Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Blask ostatecznego kresu - Fabryka Słów

  „Blask   ostatecznego kresu” to wspaniałe i satysfakcjonujące zakończenie naprawdę genialnej trylogii obfitej w fascynujące postaci, potwory, cudownego,   rozbudowanego świata, oraz fabuły, która niejednokrotnie powodowała przyspieszone bicia serca i dała nam wiele wspaniałych wydarzeń. Podobało mi się, jak Islington połączył wszystkie elementy układanki, o których wspominał w całej trylogii. Byłem pod wrażeniem tego, jak pełne i kompletne okazało się zakończenie tej książki i serii. Jednak nadal to wykreowany świat oraz historia robią tutaj największe wrażenie! Zawarte w nich elementy takie jak poznanie swojego losu, alternatywne płaszczyzny egzystencji, gdzie czas nie rządzi się normalnymi zasadami. W tej książce jest też mnóstwo akcji i myślę, że ten element jest jej największą siłą. Islington ma talent do wciągania nas w sam środek konfliktu, abyśmy mogli zobaczyć realne konsekwencje działań militarnych. A te często bywają tragiczne. Koejną zaletą książki są jej bohaterowie.

Kaczogród - Pierścień Mumii - EGMONTKolekcjonowania "Kaczogrodu" ciąg dalszy - w moje ręce trafił zbiór komiksów Carla Barksa z lat 1942-1944 zatytułowany "Pierścień mumii". Powrotu do przeszłości nie odmawiam - przejdźmy zatem do lektury.

W środku znajdziemy 14 komiksów - tym razem trafiły się nieco dłuższe historie, jak komiks tytułowy (28 stron) czy "Złoto piratów" (aż 64 strony!), będący ciekawą reinterpretacja "Wyspy skarbów" z gościnnym występem Czarnego Piotrusia. Resztę w znakomitej większości stanowią dziesięciostronicówki, oparte przede wszystkim na oddziaływaniu Donald-siostrzeńcy, z "Zakutym kaczorem" na czele (to już jest klasyk). I ciągle bawią nawet po tylu latach, chociaż w trakcie czytania ciągle po głowie chodzi mi stare tłumaczenie z tygodnika "Kaczor Donald" i nieraz nostalgia podpowiada, że było jakby lepsze, ale to kwestia mocno subiektywna. Na pewno bawiłem się przednio czytając ponownie te same historie po ponad 20 latach, więc to chyba najlepsza rekomendacja. Kolekcjonuję zatem dalej, kto jeszcze się nie zapoznał - polecam gorąco. Tym razem było bardzo ciężko wybrać, ale podaję dla porządku: Top 3: "Zakuty kaczor", "Mistrz sprzedaży detalicznej", "Leć, Donald, leć".

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń