Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

"Kobieta w masce" Dorian Zawadzki


"Kobieta w masce"
Dorian Zawadzki
Wydawnictwo Replika
Recenzja przedpremierowa
Premiera: 10 marca 2020 roku


„Kobieta w masce” to mocna literatura. Dobitnie pochłania czytelnika. Jest wyjątkowa i bardzo odmienna od tego, co spotkamy na półkach w księgarniach. Zbyt wiele nie można też o niej mówić, by nie zdradzić tego, co najistotniejsze i najciekawsze, a że akcja szybko mknie do przodu, a każda sytuacja ma ogromne znaczenie, to lektura jest niebywale wciągająca. Po świetnym „Selekcjonerze” Pana Doriana Zawadzkiego, trafiamy znowu na dobrze nakreślonych i charakternych bohaterów. To główny atut „Kobiety w masce”. 

Akcja dzieje się w nieodległej przyszłości. Wizja jest dość przerażająca, życie po katastrofie klimatycznej jaką jest globalne ocieplenia przynosi wiele trudności. Podczas lektury przenosimy się do garnizonu w Fort Salem. Jest to baza, w której prym wiodą silne kobiety. Jeśli zaś grupa tak dominujących kobiet to i problemy i intrygi są mocne i naprawdę skomplikowane. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie doskonała snajperka, niedawno przydzielona do Bazy Korpusu Sił Powietrznych. Zwęglone zwłoki młodej kobiety wywołują burzę w wydawałoby się poukładanej jednostce. Zagadka makabrycznej zbrodni spada na barki członkini Wojskowego Wydziału Śledczego. Leah Marsh napotyka jednak na zmowę milczenia. Kłamstwa tworzą ścianę nie do przebicia. Każdy jest podejrzany. Zagadka wydaje się być zbyt skomplikowana. Tutaj akcja naprawdę wciąż płynnie brnie do przodu. Czy zaistniałe okoliczności zmuszą śledczą do poświęcenia się w imię autorytetu armii? 

To książka dla czytelników o mocnych nerwach; dla fanów kryminałów wypełnionych oryginalną fabułą i postaciami, które są wyraziście charakterystyczne; dla tych, którzy uwielbiają spotkać się wieczorem przy dobrej sensacji, bo „Kobieta w masce” to książka mocna i jedyna w swoim rodzaju. Odnajdą się w tym klimacie też Ci, którzy fascynują się psychologią człowieka, ponieważ wiele tutaj analizy ludzkich wyborów w sytuacjach trudnych i podbramkowych. Mam nadzieję, że znajdujecie się w grupie docelowej i sięgnięcie po nowość Pana Doriana Zawadzkiego. Po świetnym „Selekcjonerze” miałam wysokie wymagania i naprawdę się nie zawiodłam.

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Replika, a już teraz zapraszamy na wywiad z autorem książki, który niebawem pojawi się na naszej stronie.

Zobacz również:
- "Selekcjoner" Dorian Zawadzki

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń