Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

"Krzyk ciszy" Jolanta Bartoś


Muszę przyznać, że horrory/thrillery psychologiczne, zwłaszcza te, w których bohaterami są dzieci zawsze czytam z pewną obawą. Ta powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron.  Mimo, że były momenty straszne, mroczne i przerażające przeczytałam ją z zapartym tchem.

Poznajemy główną bohaterkę, Barbarę, znaną lekarkę, która remontuje odzyskany dworek w Jaraczewie. Zaprzyjaźnia się tam z chłopcem, który pewnego dnia znika... Oskarżona przez matkę dziecka  Barbara, wyjeżdża później do Stanów i po latach wraca z bardzo podobnym chłopcem, który jest w wieku, w którym byłby zaginiony Mareczek.

Książka pełna emocji, pokazująca jak daleko może się posunąć matka, która utraciła dziecko. Do jakiego ludzkiego obłędu może  doprowadzić splot wydarzeń i do czego mogą posunąć się ludzie. Powieść pełna zagadek, ludzkich tragedii, skomplikowanych relacji międzyludzkich, często opartych na pomówieniach, ale też zjawisk niewyjaśnionych, mrocznych tajemnic. Czasem wstrząsająca, bo pokazuje krzywdę dziecka oraz to, że życie ludzkie jest kruche i wystarczy chwila, by wydarzyła się prawdziwa tragedia.

Książka warta uwagi, warta przeczytania, na pewno pozostanie w pamięci na dłużej i skłoni do refleksji, tym bardziej, że zakończenie jest zaskakujące.
EJ

Współpraca reklamowa. Egzemplarz powieści został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa ZYSK I S-KA, Wydawnictwo ZYSK I S-KA nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu ZYSK I S-KA za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń