Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zwycięstwo - recenzja - EGMONT

Rosyjska agresja na Ukrainę w każdym z nas odbiła swoje piętno. Każdy z nas w jakiś sposób przeżywał to co działo i dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nic dziwnego zatem, że znalazły się osoby, które uczucia te przelały na karty komiksu. Tak powstał zbiór komiksowych opowieści „Zwycięstwo”. Znajdziemy tutaj dziewięć mniej lub bardziej znanych historii ze wschodniego frontu. Przypomnimy sobie np. postaci fikcyjne jak „Duch Kijowa”, który napawał strachem rosyjskich lotników, zobaczymy przygodę traktorka, który holował czołg, weźmiemy udział w obronie Wyspy Węży czy też poznamy drogę kradzionej lodówki na tereny Syberii. Każda z opowieści ma inny wydźwięk, styl artystyczny, ton wydarzeń. Znajdziemy tutaj zarówno trochę baśni, fantastyki jak i realnej walki. Oczywiście każdy z komiksów ma wydźwięk propagandowy czego oczywiście należało się spodziewać po tego typu tytule. Znajdziemy tutaj propagandowe historie ku pokrzepieniu serc, obrazujące bohaterską walkę z najeźdźcą, jak i ośmies

"Kobieta w masce" Dorian Zawadzki


"Kobieta w masce"
Dorian Zawadzki
Wydawnictwo Replika
Recenzja przedpremierowa
Premiera: 10 marca 2020 roku


„Kobieta w masce” to mocna literatura. Dobitnie pochłania czytelnika. Jest wyjątkowa i bardzo odmienna od tego, co spotkamy na półkach w księgarniach. Zbyt wiele nie można też o niej mówić, by nie zdradzić tego, co najistotniejsze i najciekawsze, a że akcja szybko mknie do przodu, a każda sytuacja ma ogromne znaczenie, to lektura jest niebywale wciągająca. Po świetnym „Selekcjonerze” Pana Doriana Zawadzkiego, trafiamy znowu na dobrze nakreślonych i charakternych bohaterów. To główny atut „Kobiety w masce”. 

Akcja dzieje się w nieodległej przyszłości. Wizja jest dość przerażająca, życie po katastrofie klimatycznej jaką jest globalne ocieplenia przynosi wiele trudności. Podczas lektury przenosimy się do garnizonu w Fort Salem. Jest to baza, w której prym wiodą silne kobiety. Jeśli zaś grupa tak dominujących kobiet to i problemy i intrygi są mocne i naprawdę skomplikowane. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie doskonała snajperka, niedawno przydzielona do Bazy Korpusu Sił Powietrznych. Zwęglone zwłoki młodej kobiety wywołują burzę w wydawałoby się poukładanej jednostce. Zagadka makabrycznej zbrodni spada na barki członkini Wojskowego Wydziału Śledczego. Leah Marsh napotyka jednak na zmowę milczenia. Kłamstwa tworzą ścianę nie do przebicia. Każdy jest podejrzany. Zagadka wydaje się być zbyt skomplikowana. Tutaj akcja naprawdę wciąż płynnie brnie do przodu. Czy zaistniałe okoliczności zmuszą śledczą do poświęcenia się w imię autorytetu armii? 

To książka dla czytelników o mocnych nerwach; dla fanów kryminałów wypełnionych oryginalną fabułą i postaciami, które są wyraziście charakterystyczne; dla tych, którzy uwielbiają spotkać się wieczorem przy dobrej sensacji, bo „Kobieta w masce” to książka mocna i jedyna w swoim rodzaju. Odnajdą się w tym klimacie też Ci, którzy fascynują się psychologią człowieka, ponieważ wiele tutaj analizy ludzkich wyborów w sytuacjach trudnych i podbramkowych. Mam nadzieję, że znajdujecie się w grupie docelowej i sięgnięcie po nowość Pana Doriana Zawadzkiego. Po świetnym „Selekcjonerze” miałam wysokie wymagania i naprawdę się nie zawiodłam.

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Replika, a już teraz zapraszamy na wywiad z autorem książki, który niebawem pojawi się na naszej stronie.

Zobacz również:
- "Selekcjoner" Dorian Zawadzki

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń