Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - recenzja

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności to zaskakująca, ale w pełni udana mieszanka dwóch światów – disneyowskich kaczek i superbohaterskiego multiwersum. Jason Aaron, uznany scenarzysta komiksów, zgrabnie nawiązuje do klasyków Carla Barksa i Dona Rosy, tworząc opowieść pełną ukłonów w stronę fanów zarówno kaczkych przygód, jak i Marvela. To ciekawy eksperyment, który, choć mógł wydawać się ryzykowny, ostatecznie wypada świetnie. Fabuła koncentruje się na Dziesięciocentówce Nieskończoności – niezwykłym artefakcie, który prowadzi Sknerusa przez różne alternatywne rzeczywistości. W każdej z nich McKwacz spotyka swoje alternatywne wersje, a całość prowadzi do typowo superbohaterskiego starcia. Historia jest prosta, dynamiczna i lekka, ale jednocześnie dostarcza mnóstwa frajdy dzięki licznym odniesieniom do klasyki i nostalgicznej atmosferze. Warstwa wizualna to absolutny majstersztyk. Pięciu artystów stworzyło spójne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które świetnie oddają kli...

Avengers: Dookoła świata - EGMONT

 


Starcie z Mrocznymi Celestianami to już przeszłość. Przed drużyną Avengers pod przywództwem Czarnej Pantery stoi wiele nowych możliwości, ale również pojawiają się nowe problemy do rozwiązania. Nie jest to łatwy czas – ataki Namora i jego drużyny, konflikt z władzami USA niezadowolonych z sojuszu mścicieli z Wakandą zmusza naszych bohaterów do podjęcia działań, które pozwolą im przeciwstawić się przeciwnością oraz działać na skalę globalną.


Fabuła „Dookoła świata” skupia się w głównej mierze na konflikcie z Namorem i mieszkańcami Atlantydy oraz budowaniu nowej siatki wywiadowczej Avengers złożonej z superbohaterów z całej kuli ziemskiej. Na pierwszych stronach poznajemy również historię powstania pierwszego, prehistorycznego Ghost Raidera. Powiem szczerze bardzo ciekawi mnie historia przedwiecznych Avengers, zastanawia mnie jednak to czy dalszy rozwój ich wątku będzie miał jakikolwiek sens i uargumentowanie w kolejnych tomach. Owszem, w kontekście pierwszego Celestianina przedstawionej w pierwszym tomie, ich obecność była uargumentowana i trafiała do mnie. Jednak jak na razie nie widzę sensu dalszego kontynuowania tego wątku, być może wraz z rozwojem fabuły zmieni się to. Jeżeli chodzi o „współczesnych” Avengers i ich losy to fabuła w porównaniu z pierwszym tomem znacząco zwalnia. Nie uznaję jednak tego za wadę. Walki z wojownikami Atlantydy są naprawdę ciekawe i dobrze wyglądają, zaś wątek budowy sieci agentów złożonych z superbohaterów wprowadza wiele pytań, chociażby jak te wszystkie postaci (a jest ich sporo) zostaną wykorzystane i czy będą miały rzeczywiście znaczący wpływ w  walce, czy raczej posłużą jako statyści? Na odpowiedź muszę poczekać, a ciekawość wzmaga apetyt i chęć poznania ostatecznego rezultatu.

„Avengers: Dookoła świata” mimo znacznie mniej dynamicznej historii spokojnie mogę uznać za tom warty przeczytania i uznania. Jest to ewidentne preludium do czegoś znacznie większego, historii pełnej rozmachu.

  Dziękuję Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/
https://www.instagram.com/swiatkomiksu

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń