Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Awkilonu - Krasnoludy, tom 5. Tiss z Bractwa Tarczy - recenzja

  Dzięki wydawnictwu Egmont wracamy do rozległego świata Awkilonu i do krasnoludów z Bractwa Tarczy. Krasnoludy to jedna z dominujących cywilizacyjnie ras, która jednocześnie stoi w obliczu nieustannych najazdów ze strony krwiożerczych ogrów i orków, jak również doświadcza zachłanności ludzi.  W piątym już tomie przygód tej rasy poznajemy Tiss, córkę Brahma - renomowanego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. Pomimo odwiecznej tradycji nieprzyjmowania kobiet do armii w jej rodzinnym mieście, Tiss, po tragicznym incydecnie z młodszym bratem, postanawia przełamać te bariery i spełnić swoje pragnienie o karierze w wojsku i wykazania się przed oczyma ojca. Autorzy świata Akwilonu - Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry - mistrzowsko go kreują, wypełniając bogatymi detalami i historiami. Ich talent w tworzeniu pełnych napięcia scenariuszy jest wyraźnie widoczny, a opowieść Jarry’ego o Tiss staje się inspirującym manifestem siły i determinacji. Przez cały komiks czytelnik jest wciągany w wir e

Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości - recenzja

 


W Międzywymiarowej Lidze Sprawiedliwości to wstęp do Mrocznego Kryzysu. Historia koncentruje się tutaj na działaniach specyficznej grupy bohaterów działających w ramach wspomnianej wcześniej Międzywymiarowej Ligi Sprawiedliwości i ich wysiłkach mających na celu zlokalizowanie Barry'ego Allena, który zniknął z Multiversum DC.

 

Mamy tutaj naprawdę ciekawą grupę superbohaterów takich jak Superman z Ziemi 23, Batman – Thomas Wayne, Kapitan Marchewa z Ziemi 26 czy np. chińska Flash, która ma zastąpić Barry’ego Allena. Poznajemy także Doktora Multiverse, Thunderera, czy też Dino-Copa i wielu innych. Jak widzicie jest różnorodnie i ciekawie. Nie będę rozpisywać się o kolejnych postaciach, przyjemność z ich poznawania pozostawię Wam podczas lektury komiksu.

 

Nasza specyficzna drużyna musi zmierzyć się z prawdziwym Darkseidem i udaremnić jego plany sprowadzenia zagłady na wszystkie znane wszechświaty. Jak się jednak okazuje nie wszystko może być tu takie oczywiste jak się początkowo wydaje i możliwe, że działania Darkseida nie są najgorszą opcją, która może nas spotkać.

 

Komiks ten z pewnością jest bardzo ciekamy, ma wciągającą fabułę, mnóstwo ciekawych mniej lub bardziej znanych postaci co jest dla mnie plusem. Czyta się go naprawdę dobrze, z chęcią poznawałem kolejne wydarzenia, zwroty akcji, poznawałem kolejne postaci i śledziłem ich poczynania. Muszę jednak powiedzieć wprost, że z całą pewnością nie jest to komiks dla każdego. Szczególnie dla nowych czytelników DC będzie on bardzo kłopotliwy i niezrozumiały. Ci zaś którzy śledzą kolejne wydarzenia z DC lub chociaż starają się orientować co dzieje się w kolejnych seriach odnajdą się jak ryba w wodzie.

 

Osobiście komiks ten zaliczam na duży plus, dał mi on wiele frajdy. Lubię alternatywne postaci znanych bohaterów, a tych tutaj kilku spotkamy, szczególnie chińska Flash zrobiła na mnie dobre wrażenie i z chęcią poznałbym jej losy.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń