Przejdź do głównej zawartości

Polecane

“Catwoman. Samotne Miasto” - recenzja - EGMONT

“Jedna z najpełniejszych, tętniących życiem i najlepiej przemyślanych opowieści z Gotham City w ostatnim czasie… potencjalny współczesny klasyk”. - SKTCHD “Kiedy komiks naprawdę działa, jest w nim nienamacalna magia… czułem ją przez całą lekturę tego cudownego komiksu. 10/10” - Comics Bookcase Za “najlepszy, osadzony w Gotham, komiks ostatnich lat” ,dzieło Chianga uznał także Michał Chudoliński z Gotham w Deszczu (wspominał o tym w wywiadzie dla nas - Wywiad z Michałem Chudolińskim ) Ja, na wstępie, przyznam - “Catwoman. Samotne Miasto” to komiks bardzo dobry… ale z tym “współczesnym klasykiem” czy “10/10” bym nie przesadzał. ;-) Cliff Chiang to ciekawy autor, który przemierzył drogę… zasadniczo odwrotną do innych twórców. Zaczynał jako zastępca redaktora DC Comics… by zostać ilustratorem. “Catwoman. Samotne Miasto” to w pełni jego dzieło - sam przygotował scenariusz, dialogi oraz rysunki. Od tego ostatniego może rozpocznijmy - rysunki Chianga są na wysokim poziomie; miło patrzyło się

Czas na nowe! Liga Sprawiedliwości, tom 1: pryzmaty - recenzjaCi, którzy regularnie czytają wpisy na naszym blogu wiedzą, że miałem dłuższy przestój z tytułami od DC. Na szczęście dla mnie superbohaterskie serie od tego wydawnictwa moją swój „nowy początek” i bez problemu mogę dołączyć do tego uniwersum i cieszyć się kolejnymi historiami.

 

„Potrzebujemy nowych głosów, trochę zamętu i sporów”

Ziemię atakuje nowy, nieznany przeciwnik – Brutus, którego celem jest zdobycie nowych terenów. On sam przybywa z nieznanego świata, ledwo co podbitego przez innego najeźdźcę. Jak się okazuje, pochodzenie nowego przybysza powiązane jest z Naomi . Liga sprawiedliwości w składzie Superman, Batman, Flasch, Black Canary, Green Arrow, Hawkgirl oraz Aquaman postanawiają jeszcze bardziej poszerzyć drużynę. W efekcie poza wspomnianą Naomi dołącza do nich sam Black Adam! Takie połączenie musi zagwarantować nam brak nudy.

I tak też rzeczywiście jest. Dzieje się tutaj naprawdę sporo. Brian Michael zagwarantował nam sporo walki i akcji. Szybkie tempo bezwzględnie dominuje w tym tytule. Czy to źle? Sądzę, że nie, jednak Ci którzy spodziewali się rozbudowanej, fabuły pełnej głębi zdecydowanie się rozczarują. Historia nie należy do skomplikowanych, kolejne wydarzenia idą jak po sznurku do celu. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że jest to pierwszy tom, wprowadzenie do nowej historii, jeszcze wiele może się tutaj zmienić i zagmatwać.

Problem mam za to z bohaterami komiksu. Przez ich ilość na kartach tej historii nie ma tutaj miejsca i czasu na ich ciekawe przedstawienie i budowanie. Owszem, znamy te postaci, wiemy kim są, jak się zachowują. Jednakże każda opowieść może nie powinna odkrywać bohatera na nowo, ale powinna mieć na niego wpływ, a on na nią. Tutaj tego nie odczułem. Ciekaw jestem za to samego Brutusa. Jego postępowanie i motywacja mnie zainteresowała. Liczę na to, że poznamy go lepiej i dowiemy się o nim więcej.

„Liga sprawiedliwości: Pryzmaty” na pewno mnie zainteresował i z chęcią poznam dalsze losy drużyny. Tytuł ten może nie jest wybitny, jednak zdecydowanie mnie zainteresował. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą coraz bardziej rozbudowane i dostarczą nam nie tylko mnóstwa akcji, ale i ciekawej historii.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń