dłużyła, była monotonna, a ewentualne zwroty akcji w żaden sposób nie wkręcały mnie w podłogę i nie wywoływały jakiejkolwiek euforii. I rozumiem, że jest to tytuł nazwijmy to „detektywistyczny”, który nie jest nastawiony na akcję, jednak gdy ta się już pojawia to mogłaby zajmować choć kilka kadrów, które rozkręciłyby trochę tempo. Niestety zdarzają się nawet momenty, gdzie pojedynki są ograniczone do jednej grafiki. Ale jeżeli już o tą chodzi to jest ona naprawdę przyjemna dla oka i stanowi zdecydowaną zaletę tego tytułu. Komiks wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze i z przyjemnością przeglądałem kolejne strony.

Niestety „Szlak Cieni” mnie zawiódł. Prezentuje się zdecydowanie gorzej na tle innych historii z tego okresu gwiezdnego uniwersum.

   [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń