Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

"Krzyk ciszy" Jolanta Bartoś


Muszę przyznać, że horrory/thrillery psychologiczne, zwłaszcza te, w których bohaterami są dzieci zawsze czytam z pewną obawą. Ta powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron.  Mimo, że były momenty straszne, mroczne i przerażające przeczytałam ją z zapartym tchem.

Poznajemy główną bohaterkę, Barbarę, znaną lekarkę, która remontuje odzyskany dworek w Jaraczewie. Zaprzyjaźnia się tam z chłopcem, który pewnego dnia znika... Oskarżona przez matkę dziecka  Barbara, wyjeżdża później do Stanów i po latach wraca z bardzo podobnym chłopcem, który jest w wieku, w którym byłby zaginiony Mareczek.

Książka pełna emocji, pokazująca jak daleko może się posunąć matka, która utraciła dziecko. Do jakiego ludzkiego obłędu może  doprowadzić splot wydarzeń i do czego mogą posunąć się ludzie. Powieść pełna zagadek, ludzkich tragedii, skomplikowanych relacji międzyludzkich, często opartych na pomówieniach, ale też zjawisk niewyjaśnionych, mrocznych tajemnic. Czasem wstrząsająca, bo pokazuje krzywdę dziecka oraz to, że życie ludzkie jest kruche i wystarczy chwila, by wydarzyła się prawdziwa tragedia.

Książka warta uwagi, warta przeczytania, na pewno pozostanie w pamięci na dłużej i skłoni do refleksji, tym bardziej, że zakończenie jest zaskakujące.
EJ

Współpraca reklamowa. Egzemplarz powieści został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa ZYSK I S-KA, Wydawnictwo ZYSK I S-KA nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu ZYSK I S-KA za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń