Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

To już rok!
Gdy jeszcze miesiąc temu zastanawiałem się co napisać z okazji pierwszej rocznicy powstania bloga, świat wyglądał zupełnie inaczej, a plany ekipy Pokoju Geeka na świętowanie były zacne. No cóż, wystarczy wspomnieć chociażby planowany pokaz fajerwerków w całym mieście, przemówienie Prezydenta i Premiera RP, otwarcie kina 10D w Aleksandrowie, przecięcie wstęgi rozpoczynające budowę Łuku Triumfalnego na naszą cześć, nadanie Miejskiemu Centrum Kultury imienia „Pokoju Geeka”, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Niestety, obecna sytuacja wygląda jak wygląda, przez wzgląd na bezpieczeństwo tłumów, które zapowiedziały swoją obecność, postanowiliśmy odwołać imprezę.

Nie zmienia to jednak faktu, że radujemy się tym rokiem spędzonym z Wami. Musimy przyznać wprost, że prowadzenie bloga mocno zmieniło nasze codzienne przyzwyczajenia, dzień wygląda zupełnie inaczej niż przed erą Pokoju Geeka. Staramy się w miarę regularnie przedstawiać Wam nasze opinie, nie ukrywamy, że wymaga to dużego zaangażowania czasowego, a wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Nie zmienia to jednak faktu, że ta włożona przez nas praca popłaca i korzyści, które płyną z prowadzenia bloga są nieproporcjonalnie większe.

Chodzi tutaj przede wszystkim o poznanych ludzi. Prowadzenie bloga pozwoliło nam poznać masę fascynujących osób, pełnych pasji i zaangażowania. Bez prowadzenia bloga nie poznalibyśmy takich osób jak Lidka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechocinku, ekipy Klubu Gier Niekomputerowych, Pauliny i Łukasza prowadzących „Gry planszowe Łukasza i Pauliny”, Marzeny i Jakuba z POLA Magnetic Game, ekip z What the Frog, Lupo Art, Lacerta, Smart Flamingo, Nieźle Zgrane i wielu, wielu innych. Dziękujemy Wam za każde spotkanie, rozmowę, udzieloną pomoc, jesteście wielcy :)

Prowadzenie bloga pozwoliło nam również poznać wiele nowych tytułów gier i książek. Chcemy bardzo podziękować wszystkim wydawnictwom, które nawet choć przez chwilę współpracowały z nami przez ten rok prowadzenia bloga: Wydawnictwo Dragon, Sekcja Literacka LOGRUS, Dom Wydawniczy REBIS, Fabryka Słów, Granna, Foxgames, Hexy Studio, Wydawnictwo Pauza, What the Frog, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Portal Games, Baldar, Replika, Wydawnictwo Niezwykłe. Jesteście wielcy! DZIĘ KU JE MY!

Na koniec nie wypadałoby podziękować wszystkim, którzy wraz z nami organizowali różnego rodzaju spotkania. Dziękujemy Oratorium Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim za cykl spotkań planszówkowych dla najmłodszych, Kawiarence Irence za współprowadzenie „Spotkań z książką”, Grajfer za współorganizowanie pokazu gry POLA Magnetic Game, ekipie What the Frog za współorganizowanie i ufundowanie nagród w turnieju w grę Elekt oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechocinku za współorganizowanie turnieju w grę Elekt oraz współorganizowanie Ciechocińskich Spotkań Planszówkowych :)


Ale kim byśmy byli gdybyśmy tylko brali od innych? ;) Już jutro z okazji pierwszej rocznicy istnienia bloga pojawi się KONKURS. Już dziś zapraszamy do udziału :)


Jeszcze raz dziękujemy za wszystko i zachęcamy do obserwowania naszych dalszych poczynań, mamy nadzieję, że nasza praca daje Wam choć cień radości i pomaga w podejmowaniu planszówkowych i książkowych decyzji. Każdy wasz „like”, udostępnienie, komentarz to największa nagroda :)

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń