Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

ESCAPE ROOM: Tajemnica Eldorado - FOXGAMES - RecenzjaPo miłych doświadczeniach związanych z grami z serii Escape Room od wydawnictwa FOXGAMES, nie mieliśmy wątpliwości, że musimy zagrać w kolejną przygodę. Tym razem w nasze ręce trafiła „Tajemnica Eldorado”. W grze wcielacie się w grupę badaczy poszukujących legendarnego złotego miasta. Lata poszukiwań nie przyniosły skutku, zmęczeni i rozczarowani podejmujecie decyzję o powrocie do domu. Jednak w trakcie podróży nie wszystko idzie tak, jak powinno, wasz samolot ulega wypadkowi. Cudem ocalali trafiacie do dżungli, gdzie czeka na was mnóstwo niebezpieczeństw. W tym momencie rozpoczyna się wasza właściwa przygoda, od teraz to od waszych decyzji zależy, jak szybko znajdziecie drogę do domu, oraz czy wrócicie w chwale i bogactwie.
Służyć nam będą do tego oczywiście karty z zagadkami, przez które musimy przebrnąć, karty ekwipunku, tajemnicza broszura oraz karty podpowiedzi. Te ostatnie zostały świetnie wplecione w świat rozgrywki, co mocno podbiło klimat naszej podróży, wielkie brawa za rozwiązanie.Zagadki w porównaniu z poprzednimi tytułami to kolejna zmiana „in plus”. Przeszkody i ich rozwiązania są ciekawsze, wymagają więcej kombinowania, spostrzegawczości, a nawet sprawności manualnej. Uwierzcie mi, „Tajemnica Eldorado” to zupełnie inne podejście do tematu, zagadki są znacznie bardziej zróżnicowane, a ich rozwiązania niejednokrotnie mogą was zaskoczyć. Co mnie ucieszyło, podpowiedzi do rozwiązań zagadek znajdziemy nie tylko w ich treści i grafikach, czy na kartach ekwipunku, ale również na pozostałych kartach, teoretycznie niezwiązanych z daną łamigłówką. Naprawdę tworzy to świetny klimat, który jest ważnym elementem rozgrywki. A ten naprawdę czuć na każdym kroku. Tworzą go nie tylko grafiki na kartach, ale również opisy tychże. Zdarzały się sytuacje, w których zastanawialiśmy się którą ścieżką podążyć dalej, „czy nasze zasoby wystarczą?”, „może jeszcze poczekać?”. Można powiedzieć, że gra ta ma nie tylko aspekty przygody, ale również survivalu. Musimy podejmować decyzje związane nie tylko z rozwiązaniem kolejnych zagadek, ale również dobrze rozporządzać swoim ekwipunkiem. W żadnym z poprzednich tytułów nie odczuwaliśmy napięcia oraz konsekwencji naszych decyzji tak, jak w „Tajemnicach Eldorado”. Powiem szczerze, ten temat Escape Roomu wydawał mi się najmniej interesujący, jednak grafiki, opisy, zagadki i ogólna otoczka sprawiły, że wciągnąłem się w wykreowany świat południowoamerykańskiej dżungli. Z napięciem czekałem na wynik rozwiązań łamigłówek, efekty kart oraz kolejne etapy przedstawionej historii. W trakcie rozgrywki miałem wrażenie, że wszystko jest przemyślane, odpowiednio ze sobą powiązane, nasza przygoda stawała się wręcz prawdziwa. Można powiedzieć, że odczucia podczas rozgrywki, namacalny klimat, przypominały te z fizycznego Escape Roomu.
Mimo, że poprzednie tytuły z serii Escape Room od FOXGAMES były przyjemnym doświadczeniem, to „Tajemnica Eldorado” mnie zaskoczyła. Zaskoczyła jeszcze ciekawszymi zagadkami, nowymi rozwiązaniami oraz świetnym klimatem. Uważam, że poznanie tej historii to dobrze i mile spędzony czas, zarówno dla fanów Escape Roomów jak i miłośników planszówek, którzy nie mieli styczności z „pokojami”. Zdecydowanie jest to dla mnie najlepszy Escape Room z serii i naprawdę warto przeżyć tę przygodę.

Zobacz również:
Escape room. Podróż w czasie.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń