Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Star Wars. Wielka Republika: Koniec Jedi - recenzja - EGMONT

  „Koniec Jedi” to trzeci tom serii, która ma miejsce w czasach Wielkiej Republiki. Zawsze interesował mnie ten okres ponieważ historie w nim zawarte muszą przynieść nam coś nowego. Nie mamy tutaj czerpania garściami motywów z filmów i powielania znanych już historii. Pierwsze pięć zeszytów zawartych w tomie to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszej i drugiej części eventu, w których obserwujemy walkę Jedi z Nihilami. Walce podkreślmy niełatwej, bo od początku tego tomu Jedi mają mnóstwo kłopotów, walka nie należy do najprostrzych, a dodatkowo każdy z bohaterów musi walczyć z własnymi słabościami. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, mamy sporo akcji i walki co pasuje do głównej linii fabularnej. Scenarzysta nie pozwala nam się nudzić (i dobrze) ani na chwilę, jesteśmy w ciągłym biegu bez ani chwili wytchnienia. Ten ciągły bieg bez chwili odpoczynku udziela się również głównym bohaterom, ciągła walka i stan zagrożenia ukazuje ich cechy, których wcześniej nie znaliśmy i ukazuje ich

To już rok!
Gdy jeszcze miesiąc temu zastanawiałem się co napisać z okazji pierwszej rocznicy powstania bloga, świat wyglądał zupełnie inaczej, a plany ekipy Pokoju Geeka na świętowanie były zacne. No cóż, wystarczy wspomnieć chociażby planowany pokaz fajerwerków w całym mieście, przemówienie Prezydenta i Premiera RP, otwarcie kina 10D w Aleksandrowie, przecięcie wstęgi rozpoczynające budowę Łuku Triumfalnego na naszą cześć, nadanie Miejskiemu Centrum Kultury imienia „Pokoju Geeka”, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Niestety, obecna sytuacja wygląda jak wygląda, przez wzgląd na bezpieczeństwo tłumów, które zapowiedziały swoją obecność, postanowiliśmy odwołać imprezę.

Nie zmienia to jednak faktu, że radujemy się tym rokiem spędzonym z Wami. Musimy przyznać wprost, że prowadzenie bloga mocno zmieniło nasze codzienne przyzwyczajenia, dzień wygląda zupełnie inaczej niż przed erą Pokoju Geeka. Staramy się w miarę regularnie przedstawiać Wam nasze opinie, nie ukrywamy, że wymaga to dużego zaangażowania czasowego, a wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Nie zmienia to jednak faktu, że ta włożona przez nas praca popłaca i korzyści, które płyną z prowadzenia bloga są nieproporcjonalnie większe.

Chodzi tutaj przede wszystkim o poznanych ludzi. Prowadzenie bloga pozwoliło nam poznać masę fascynujących osób, pełnych pasji i zaangażowania. Bez prowadzenia bloga nie poznalibyśmy takich osób jak Lidka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechocinku, ekipy Klubu Gier Niekomputerowych, Pauliny i Łukasza prowadzących „Gry planszowe Łukasza i Pauliny”, Marzeny i Jakuba z POLA Magnetic Game, ekip z What the Frog, Lupo Art, Lacerta, Smart Flamingo, Nieźle Zgrane i wielu, wielu innych. Dziękujemy Wam za każde spotkanie, rozmowę, udzieloną pomoc, jesteście wielcy :)

Prowadzenie bloga pozwoliło nam również poznać wiele nowych tytułów gier i książek. Chcemy bardzo podziękować wszystkim wydawnictwom, które nawet choć przez chwilę współpracowały z nami przez ten rok prowadzenia bloga: Wydawnictwo Dragon, Sekcja Literacka LOGRUS, Dom Wydawniczy REBIS, Fabryka Słów, Granna, Foxgames, Hexy Studio, Wydawnictwo Pauza, What the Frog, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Portal Games, Baldar, Replika, Wydawnictwo Niezwykłe. Jesteście wielcy! DZIĘ KU JE MY!

Na koniec nie wypadałoby podziękować wszystkim, którzy wraz z nami organizowali różnego rodzaju spotkania. Dziękujemy Oratorium Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim za cykl spotkań planszówkowych dla najmłodszych, Kawiarence Irence za współprowadzenie „Spotkań z książką”, Grajfer za współorganizowanie pokazu gry POLA Magnetic Game, ekipie What the Frog za współorganizowanie i ufundowanie nagród w turnieju w grę Elekt oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechocinku za współorganizowanie turnieju w grę Elekt oraz współorganizowanie Ciechocińskich Spotkań Planszówkowych :)


Ale kim byśmy byli gdybyśmy tylko brali od innych? ;) Już jutro z okazji pierwszej rocznicy istnienia bloga pojawi się KONKURS. Już dziś zapraszamy do udziału :)


Jeszcze raz dziękujemy za wszystko i zachęcamy do obserwowania naszych dalszych poczynań, mamy nadzieję, że nasza praca daje Wam choć cień radości i pomaga w podejmowaniu planszówkowych i książkowych decyzji. Każdy wasz „like”, udostępnienie, komentarz to największa nagroda :)

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń