Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Strażnicy Galaktyki: Czyli zostaliśmy my – Nowe akdokosmicznych bohaterów - recenzja - EGMONT

"Strażnicy Galaktyki: Czyli zostaliśmy my" to kolejna odsłona przygód znanej grupy kosmicznych herosów z Marvela, tym razem pod rządami Al Ewinga i z udziałem rysowników Juana Cabala Niny Vakueva, Belena Ortegi oraz Chrisa Sprouse'a. Ewing przedstawia nam nieco odmienne oblicze Strażników. To już nie tylko ekipa, ale przede wszystkim rodzina. Rodzina, która potrzebuje odpoczynku. Jak się jednak domyślacie nie będzie im to dane. Pojawiło się bowiem nowe zagrożenie – odrodzeni pełni szału bogowie Olimpu. Misja nie tylko niebezpieczna, ale niosąca ze sobą ogromne piętno/

Al Ewing daje Strażnikom Galaktyki nową jakość. Intrygujące wydarzenia i ich skutki mocno oddziaływają zarówno na bohaterów jak i czytelnika. Wątki osobiste bohaterów dodają historii głębi przedstawionym wydarzeniom, a jednocześnie ciekawa koncepcja ataku olimpijskich bogów nadaje historii odpowiednie tempo i dynamikę..

Jeśli chodzi o warstwę wizualną to rysunki wszystkich rysowników stoją na bardzo wysokim poziomie. Możemy cieszyć się dynamicznymi scenami walk, równocześnie doceniając szczegółowość i staranność rysunków oraz spokój i głębię tych bardziej osobistych wydarzeń dla naszych bohaterów..

Podsumowując, "Strażnicy Galaktyki: Czyli zostaliśmy my" to udany komiks, który wprowadza nową jakość do historii znanej grupy kosmicznych bohaterów. Al Ewing udowadnia, że potrafi wprowadzić oryginalność do dobrze znanych postaci, jednocześnie nie tracąc tego, co sprawiło, że pokochaliśmy ich przygody. 

Solidna fabuła oraz świetna warstwa wizualna sprawiają, że ten komiks jest pozycją wartą uwagi dla fanów Marvela oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komiksowym uniwersum. W "Strażnicy Galaktyki: Czyli zostaliśmy my" znajdziemy więc zarówno elementy zaskakujące, jak i te dobrze znane fanom, co sprawia, że lektura staje się niezwykle satysfakcjonująca i trudno oderwać się od niej. Warto dać szansę tej nowej odsłonie Strażników Galaktyki, gdyż może przekonać nie tylko wielbicieli serii, ale również nowych czytelników, którzy dotąd nie mieli okazji poznać tych kosmicznych bohaterów.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń