Przejdź do głównej zawartości

Polecane

,,Jak Nakarmić Smoka” - Piotr Gociek - recenzja

 Piotr Gociek jest dziennikarzem, który znany jest przede wszystkim z publikowania swoich prac w tygodnikach "Uważam RZE" i "Do Reczy". Tym razem dostajemy do rąk jego książkę... z wierszykami dla dzieci. "Jak nakarmić smoka" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Zbiór wierszy, które zostały w niej zawarte, to solidnie napisane opowieści, pełne zaskakujących i zabawnych elementów. Autor książki inspirował się tradycją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tworząc dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej literatury dla dzieci. Wiersze zawarte w książce są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak świętuje Dzień Borsuka kruk, co stanie się z osobą, która marnuje wodę, oraz co kryje się za tajemniczym ogrodem ZOO-nie-logicznym. Książka zawiera również wiersze o smokach i smartfonach, które na pewno... przykują uwagę dzieci i rodziców. Pomimo tego,

Kaczogród - Pierścień Mumii - EGMONTKolekcjonowania "Kaczogrodu" ciąg dalszy - w moje ręce trafił zbiór komiksów Carla Barksa z lat 1942-1944 zatytułowany "Pierścień mumii". Powrotu do przeszłości nie odmawiam - przejdźmy zatem do lektury.

W środku znajdziemy 14 komiksów - tym razem trafiły się nieco dłuższe historie, jak komiks tytułowy (28 stron) czy "Złoto piratów" (aż 64 strony!), będący ciekawą reinterpretacja "Wyspy skarbów" z gościnnym występem Czarnego Piotrusia. Resztę w znakomitej większości stanowią dziesięciostronicówki, oparte przede wszystkim na oddziaływaniu Donald-siostrzeńcy, z "Zakutym kaczorem" na czele (to już jest klasyk). I ciągle bawią nawet po tylu latach, chociaż w trakcie czytania ciągle po głowie chodzi mi stare tłumaczenie z tygodnika "Kaczor Donald" i nieraz nostalgia podpowiada, że było jakby lepsze, ale to kwestia mocno subiektywna. Na pewno bawiłem się przednio czytając ponownie te same historie po ponad 20 latach, więc to chyba najlepsza rekomendacja. Kolekcjonuję zatem dalej, kto jeszcze się nie zapoznał - polecam gorąco. Tym razem było bardzo ciężko wybrać, ale podaję dla porządku: Top 3: "Zakuty kaczor", "Mistrz sprzedaży detalicznej", "Leć, Donald, leć".

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń