Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Opowieść podręcznej (2017-) 1 sezon


Opowieść podręcznej (2017-) 1 sezon
gatunek: dramat, Sci-Fi


Na fali zainteresowania trzecim sezonem „Opowieści podręcznej” postanowiłam zaabsorbować się ową kontrowersyjną produkcją. Nie czytałam o niej zbyt wiele, nie analizowałam opinii, nie miałam okazji spotkać się z twórczością Margaret Atwood. Chciałam podejść do pierwszego sezonu z niewyrobionym własnym zdaniem i przekonać się, czy naprawdę aż tak warto. Po dziesięciu odcinkach stwierdzam, że po prostu trzeba obejrzeć ten serial. Przy oglądaniu zaś zachować należy zimną krew, ponieważ każdy odcinek szokuje i przeraża, doprowadzając do bezustannej burzy myśli w głowie. Ten dramat i Sci-Fi to dla mnie rasowy horror. To okropnie brutalna antyutopijna  wizja przyszłości. Życie podręcznych to  najgorszy z możliwych koszmarów. Na filmwebie 44 563 głosów przy ocenie 8,2 – to mówi w 100%, że jest to ewidentnie coś niesamowitego. 

Okropność, za okropnością. Zimne zasady, które niwelują jakiekolwiek prawa człowieka, prawa kobiet. W tym wszystkim chory porządek, który niszczy wszystko małymi kroplami. Straszna sceneria świata, który zawsze może stać się rzeczywistością.
Pełnia emocji. Każdy z odcinków naprawdę szokuje. Każdy z odcinków przeraża swoim przekazem. To serial dla ludzi o mocnych nerwach. To produkcja, o której naprawdę nigdy się nie zapomni.
Obłęd w oczach. Widać go na twarzy każdej podręcznej. Ten ból maluje całą scenerię pierwszego sezonu. W oczach widać wszystko. Główna bohaterka doskonale wcieliła się w swoją rolę.
Wydawać by się mogło, że to tylko film. Że to nie rzeczywistość. Wystarczy jednak poszperać w Internecie, by zrozumieć, że poniekąd już żyjemy w serialowej rzeczywistości. Pewnie dlatego dawka emocji jest tak ogromna. Powieść Margaret Atwood, w której reżim i ortodoksja to jedno, choć napisana już dawno, nadal jest tematem aktualnym.
Ingerencja w osobistą przestrzeń. Najbardziej przeraziła mnie wizja, że wystarczy chwila, by stracić wszystko – stracić siebie. To kwestia minut, a Twój świat staje się zagruzowany i odrealniony. Zdehumanizowanie uderza w twarz, a Ty musisz iść i nie poddawać się. Ukazane zaś w serialu akty słabości naprawdę niezwykle mocno trafiają w sedno. Są straszne!
Ewidentnym plusem, jest dobranie muzyki. Szczególnie w ostatnim odcinku pierwszego sezonu. Uwierzcie mi, coś świetnego.

Zabieram się za drugi sezon. Jak tylko skończę dopiszę tutaj coś jeszcze.

Zobacz również:
- Opowieść podręcznej (2017-) 2 sezon

Źródło zdjęcia: https://www.antyradio.pl/Film/Seriale/Opowiesci-podrecznej-3-serwis-Hulu-zamowil-3-sezon-serialu-22296

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń