Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Star Wars. Wielka Republika: Koniec Jedi - recenzja - EGMONT

  „Koniec Jedi” to trzeci tom serii, która ma miejsce w czasach Wielkiej Republiki. Zawsze interesował mnie ten okres ponieważ historie w nim zawarte muszą przynieść nam coś nowego. Nie mamy tutaj czerpania garściami motywów z filmów i powielania znanych już historii. Pierwsze pięć zeszytów zawartych w tomie to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszej i drugiej części eventu, w których obserwujemy walkę Jedi z Nihilami. Walce podkreślmy niełatwej, bo od początku tego tomu Jedi mają mnóstwo kłopotów, walka nie należy do najprostrzych, a dodatkowo każdy z bohaterów musi walczyć z własnymi słabościami. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, mamy sporo akcji i walki co pasuje do głównej linii fabularnej. Scenarzysta nie pozwala nam się nudzić (i dobrze) ani na chwilę, jesteśmy w ciągłym biegu bez ani chwili wytchnienia. Ten ciągły bieg bez chwili odpoczynku udziela się również głównym bohaterom, ciągła walka i stan zagrożenia ukazuje ich cechy, których wcześniej nie znaliśmy i ukazuje ich

"Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" Maria Sternicka-Urbanke, Justyna Sokołowska

 


Moja książkowa pasja, od jakiegoś czasu, wkroczyła na zupełnie inny poziom – bezustannie (to już chyba ogromne uzależnienie) poszukuję wartościowych książeczek dla tych najmłodszych. To jak wiele oferują nam wydawnictwa, przekracza mój budżet (chociaż na książki wydaję i tak bardzo, bardzo dużo); ale nie chodzi tutaj o budżet, ale o cudowne korzyści, jakie wnoszą w moje i Maluchów życie te wszystkie pozycje, które znajduję i doceniam. Z ręką na sercu przyznaję, że moim ukochanym wydawnictwem jest Wydawnictwo Dwie Siostry, a oferowane przez nich pozycje zawsze kradną kawałek mojego serca. To cudownie wydane, przemyślane, bardzo mądre i inspirujące książeczki.

W naszym domu zawitał ostatnio Amadeusz Foczka (ale z głową bobra). I długo z naszej wyobraźni nie ucieknie, bo już pierwsza lektura wywołała ogromną burzę mózgów. Pokochaliśmy tego bohatera tak mocno, że już teraz rysujemy fokę z główką bobra nagminnie i wszędzie :D.

Ta pozycja ma same pozytywne aspekty. Po pierwsze szata graficzna i połączenie różnych zwierzątek cieszą najmłodszych i wywołują spore zamieszanie w ich twórczej i kreatywnej odsłonie. Z ogromnym uśmiechem na twarzy można połączyć przecież niemal każde stworzonko i dodać do tej postaci odpowiednią historyjkę. Zabawa jest więc uniwersalna i ma nieskończoną ilość kombinacji. Po drugie sama historia stworzona przez Autorkę jest oryginalna, wciągająca i niesamowicie pouczająca. Najważniejsze w życiu jest to, by być sobą. Być szczęśliwym. Takie wartości powinny chwytać maluchy. Po trzecie – pomysł, który napędza kolejny pomysł. Amadeusz Foczka nie dość, że sam w sobie jest jedyny w swoim rodzaju, to angażuje do innych zadań. Już stworzyliśmy listę rzeczy do zrobienia, dzięki tej książeczce. Będziemy rysować, łączyć, drukować plakaty, lepić i śpiewać. Wszystko to zagwarantował nam ten zwierzaczek.

Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że Wydawnictwo Dwie Siostry to najlepsza możliwa opcja, w którą naprawdę warto zainwestować. Jestem niesamowicie podekscytowana faktem, że mogę znaleźć takie perełki i oferować je maluchom, bo wiem, że to idealna inwestycja w ich przyszłość i świetne urozmaicenie ich dzieciństwa. 

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń