Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Rok szarańczy" Terry Hayes

      „Rok szarańczy” to powieść, na którą czekałam ponad trzy lata. Terry Hayes zaskarbił sobie mój podziw „Pielgrzymem” i od tamtej pory zdecydowanie częściej sięgam po pozycje o szpiegowskiej i terrorystycznej tematyce. Nadal uważam, że na tym polu Terry Hayes nie ma sobie równych.     „Rok szarańczy” w dużym skrócie opowiada o tym jak jeden z agentów specjalnych od Regionów Niedostępnych wyrusza na misję, której celem jest zdobycie informacji o planowanym ewenemencie – groźnym zdarzeniu terrorystycznym o globalnym zasięgu. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nasz bohater wpada w ręce przywódcy Armii Czystych, który powinien był zginąć w zamachu rakietowym. Jako jeniec poznaje bardzo ważne informacje, które mogą ocalić wiele istnień, dlatego robi wszystko by przeżyć i uciec. Nie będę zdradzać więcej szczegółów żeby nie psuć zabawy, ale mogłabym bardzo długo opowiadać o tej książce.     Podobnie jak „Pielgrzym” tak i ten tytuł to dość spora gabarytowo książka na kilka wieczorów. I p

Doktor Strange, tom 1 - EGMONT

 


Nie będę oszukiwał, że pałam miłością do postaci Doktora Strange’a. Wręcz przeciwnie. Komiksów, w których jest głównym bohaterem czytałem niewiele, w innych tytułach również nie wzbudził mojej sympatii. Dodajmy do tego fakt, że film o nim to jedyny z serii MCU, na którym zasnąłem. No nie jest mi z doktorkiem po drodze. Nie zmienia to jednak faktu, że jego osoba zawsze ma ogromne znaczenie dla wydarzeń odgrywających się w uniwersum Marvela. Dlatego też nie zastanawiałem się zbyt długo czy zabrać się za pierwszy tom jego przygód z linii Marvel Fresh.


Doktor Strange traci swą moc. Nie czuje już magii, traci ją z każdą chwilą, a co za tym idzie staje się bezużyteczny. Po raz kolejny pojawia się motyw tego, że magia ma swoją cenę, którą w końcu trzeba zapłacić. Po konsultacji ze Starkiem, nasz główny bohater postanawia wyruszyć w kosmos w poszukiwaniu magii. Brzmi jak niezwykła wyprawa pełna przygód. I tak rzeczywiście było – działo się tutaj naprawdę dużo, ukazane były kolejne etapy podróży Doktora, zdobywanie nowych sojuszników, odkrywanie nowych czarów itp. Ale co z tego, jeżeli po kilku stronach wstępu, w którym dowiadujemy się o utracie magii oraz locie w kosmos fabuła zaczyna galopować. Naprawdę, poznaliśmy wiele etapów wyprawy Strange'a, jednak każdy z nich trwa zaledwie chwilę, kilka krótkich kadrów i ciach jesteśmy na kolejnej planecie w trakcie ucieczki z nowym artefaktem. Skok galaktyczny jesteśmy już na innej planecie, przejście do następnej przygody, poznajemy kilka kadrów i… znów jesteśmy przeskakujemy gdzieś indziej. Kurczę przecież ta wyprawa aż prosi się o rozwinięcie, szczegółowe ukazanie wydarzeń, walkę o nowe tajniki magii. Chętnie bym dowiedział się, co działo się na każdej z tych planet, jakie znaczenie miały zdobyte przedmioty, jak Strange poradził sobie z okiełznaniem nowych czarów. Niestety nie otrzymałem tego. Na szczęście w późniejszym etapie historia zwalnia i jest naprawdę ciekawa i warta poznania, jednak pewien niesmak pozostał. Piszę to z  żalem tym bardziej, że wspominałem na wstępie jak nie po drodze było mi z tym bohaterem. Szkoda, bo sama historia jest naprawdę ciekawa, a mogłaby być jeszcze bardziej rozbudowana, co na pewno wyszłoby jej na dobre.

Na pochwałę zasługuje warstwa graficzna komiksu. Tu nie mam się do czego doczepić. Genialne, szczegółowe grafiki z mocną kreską wyglądają tutaj naprawdę efektownie. Każdy element, czary, potwory, postaci wyglądają fenomenalnie.

Pierwszy tom mimo galopującego tempa i ominięcia ciekawej części fabuły naprawdę mnie zainteresował. Zdecydowanie czekam na więcej i chętnie sięgnę po kolejne tomy przygód Doktora Strange’a.

Dziękujemy Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/
https://www.instagram.com/swiatkomiksu

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń