Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

To już rok!
Gdy jeszcze miesiąc temu zastanawiałem się co napisać z okazji pierwszej rocznicy powstania bloga, świat wyglądał zupełnie inaczej, a plany ekipy Pokoju Geeka na świętowanie były zacne. No cóż, wystarczy wspomnieć chociażby planowany pokaz fajerwerków w całym mieście, przemówienie Prezydenta i Premiera RP, otwarcie kina 10D w Aleksandrowie, przecięcie wstęgi rozpoczynające budowę Łuku Triumfalnego na naszą cześć, nadanie Miejskiemu Centrum Kultury imienia „Pokoju Geeka”, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Niestety, obecna sytuacja wygląda jak wygląda, przez wzgląd na bezpieczeństwo tłumów, które zapowiedziały swoją obecność, postanowiliśmy odwołać imprezę.

Nie zmienia to jednak faktu, że radujemy się tym rokiem spędzonym z Wami. Musimy przyznać wprost, że prowadzenie bloga mocno zmieniło nasze codzienne przyzwyczajenia, dzień wygląda zupełnie inaczej niż przed erą Pokoju Geeka. Staramy się w miarę regularnie przedstawiać Wam nasze opinie, nie ukrywamy, że wymaga to dużego zaangażowania czasowego, a wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Nie zmienia to jednak faktu, że ta włożona przez nas praca popłaca i korzyści, które płyną z prowadzenia bloga są nieproporcjonalnie większe.

Chodzi tutaj przede wszystkim o poznanych ludzi. Prowadzenie bloga pozwoliło nam poznać masę fascynujących osób, pełnych pasji i zaangażowania. Bez prowadzenia bloga nie poznalibyśmy takich osób jak Lidka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechocinku, ekipy Klubu Gier Niekomputerowych, Pauliny i Łukasza prowadzących „Gry planszowe Łukasza i Pauliny”, Marzeny i Jakuba z POLA Magnetic Game, ekip z What the Frog, Lupo Art, Lacerta, Smart Flamingo, Nieźle Zgrane i wielu, wielu innych. Dziękujemy Wam za każde spotkanie, rozmowę, udzieloną pomoc, jesteście wielcy :)

Prowadzenie bloga pozwoliło nam również poznać wiele nowych tytułów gier i książek. Chcemy bardzo podziękować wszystkim wydawnictwom, które nawet choć przez chwilę współpracowały z nami przez ten rok prowadzenia bloga: Wydawnictwo Dragon, Sekcja Literacka LOGRUS, Dom Wydawniczy REBIS, Fabryka Słów, Granna, Foxgames, Hexy Studio, Wydawnictwo Pauza, What the Frog, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Portal Games, Baldar, Replika, Wydawnictwo Niezwykłe. Jesteście wielcy! DZIĘ KU JE MY!

Na koniec nie wypadałoby podziękować wszystkim, którzy wraz z nami organizowali różnego rodzaju spotkania. Dziękujemy Oratorium Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim za cykl spotkań planszówkowych dla najmłodszych, Kawiarence Irence za współprowadzenie „Spotkań z książką”, Grajfer za współorganizowanie pokazu gry POLA Magnetic Game, ekipie What the Frog za współorganizowanie i ufundowanie nagród w turnieju w grę Elekt oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechocinku za współorganizowanie turnieju w grę Elekt oraz współorganizowanie Ciechocińskich Spotkań Planszówkowych :)


Ale kim byśmy byli gdybyśmy tylko brali od innych? ;) Już jutro z okazji pierwszej rocznicy istnienia bloga pojawi się KONKURS. Już dziś zapraszamy do udziału :)


Jeszcze raz dziękujemy za wszystko i zachęcamy do obserwowania naszych dalszych poczynań, mamy nadzieję, że nasza praca daje Wam choć cień radości i pomaga w podejmowaniu planszówkowych i książkowych decyzji. Każdy wasz „like”, udostępnienie, komentarz to największa nagroda :)

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń