Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Krasnoludy tom 9. Droh z Bractwa Wykluczonych - recenzja

  Świat Akwilonu to potężna, epicka mozaika fantasy, stworzona przez francuskich scenarzystów Jean-Luca Istina i Nicolasa Jarry’ego – autorów, którzy potrafią tchnąć nowe życie w klasyczne motywy fantasy. Tym razem w nasze ręce trafia opowieść o Drohu, synu legendarnego buntownika, który staje przed trudnym wyborem: walczyć o wolność Wykluczonych czy szukać dla siebie innej drogi. Za scenariusz odpowiada – jak zawsze w przypadku „Krasnoludów” – Nicolas Jarry, a rysunki wyszły spod ręki Jeana-Paula Bordiera. Droh to bohater ukształtowany przez los i wolę ojca – Oorama, przywódcy wielkiego buntu Wykluczonych, krasnoludów odrzuconych ze społeczeństwa i zepchniętych na margines. To rolnicy, hodowcy, pozbawieni praw i godności – niemalże niewidzialni dla wyższych kast krasnoludzkiej społeczności. Po śmierci ojca Droh opuszcza dom i rusza na koniec świata, by zdobyć wojenne szlify i wrócić jako przywódca powstania. Ale świat, do którego wraca, nie jest tak jednoznaczny. Nie wszyscy chcą ...

The Boys (2019-) 2 sezon

 


 The Boys – Sezon 2
•    Sezon 2/8 odcinków, Czas/1h, Gatunek/Super bohaterowie.

•    2 sezon historii Butchera i spółki, teraz po wydarzeniach z 1 sezonu, ekipa musi się ukrywać a on wie, że jego żona żyje. Jednak to wszystko to dopiero początek całej ich przygody.

Po pierwszym sezonie The Boys ręce same składały się do oklasków za to jak świetnie był on zrealizowany. W świecie gdzie superbohaterowie są nie tylko super, ale przede wszystkim są celebrytami, wiele się zmieniło a drugi sezon jeszcze bardziej nas wciąga w walkę z supkami i samą korporacją Vought.

W 2. sezonie dostajemy więcej tego, co kochamy –krew, chaos i śmierć, moce i tajemnice, a przede wszystkim gang Butchera, który musi się ukrywać po wydarzeniach z 1. sezonu. Niby Vought wygrało, ale Chłopcy się nie poddają i nadal starają się obnażyć korporację. Oprócz tego fabuła całego sezonu prowadzi nas przez kilka innych wątków, które są mniej lub bardziej wyeksponowane. Widać, że autorzy chcą mieszać w swoim świecie poprzez wprowadzanie nowych elementów tak, by widzowie nie tracili zainteresowania nimi. Do tego dodali problemy jakie obecnie są w realnym świecie, co tylko pokazuje ich zmysł w budowaniu wiarygodnego świata. Warto zwrócić uwagę na motyw mediów jako narzędzia do bezwzględnego kreowania opinii publicznej

Homelander nadal jest w gazie. Twórcy świetnie go eksponują, a sam aktor kapitalnie oddaje specyfikę tej postaci. Zły, chciwy socjopata który pragnie podziwu i uwielbienia od innych ludzi, pozujący na amerykański ideał – kreacja na medal.W drugiej drużynie mamy Butchera, który zszedł trochę z pierwszego planu, by mogli rozbłysnąć jego koledzy. Wątki Frenchiego i Kimiko są bardzo dobre i świetnie podkreślają ich charaktery i pozycję w drużynie. Hughie to nadal jedyna osoba która pragnie wszystko rozwiązać bez rozlewu krwi, jest w tym dziwny, ale zarazem utrzymuje ten brakujący pierwiastek człowieczeństwa wśród członków bandy.

Podsumowując, mamy świetną kontynuację 1. sezonu The Boys. Dostajemy wiele wątków, które albo są rozstrzygane w tym sezonie, albo prowadzą nas do przemyśleń - co może być w kolejnym sezonie Na ekranie dostaliśmy więcej poszczególnych członków Chłopców, przez co Butcher dostaje trochę mniej czasu, ale nadal jest klasą samą w sobie. Po drugiej stronie barykady genialny Homelander ale i świeżynka Stormfront, która też potrafi namieszać. Jednym słowem – rewelacja, oglądać i czekać na więcej.

Źródło zdjęcia: filmweb.pl

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń