Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Joker. Polowania na klauna - recenzja - EGMONT

 


"Joker. Polowanie na klauna" to fascynujący komiks z serii DC autorstwa Jamesa Tyniona IV, który przedstawia niewątpliwie najbardziej znanego i jednocześnie przerażającego złoczyńcę wszechczasów - Jokera.

Fabuła "Jokera. Polowanie na klauna" koncentruje się na postaci Jima Gordona, który jest zmuszony współpracować z rodziną Billego Sampsona, który zginął w ataku na Arkham.  Zadaniem Gordona jest schwytanie tytułowego klauna. A dokładniej schwytanie i zabicie tytułowego klauna, a nagroda jest spora bo aż 25 milionów dolarów! Jest to trudna i niebezpieczna misja, ale Gordon stara się pokonać demony przeszłości, by stanąć oko w oko z własnym strachem i lękiem. W trakcie opowieści poznajemy różne wątki oraz poboczne postacie, które dodają głębi historii.

Tynion IV zdecydowanie postawił na rozbudowanie psychologiczne postaci, co jest jednym z największych atutów tego komiksu. Pokazuje on, jak ważna jest walka z własnym strachem, który niekontrolowany może prowadzić do porażki. Nie brakuje tu również zwrotów akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu do samego końca.

Grafika w "Joker. Polowanie na klauna" jest wyrazista i klimatyczna, dzięki czemu świetnie oddaje mroczną atmosferę Gotham City. Ilustracje są szczegółowe, a postacie charakterystyczne, co z pewnością przypadnie do gustu fanom DC.


Podsumowując, "Joker. Polowanie na klauna" to komiks, który warto przeczytać nie tyle  ze względu na obecność kultowego Jokera, ale również z uwagi na rozbudowaną i intrygującą fabułę. Autorowi udało się stworzyć dzieło, które zaskakuje, przeraża i zmusza do zastanowienia nad własnym strachem oraz pokonywaniem przeszkód. Warto zatem sięgnąć po tę pozycję, by przeżyć niesamowitą przygodę w mrocznym świecie Gotham City.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń