Przejdź do głównej zawartości

Polecane

“Catwoman. Samotne Miasto” - recenzja - EGMONT

“Jedna z najpełniejszych, tętniących życiem i najlepiej przemyślanych opowieści z Gotham City w ostatnim czasie… potencjalny współczesny klasyk”. - SKTCHD “Kiedy komiks naprawdę działa, jest w nim nienamacalna magia… czułem ją przez całą lekturę tego cudownego komiksu. 10/10” - Comics Bookcase Za “najlepszy, osadzony w Gotham, komiks ostatnich lat” ,dzieło Chianga uznał także Michał Chudoliński z Gotham w Deszczu (wspominał o tym w wywiadzie dla nas - Wywiad z Michałem Chudolińskim ) Ja, na wstępie, przyznam - “Catwoman. Samotne Miasto” to komiks bardzo dobry… ale z tym “współczesnym klasykiem” czy “10/10” bym nie przesadzał. ;-) Cliff Chiang to ciekawy autor, który przemierzył drogę… zasadniczo odwrotną do innych twórców. Zaczynał jako zastępca redaktora DC Comics… by zostać ilustratorem. “Catwoman. Samotne Miasto” to w pełni jego dzieło - sam przygotował scenariusz, dialogi oraz rysunki. Od tego ostatniego może rozpocznijmy - rysunki Chianga są na wysokim poziomie; miło patrzyło się

"Kobieta w masce" Dorian Zawadzki


"Kobieta w masce"
Dorian Zawadzki
Wydawnictwo Replika
Recenzja przedpremierowa
Premiera: 10 marca 2020 roku


„Kobieta w masce” to mocna literatura. Dobitnie pochłania czytelnika. Jest wyjątkowa i bardzo odmienna od tego, co spotkamy na półkach w księgarniach. Zbyt wiele nie można też o niej mówić, by nie zdradzić tego, co najistotniejsze i najciekawsze, a że akcja szybko mknie do przodu, a każda sytuacja ma ogromne znaczenie, to lektura jest niebywale wciągająca. Po świetnym „Selekcjonerze” Pana Doriana Zawadzkiego, trafiamy znowu na dobrze nakreślonych i charakternych bohaterów. To główny atut „Kobiety w masce”. 

Akcja dzieje się w nieodległej przyszłości. Wizja jest dość przerażająca, życie po katastrofie klimatycznej jaką jest globalne ocieplenia przynosi wiele trudności. Podczas lektury przenosimy się do garnizonu w Fort Salem. Jest to baza, w której prym wiodą silne kobiety. Jeśli zaś grupa tak dominujących kobiet to i problemy i intrygi są mocne i naprawdę skomplikowane. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie doskonała snajperka, niedawno przydzielona do Bazy Korpusu Sił Powietrznych. Zwęglone zwłoki młodej kobiety wywołują burzę w wydawałoby się poukładanej jednostce. Zagadka makabrycznej zbrodni spada na barki członkini Wojskowego Wydziału Śledczego. Leah Marsh napotyka jednak na zmowę milczenia. Kłamstwa tworzą ścianę nie do przebicia. Każdy jest podejrzany. Zagadka wydaje się być zbyt skomplikowana. Tutaj akcja naprawdę wciąż płynnie brnie do przodu. Czy zaistniałe okoliczności zmuszą śledczą do poświęcenia się w imię autorytetu armii? 

To książka dla czytelników o mocnych nerwach; dla fanów kryminałów wypełnionych oryginalną fabułą i postaciami, które są wyraziście charakterystyczne; dla tych, którzy uwielbiają spotkać się wieczorem przy dobrej sensacji, bo „Kobieta w masce” to książka mocna i jedyna w swoim rodzaju. Odnajdą się w tym klimacie też Ci, którzy fascynują się psychologią człowieka, ponieważ wiele tutaj analizy ludzkich wyborów w sytuacjach trudnych i podbramkowych. Mam nadzieję, że znajdujecie się w grupie docelowej i sięgnięcie po nowość Pana Doriana Zawadzkiego. Po świetnym „Selekcjonerze” miałam wysokie wymagania i naprawdę się nie zawiodłam.

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Replika, a już teraz zapraszamy na wywiad z autorem książki, który niebawem pojawi się na naszej stronie.

Zobacz również:
- "Selekcjoner" Dorian Zawadzki

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń