Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Magowie, tom 2: Eragan. Recenzja

  No, to po raz kolejny udajemy się do Świata Akwilonu! Przyznam, że przegapiłem tom 1, więc “Eragan” to moje pierwsze zetknięcie się z serią “Magowie”. W tomie 2 serii głównym bohaterem jest młody czarodziej o imieniu Eragan, który, mimo swojej niecierpliwości i lekkomyślności, emanuje autentycznością. Jego niebezpieczne eksperymenty z magią prowadzą do kolejnych przygód, które w finale zaskakują swoją konkluzją. Śledzimy losy Eragana i jego towarzyszy, którzy wyruszają do siedziby Zakonu Cieni, co zwiastuje wiele niebezpieczeństw i tajemnic. Jednym z mocnych punktów tej części jest szczegółowe wprowadzenie do magicznych run, co nadaje światu przedstawionemu większą głębię i wiarygodność. Niemniej jednak, niektóre wątki fabularne wydają się być powielaniem schematów znanych z innych serii, co może nieco osłabić świeżość tej historii (Nicolas Jarry, który w “Krasnoludach” nieraz sięga do długich partii opisowych tutaj jest jednak nieco bardziej powściągliwy). Eragan, mimo wszystko, jak

Joker. Polowania na klauna - recenzja - EGMONT

 


"Joker. Polowanie na klauna" to fascynujący komiks z serii DC autorstwa Jamesa Tyniona IV, który przedstawia niewątpliwie najbardziej znanego i jednocześnie przerażającego złoczyńcę wszechczasów - Jokera.

Fabuła "Jokera. Polowanie na klauna" koncentruje się na postaci Jima Gordona, który jest zmuszony współpracować z rodziną Billego Sampsona, który zginął w ataku na Arkham.  Zadaniem Gordona jest schwytanie tytułowego klauna. A dokładniej schwytanie i zabicie tytułowego klauna, a nagroda jest spora bo aż 25 milionów dolarów! Jest to trudna i niebezpieczna misja, ale Gordon stara się pokonać demony przeszłości, by stanąć oko w oko z własnym strachem i lękiem. W trakcie opowieści poznajemy różne wątki oraz poboczne postacie, które dodają głębi historii.

Tynion IV zdecydowanie postawił na rozbudowanie psychologiczne postaci, co jest jednym z największych atutów tego komiksu. Pokazuje on, jak ważna jest walka z własnym strachem, który niekontrolowany może prowadzić do porażki. Nie brakuje tu również zwrotów akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu do samego końca.

Grafika w "Joker. Polowanie na klauna" jest wyrazista i klimatyczna, dzięki czemu świetnie oddaje mroczną atmosferę Gotham City. Ilustracje są szczegółowe, a postacie charakterystyczne, co z pewnością przypadnie do gustu fanom DC.


Podsumowując, "Joker. Polowanie na klauna" to komiks, który warto przeczytać nie tyle  ze względu na obecność kultowego Jokera, ale również z uwagi na rozbudowaną i intrygującą fabułę. Autorowi udało się stworzyć dzieło, które zaskakuje, przeraża i zmusza do zastanowienia nad własnym strachem oraz pokonywaniem przeszkód. Warto zatem sięgnąć po tę pozycję, by przeżyć niesamowitą przygodę w mrocznym świecie Gotham City.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń