Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości - recenzja

 


W Międzywymiarowej Lidze Sprawiedliwości to wstęp do Mrocznego Kryzysu. Historia koncentruje się tutaj na działaniach specyficznej grupy bohaterów działających w ramach wspomnianej wcześniej Międzywymiarowej Ligi Sprawiedliwości i ich wysiłkach mających na celu zlokalizowanie Barry'ego Allena, który zniknął z Multiversum DC.

 

Mamy tutaj naprawdę ciekawą grupę superbohaterów takich jak Superman z Ziemi 23, Batman – Thomas Wayne, Kapitan Marchewa z Ziemi 26 czy np. chińska Flash, która ma zastąpić Barry’ego Allena. Poznajemy także Doktora Multiverse, Thunderera, czy też Dino-Copa i wielu innych. Jak widzicie jest różnorodnie i ciekawie. Nie będę rozpisywać się o kolejnych postaciach, przyjemność z ich poznawania pozostawię Wam podczas lektury komiksu.

 

Nasza specyficzna drużyna musi zmierzyć się z prawdziwym Darkseidem i udaremnić jego plany sprowadzenia zagłady na wszystkie znane wszechświaty. Jak się jednak okazuje nie wszystko może być tu takie oczywiste jak się początkowo wydaje i możliwe, że działania Darkseida nie są najgorszą opcją, która może nas spotkać.

 

Komiks ten z pewnością jest bardzo ciekamy, ma wciągającą fabułę, mnóstwo ciekawych mniej lub bardziej znanych postaci co jest dla mnie plusem. Czyta się go naprawdę dobrze, z chęcią poznawałem kolejne wydarzenia, zwroty akcji, poznawałem kolejne postaci i śledziłem ich poczynania. Muszę jednak powiedzieć wprost, że z całą pewnością nie jest to komiks dla każdego. Szczególnie dla nowych czytelników DC będzie on bardzo kłopotliwy i niezrozumiały. Ci zaś którzy śledzą kolejne wydarzenia z DC lub chociaż starają się orientować co dzieje się w kolejnych seriach odnajdą się jak ryba w wodzie.

 

Osobiście komiks ten zaliczam na duży plus, dał mi on wiele frajdy. Lubię alternatywne postaci znanych bohaterów, a tych tutaj kilku spotkamy, szczególnie chińska Flash zrobiła na mnie dobre wrażenie i z chęcią poznałbym jej losy.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń