Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Sługa Cesarstwa" Adam Przechrzta

         Przed nami trzeci tom uwielbianego cyklu Materia Secunda - „Sługa Cesarstwa”. W tym miejscu warto wspomnieć, że cykl Materia Secunda to kontynuacja cyklu Materia Prima, który również składa się z trzech książek.     Całość opowiada głównie o losach polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i carskiego oficera Aleksandra Samarina. Wydaje się, że stoją po dwóch stronach barykady, jednak łączy ich to, że obaj są ludźmi odważnymi i pełnymi honoru. Kiedy zagrożenie ze strony theokataratos rośnie Olaf i Samarin łączą siły i współpracują, aby chronić ludność. Współpraca przeradza się w szczerą przyjaźń. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń Olaf zostaje przeniesiony do innego świata, który przywodzi na myśl Chiny z czasów wielkich cesarstw. I tu zaczyna się cykl Materia Secunda. W tym świecie magia jest o wiele bardziej rozwinięta a polityczne intrygi, szpiegostwo i walki o wpływy są na porządku dziennym. Zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych recenzji „Sługi Krwi” i „

Joker. Polowania na klauna - recenzja - EGMONT

 


"Joker. Polowanie na klauna" to fascynujący komiks z serii DC autorstwa Jamesa Tyniona IV, który przedstawia niewątpliwie najbardziej znanego i jednocześnie przerażającego złoczyńcę wszechczasów - Jokera.

Fabuła "Jokera. Polowanie na klauna" koncentruje się na postaci Jima Gordona, który jest zmuszony współpracować z rodziną Billego Sampsona, który zginął w ataku na Arkham.  Zadaniem Gordona jest schwytanie tytułowego klauna. A dokładniej schwytanie i zabicie tytułowego klauna, a nagroda jest spora bo aż 25 milionów dolarów! Jest to trudna i niebezpieczna misja, ale Gordon stara się pokonać demony przeszłości, by stanąć oko w oko z własnym strachem i lękiem. W trakcie opowieści poznajemy różne wątki oraz poboczne postacie, które dodają głębi historii.

Tynion IV zdecydowanie postawił na rozbudowanie psychologiczne postaci, co jest jednym z największych atutów tego komiksu. Pokazuje on, jak ważna jest walka z własnym strachem, który niekontrolowany może prowadzić do porażki. Nie brakuje tu również zwrotów akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu do samego końca.

Grafika w "Joker. Polowanie na klauna" jest wyrazista i klimatyczna, dzięki czemu świetnie oddaje mroczną atmosferę Gotham City. Ilustracje są szczegółowe, a postacie charakterystyczne, co z pewnością przypadnie do gustu fanom DC.


Podsumowując, "Joker. Polowanie na klauna" to komiks, który warto przeczytać nie tyle  ze względu na obecność kultowego Jokera, ale również z uwagi na rozbudowaną i intrygującą fabułę. Autorowi udało się stworzyć dzieło, które zaskakuje, przeraża i zmusza do zastanowienia nad własnym strachem oraz pokonywaniem przeszkód. Warto zatem sięgnąć po tę pozycję, by przeżyć niesamowitą przygodę w mrocznym świecie Gotham City.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń